• Neki tip
    19k
    Tema Transferi gori, nije to samo dojam, već tako potvrđuje broj upisa svaki dan. I ne pišem to s nekim čuđenjem, a još manje zgražanjem, već samo kao činjenicu.

    E sad, ono što mene zanima, a nadam se i vas, je kako zapravo dišemo, statistički gledano.

    Naime, neki pizde jer se o transferima piše, neki pizde jer neki pizde jer se o transferima piše, a neki pizde jer neki pizde jer.. uglavnom, shvatili ste. Puno pizdimo i stvara se dojam ili da se histerizira oko transfera ili da se histerizira oko percipirane histerije oko transfera.

    Neki puno tipkaju pa na forumu imaju učinak ko Brozović - svuda su po terenu (tj. temi) i imaš dojam da ih je više nego što možda jest.

    Da ne duljim, zanima me par odgovora pa postavljam par pitanja, a vi odgovorite ako želite ili zaobiđite ako ne želite.

    Ne da mi se trošit vrijeme na razradu, slobodno svatko s prijedlozima može primijeniti svoje prijedloge i napravit veću, bolju, precizniju i detaljniju anketu, s boljim pitanjima i boljim ponuđenim odgovorima.

    I drugo, pitao sam što me zanima, nisam zaboravio neka pitanja "na koja bi bilo zanimljivo čuti odgovore" kako to već bude, nego me odgovori na njih ne zanimaju. :)

    Za ostale kojima je ok i koji se približno nalaze u nekom od odgovora, evo pitanja:
    1. U prijelaznom roku očekujem: (186 votes)
        Moramo zadržati sve glavne igrače i dovesti lijevog beka i desno krilo, jučer!
        29%
        Da ne otiđe više od 1, maks 2 ključna igrača, ali uz zamjene i pojačanja na deficitarnim pozicijama
        67%
        Slijedi nam remont. Ekipa je dugo na okupu, realno je da će glavni otići, gradimo ispočetka.
          4%
    2. Zasad prijelazni rok vidim kao: (186 votes)
        Neuspješan i već zakašnjeli posao, sve mi se čini da ovo neće na dobro.
        20%
        Ok je, bitno da zadržimo kostur do kraja kvala.
        50%
        Zatišje pred buru. Bit će odlazaka najjačih, ali vjerujem da ćemo i dovesti dobra pojačanja.
        30%
    3. Brunu Petkovića treba: (186 votes)
        Prodati onome tko da više od 5 milijuna eura
        11%
        Prodati za onoliko koliko bude najveća ponuda, ma kakva bila, pretkraj kvala. Da ne ode besplatno.
          3%
        Zadržati, nek ode i besplatno za godinu dana, sad nam previše treba.
        24%
        Nagraditi novim ugovorom, ispuniti zahtjeve koje ima, nećemo za te pare naći boljega.
        62%
    4. Dominika Livakovića treba: (186 votes)
        Prodati samo ako netko dođe i iskešira klauzulu.
        37%
        Prodati, ako baš želi ići, nema ga smisla zadržavati. Izaći u susret za 8 milijuna recimo.
        13%
        Novi ugovor, daj čovjeku što traži, Liva nam je neophodan!
        51%
    5. Luku Ivanušeca treba: (186 votes)
        Prodati samo ako dođe neka 15+ milijuna ponuda, podcjenjuju naše igrače!
        43%
        Prodati samo ako dođe oko 10 plus neki bonusi, to je realna cijena.
        17%
        Nije on više tako mlad, 7-8 plus koji milijun bonusa, to je ok, krajnje mu je vrijeme za van realno.
          1%
        Zadržati, ništa ponude, ništa van, ima ugovor, nema zamjenu, točka.
        40%
    6. Ljubičić na beku je: (186 votes)
        Glupost, uništavanje odličnog veznog, nesposobni su naći solidnog lijevog beka za milju, 2, ima ih!
        39%
        Nužda. Nije baš idealno, al mogu živjeti s tim, nije lijevog beka lako naći za naše pare.
        50%
        Ok rješenje. Treba pojačati vezu, naći "Jakića", Ljubo zatvori LB, a Bišćan će posložiti igru.
        11%
    7. Špikić na desnom krilu je: (186 votes)
        Majko mila, šta mi dovedosmo, hitno desno krilo!
        10%
        Ok rezervna opcija.
        62%
        Da se njega istesati još taktički, ima sve što mu treba u smislu tehnike i motorike.
        22%
        Ma Špika je podcijenjen, eksplodirat će ove godine, vidjet ćete!
          6%
  • vjeko1701
    5.9k
    Drago mi je vidjet da su ekstremnija mišljenja zasad u manjini i da prevladava neka razumna sredina.
  • xavier
    11.1k
    Drago mi je vidjet da su ekstremnija mišljenja zasad u manjini i da prevladava neka razumna sredina.vjeko1701

    Baš sam htio komentirati da po ovom ispada bitno drugačije (smirenije) mišljenje nego što bi čovjek stekao dojam čitajući temu transfera.
  • Droljo
    4.7k
    To je možda bilo tak prije 5 minuta :rofl:
  • vjeko1701
    5.9k
    Dosta toga vjerojatno proizlazi iz činjenice da na temu transfera i igrača manje pišu oni koji imaju blaža mišljenja od onih koji imaju čvrsta u jedan od ekstrema. Mislim, koliko puta možeš napisati neko srednje mišljenje koje ne vodi u pretjeranu daljnju raspravu pošto ima djelomično preklapanje s obje strane.
  • Patak
    2.2k
    Odlična anketa - da svi vidimo stanje navijačkog puka u ovom trenutku!
  • Boysica
    441
    Iskreno kratko i jasno niti jedan da ode dobro Livi ako bas zeli, ako ima dobru ponudu ostali nebi ceka nas dugaaa i teska sezona ...
    Za Brunu bi mi bio smak svijeta da ode
  • mali M
    3.3k
    jako lijepo već odrađeno unaprijed sa statistikom i sa gorućim pitanjima za novinske članke! Netko će zaraditi plaću da nemora čak ni izmišljati! sve si im dao na tanjuru! :rofl:
    jedino što tražimo je da u članku budu fer i spomenu da je anketa sa Zone :lol:
    btw. da, jako zanimljiva anketa i hvala na trudu
  • Neki tip
    19k
    96 odgovora u manje od 2h (edit: evo do 137 dogurali!), bome nije malo..

    Znam da je Zona jako narasla pa je i do toga, ali tema je očito vrlo aktualna i mnogima zanimljiva.

    Nego, nešto mi baš zapinje za oko...

    Naime, ako usporedimo podatke za Livija, Ivanušeca i Petka, možemo vidjeti baš veliku, uočljivu razliku.

    Novi ugovor, nikakva prodaja, za Livija "traži" 48% forumaša, 52% bi za neku ponudu pustilo.

    Ivanušeca nikako ne da 44%, većina bi na prodaju "pristala", ali pitanje je razine iznosa.

    Za Petkovića, međutim, 90% forumaša smatra da ga treba ili zadržati na postojećem ugovoru pa i pod cijenu da ode besplatno iduće sezone ili mu dati novi ugovor.

    Razlika je evidentna, no mislim da je to posljedica činjenice da se oko Petka ni u pričama ne vrte neke cifre za koju bi većina rekla da je "dobra lova" (kao što vidimo za ostale, pitanje dobre love je uvijek pitanje gdje je kome granica i očekivanje) i da se za taj novac može naći adekvatna zamjena.

    Da se za Petkovića priča kako, štajaznam, Betis nudi 10 milijuna eura (pa bi i u anketi drugačije bile postavljene granice i očekivanja), rezultat ankete bi bio, pretpostavljam, drugačiji.

    To možemo tumačiti na dva načina, po meni. Jedan je da dio navijača razmišlja više računovodstveno, nego navijački, a drugi da se zapravo razmišlja o mogućnosti pronalaženja i plaćanja zamjene za dobivenu odštetu. S 3 milijuna to ne možeš, s 10 vjerojatno možeš, i da je u tome ključna razlika.
  • Tundra
    510
    Razlika je evidentna, no mislim da je to posljedica činjenice da se oko Petka ni u pričama ne vrte neke cifre za koju bi većina rekla da je "dobra lova"Neki tip

    Tak je, ali za Livakovića i Ivanušeca imamo adekvatnije zamjene nego za Petkovića. Emreli možda ako se digne ove sezone, ali možda bi bio bolji na krilu. Inače smo osuđeni na Drmića, najveći promašaj i razočaranje prošle sezone koji će se teško vratiti na neku višu razinu dostojnu Dinama.
  • Neki tip
    19k
    Koja nam je adekvatnija zamjena za Ivanušeca, nego što je imamo za Petkovića?

    Emreli je isproban na krilu, desnom doduše, no on je po meni nekakva druga špica, Kramarić za siromašne (i time još slabije krilo nego što je Kramarić koji to na kvalitetu tu i tamo izvuče). Emreli mi je igrač za prvih 15 posve ok.

    Slažem se da za Petka nemamo adekvatnu zamjenu (niti je možemo naći ni na sličnoj razini za te pare o kojima se oko njega priča i piše, mada prema Drmiću nisam tako strog kao ti u upisu; iritira me više njegov stav i držanje, nego učinak koji je zapravo vrlo dobar u odnosu na minute, no to je već prožvakana tema)), ali bome ja za Ivanušeca u kadru ne vidim ni približnu zamjenu, mislim da će nam ga biti praktički nemoguće zamijeniti. Na toj poziciji ostali smo bez Oršića, onda ispadne da ista ta pozicija, igrana na dosta drugačiji način, savršeno legne Ivanušecu i sad ostati bez njega.. iskreno, mislim da bismo to baš teško nadoknadili.

    Livaković mi je jako drag igrač, ali Bože moj, ima čovjek klauzulu i ako dođe ponuda, mislim da će Nevistić biti ok zamjena.

    Sa Šutalom sam se pozdravio (zato ga i nema u anketi), mahnut ću mu čim City kupi Gvardiola, nekako vjerujem u tu priču s Leipzigom i nastavkom suradnje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Petković je ipak u puno više slučajeva pokazao da može donijeti prevagu na ozbiljnom nivou dok Ivanušec to tek treba pokazati (ako ostane). Tako da je kod mene najveći dio želje da ga se zadrži činjenica da ne znam dal smo sposobni dovesti nekog tko će raditi nešto slično. Mali dio toga je da se cifre oko njega kreću oko 3,5 do 4M kaj nam realno znači malo ili gotovo pa ništa.

    Livi je vrijednost dokazao ali ima tu klauzulu tako da ako netko stavi nas stol 10M, nas se ništa ne pita, jedino je moje mišljenje da ne vrijedi pristati niti na jedan cent ispod tih 10M a čisto radi neke reputacije bi više volio da ide u ligu 5 ako već mora ići (a ne Turska. Ne želim da Dinamo postane klub gdje Turci i ini dolaze po jeftine reprezentativce top reprezentacije.)
  • luka modic
    608
    Ljudi očekuju da sa zadrže svi igrači,ako dignes plaću Petkoviću,onda ce isto tražit Livakovic,Ivanusec kasnije i Mišić i ostatak ekipe,tko god se pokaže kao bitan igrač ekipe a tako se ne može poslovat financijski stabilno,a još uz to ljudi očekuju da se daje za igrače po 4,5 milijuna eura,malo nerealna očekivanja dobrog dijela navijača,svak se može zamjenit i zamjenit će se al postupno i to je to
  • Tundra
    510
    Koja nam je adekvatnija zamjena za Ivanušeca, nego što je imamo za Petkovića?Neki tip

    Ako bi Emreli igrao na desnom krilu, onda lijevo mogu pokriti Bočkaj i Špikić. Nije idealno, ali po meni bolja zamjena nego Drmić za Petkovića.

    A ako Livaković ode mislim da se u HNL-u neće ni osjetiti njegov odlazak obzirom da je Nevistić kvalitetom bolji od svih ostalih golmana lige. Njegov odlazak bi se mogao osjetiti u europskim utakmicama.
  • Bosskovitz
    7.2k


    Mislim da malo tko razmislja računovodstveno. Petkovic je recimo igrac koji nam vrijedi i kojeg ne mozemo zamijeniti za novac koji se nudi za njega, sve i da odsteta dogura do 5 milijuna u nekoliko rata. Vrijedi nam vise u momčadi ove sezone pa da ode besplatno sljedece nego da ga sad prodajemo za par milijuna.

    E sad, da za njega postoje ponude od 10-12 milijuna, to je vec drugi par rukava. Za tu lovu se gotovo sigurno moze pronaci pojacanje koje bi ga moglo dostojno zamijeniti.za 3-4-5 milijuna koji se spominju, sve i da sav novac uložimo u pojacanje, ne mozemo dovesti nekoga za koga bih dao ruku u vatru da ce biti kao Petko ili bolji.
  • Neki tip
    19k
    Da, slažemo se u potpunosti, tako i napisah gore. :up:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.