• Sunja86
    1k
    Napisao sam samo u Zagrebu
  • Sunja86
    1k
    Slažem se da to nije najveći problem posjete ali bih volio vidjeti reakciju onih koji su par tramvajskih stanica od Maksimira a gledaju i prate svaku tekmu na televizijskom prijenosu
  • superhik
    10.6k
    Nije problem u televizorima, problem je što su se ljudi otuđili od kluba i obrnuto. Da se mogu poistovjetiti s klubom, došli bi na utakmicu, napravili od toga događaj za sebe i obitelj.

    Slično razmišljanje je recimo bilo kod pojave YouTube gdje se strahovalo da će on ubiti dolazak na koncerte, a upravo se dogodilo suprotno gdje je YT zapravo povećao interes za odlazak na koncerte uživo
  • Infinity
    15.4k
    To sto Ali zagovara nije izvodivo cak ni u praksi. Kako cemo mi igrati nedjeljom u Splitu, a utorkom u Manchesteru?

    I kao sto netko napisa, televizija je alat koji dize popularnost. Ako netko na TV-u nije vidio da se na Maksimiru igra dobar nogomet, da je atmosfera super i da je ono sto je prikazano nesto sto on zeli vidjeti, kako ce taj netko doci na utakmicu? Cime ces ga privuci? Nekim kratkim filmicem? A svi znamo da Ponikve - Dilj moze izgledati dobro na videu od dvije minute.

    HNL mora biti dostupan svima, kako gledateljima uzivo, tako i onima pred TV ekranima. Puno bitnije je taj dogadjaj na televiziji prikazati kao neki top proizvod, nego ga maknuti s televizije. Ako to na TV-u bude izgledalo dobro, onda ce ljudi doci na stadion, ali tamo ne smiju naici na razocarenje. Ljude treba privuci, ali ih se mora i zadrzati.
  • DrawTube
    3.4k
    Prije bih imao prosječnu posjetu u HNL 4000 po tekmi nego 6000 ako bi jedino povećanje gledanosti bilo zbog Hajduka

    Doduše svim klubovima se povećava gledanost, a neki su odlučili pratiti trend i povećavati pumpanje brojki (Loksa,Slaven,Gorica)

    Realno ove sezone Osijek će prebaciti 100 000 gledatelja, tu će biti s nama negdje

    Rijeku jedino kapacitet Rujevice sputava o tome da imaju 100 000+, to bi značilo da bi popunjenost na HNL bila preko 70%

    Hajduk će realno eskplodirati što se tiče posjete , 20 000 prosječno do kraja sezone vjerojatno što je preko 350 000 gledatelja

    Varaždin će nastaviti u sličnom tonu kao i prošle sezone, ne shvaćam sako zašto žive u 1880. pa smanjuju službene brojke da ne moraju zaposliti dodatno osiguranje

    Istra će se dići definitvno, mogli bi doći i do 50 000 gledatelja, pomak i na manjim tekmama je očit

    Loksa,Rudeš,Gorica,Slaven će samo nastaviti lakirati brojke, čak bi se tu trebalo i izostaviti Rudeš jer mislim da stavljaju ispravne brojke, u svakom slučaju više vjerujem da je Rudeš na manjoj tekmi došlo gledati 500 ljudi nego Goricu 1200

    U svakom slučaju nećemo više slušati u javnosti kako nikog nije briga za HNL
  • Dudu9
    528
    Za dobru posjetu na stadionu, važne su okolnosti oko kluba jer gledajte primjer hokej Medveščak pa futsal Dinamo znaci stvori se odlična atmosfera zna se da ce bit pune tribine, tako da to privlači ljude, svako ko je navijač zeli bit u atmosferi finala u Ciboni jer je užitak bit tamo i navijat, naravno da treba novi stadion ali i dobar marketing ne samo dođite na utakmicu, tipa utakmica sa slavenom zasto nebi napravili nesto za klince zabavno osim utakmice pa bi i tate povele klince da uzivaju
  • Ivdzo11
    3.2k
    Bivsi igrac Inter Zaprešića iz sezone 10/11 ce sutra postati novi napadac Hajduka....

    Nakon silnih najava dolazi 31 godisnje krilo
  • Keyser Soze
    8.5k
    Najpoznatiji po onom golu Talijanima, al ovaj transfer je takva popuna kadra i teško mazanje očiju ekipi dolje.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Da smo ga htjeli kako pisu, siguran sam da bi ga Ademi i Ristovski nagovorili bez problema. No dobro, htjeli smo i Borevkovica..
  • deda
    29k
    Marina u Vž
  • Ali
    2k

    Ok , evo nudim rucak kao okladu da ce hnl za 5 godina imati maji prosjek od ove godine.
    Dakle nakon prvog kruga 2028 se nađemo i ako prosjek budi veći ja plaćam Ti biraš mjesto...
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    Svakog ljeta mnogi misle da će biti rekordna sezona po pitanju posjećenosti jer se na početku sezone svi navijači nečemu nadaju, lijepo je vrijeme, na jugu još traje euforija itd.

    Vidjet ćete u studenom kada krenu kiše i kada vanka bude 10 stupnjeva, svi ovi manji klubovi (uključujući Istru, Varaždin, Goricu) će imati po 700-800 gledatelja na utakmicama a bogami i naša dva najveća kluba će doživjeti pad gledanosti. Hajduk je protiv Istre po prekrasnom vremenu, u razdoblju turističke sezone kada Dalmacija ima duplo više stanovnika nego zimi, za vrijeme vrhunca euforije na +8 od Dinama imao 24 tisuće gledatelja. Dakle u najboljim mogućim uvjetima je bilo toliko gledatelja. Preuzme li Dinamo vodstvo na ljestvici i nakon što krenu hladnije temperature, bura, kiša neće ni Hajduk imati toliko gledatelja nego ćemo gledati klasične hajdukove utakmice sa 6-10 tisuća gledatelja protiv protivnika poput Istre. Za Dinamo ne treba ni pričati. Treba iskoristiti još ovo kolo ili dva dok je normalno vrijeme da bude barem 7-8 tisuća a onda kada krenu kiše i ledovi gledat ćemo uvijek iste 3-4 tisuće fanatika na tribinama.
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    I evo stiže potvrda da Perišić ove sezone neće doći u Hajduk. Naime Hajduk dovodi lijevo krilo iz Saudijske Arabije. Aleksandar Trajkovski.

    Naravno, baš kao i Uremović, dojučerašnji igrač Al Fayha koji po Transfermarktu vrijedi 450 tisuća eura Aleksandar Trajkovski je izabrao Hajduk ispred Dinama i tako se Hajduk još jednom osvetio Dinamu zbog toga što je Dinamo onomad uvalio Interu Brozovića umjesto već dogovorenog Tina Svena Sušića. Kvragu!
  • Infinity
    15.4k
    Hahahahaha. Pocasti se ti sam, a ja ti saljem janje i prase nakon sto nedjeljom odigramo HNL, pa utorkom Ligu prvaka.

    Pogledaj podatke u povijest. HNL trenutno ima rekordnu gledanost. Kako ju nije imao u trenutku kad je na TV-u bila jedna utakmica? Zar ti upravo ovo ne govori nesto? Gledanost je skocila nakon sto se pocelo igrati tri dana, ali sam ja misljenja da bi petak trebao biti opcija samo u nuzdi.

    Mozda smo u ovom trenutku stvarno dosegli neki maksimum, a probit ga sigurno necemo tako sto nogomet maknemo s TV-a. Do te 2028. gledanost moze i pasti, ali bi jos vise pala s tom tvojom idejom koja je u praksi cak i neizvediva.

    Kad imadnemo pet sezona sa gotovo svim utakmicama u razlicitim terminima, pa nakon toga pet sezona s utakmicama u istom terminu, tad cu prihvatiti bilo kakvu okladu za peta sezona vs. peta sezona.
  • DrawTube
    3.4k
    Pratio sam religiozno posjetu na HNL svako kolo prošle sezone, te ni za najgoreg vremena nije bilo manje od 3000 ljudi prosječno po tekmi, to još pričam za tekme bez Poljuda, s Poljudom i po najgorem vremenu bilo je bar 4000 ljudi prosječno. Da, manja je posjeta zimi ali to nije ništa drastično
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.