• The Undertaker
    3.9k
    Dovoljno je da Uefa.zabrani transfere prema klubovima SL i oni nemaju otkud dovoditi igrače.
  • NORTE
    8.9k
    Dovoljno je da Uefa.zabrani transfere prema klubovima SL i oni nemaju otkud dovoditi igrače.The Undertaker
    Afrika i Južna Amerika? Kao i ostatak svijeta...
  • db-izbjeglica
    12.6k
    takve zabrane meni nemaju smisla, ako netko hoće igrati, nek igra, ali ne može imati "ovce i novce".
    uostalom, nitko ne brani perezu i ekipi da organiziraju paralelno SP i EP sa njihovim pravilima.

    također, ako uefa ovo dopusti, ne vidim razloga zašto se: leicester, everton, west ham, newcastle, aston villa, sevilla, valencia, athletic bilbao, real sociedad, villarreal, roma, lazio, atalanta, napoli, fiorentina ne bi udružili u "european fantastic league". šta ćemo s logom? ma daj stavi zvjezdicu manje i nek budu crvene boje, šta sad.

    onda švabe i francuzi vide da je vrag odnio šalu pa kažu, ajmo mi još pozvati nizozemce i portugalce pa složiti nešto od bayerna, dortmunda, leipziga, schalke i hsv vratimo u život, psg, lyon, marseille, monaco, porto, benfica, sporting, ajax, psv, feyenord...vidi je "european megaleague", meštre, daj stavi zvjezdicu više od superligaša u logo i nek budu zlatne hehehehe.

    nakon toga celtic, rangersi, anderlecht, club brugge, genk, dinamo, salzburg, rapid, slavia, kopehagen, young boys, basel, zvezda, legia, FCSB kažu, čekajte malo, s kim da mi sad igramo, ajmo i mi napraviti "european middle great league", zvjezdice su već isfurane, nek naš logo bude lopta od krugova.

    gdje je kraj?
  • Krizy
    35.1k
    Dobra naslovna
    hscmwiqh2md2pwam.jpg
  • Infinity
    15.2k
    Klubovi mogu kulturno nagu*it UEFA-u, ako skontaju nacin. Evo Arsenal vjerojatno nece ni izboriti Europu, mozda i jos netko. Svi oni zajedno mogu smisliti nacin kako ne doci do licence. Zavrsim prvi u Engleskoj, nesto namjerno sje*em i ne dobijem licencu. Sta UEFA-u boli ona stvar sto ja i jos 11 njih bez licence igramo prijateljski turnir.

    Ja evo nakon prospavane noci mislim da im treba dati da igraju, tko ih je*e. Svakako mislim da to nema buducnost i da ce se kroz par sezona svi pozeljeti vratiti na staro. Ne gledam ni LP, kao da mi nesto znaci sto ce polufinale igratu Lazio - Valencia. Gledam kad igra Dinamo, a draze mi je nabit Getafe nego da nas nabije Real. Podrska Super ligi, prvak Europe ce svakako dolazit kroz LP, oni ce u SL imati prsten na kojem pise world champion, a klupski nogomet na razini kugle zemaljske mi nije prioritet.
  • db-izbjeglica
    12.6k


    pa tko im brani da igraju tu ligu?

    međutim, ne mogu im se svi ostali klubovi naguziti i dopustiti da i dalje igraju s njima u domaćim ligama. znači, uzimaju najviše love u domaćim ligama, imaju svoje privatno "oligopol" natjecanje u kojem opet zarađuju više, a ostali imaju malu, praktički nikakvu šansu plasirati se tamo.

    čak ako i nekim čudom uđu, čak i ako rezultatima budu među boljima, sljedeće sezone nemaju ništa od toga, jer jedan tottenham ima osigurano mjesto, siguran je sljedeće sezone pa makar bili najlošiji bez i jedne pobjede.

    za kraj, najbolje od svega, to sve je formirano zato što je taj krug klubova u ogromnim dugovima! :lol:
    ok, treba vam lova, pokušajte s tim natjecanjem, ako vam prođe - super, zarađujte i milijardu godišnje od tog natjecanja. ako ne uspije, e jbg, rizik posla - propast ćete. ne može se sjediti na dvije stolice i dva stola istovremeno i sa obje strane uzimati najbolje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Apsolutno se slažem, neka idu, neka uspiju, neka zarade, nije me briga. Ne zanimaju me, postaju drugi odvojeni sport od nas ostalih "koje nikoga ne zanimaju". Mi ćemo lijepo dalje bez njih a i nogomet bi u idućih 10ak godina mogao postati zanimljiviji.
  • Krizy
    35.1k
    Čeferin je između ostalog rekao:

    "UEFA competitions needs Atalanta, Celtic, Rangers, Dinamo Zagreb and Galatasaray. People to know everyone has a chance. We need to keep the dream alive."

    Barem se spominjemo često ovih dana, vidi se na mnoge načine da Dinamo napreduje.
  • jp23
    2.2k
    Fifa bi to isto zabranila
  • Infinity
    15.2k
    jedan tottenham ima osigurano mjesto, siguran je sljedeće sezone pa makar bili najlošiji bez i jedne pobjede.db-izbjeglica

    Ja se ovom veselim najvise. Takmicenje je zamisljeno tako da ce nakon par kola par klubova postati nebitni. Ne boris se ni za prolaz, a ni za opstanak. Ako ovo ikad zazivi oni ce vec nakon 2-3 sezone mijenjati sistem takmicenja.

    Gubis u nizu, ali te boli k* jer dogodine imas novu sansu. Liga prvaka ima tako visoku reputaciju i svi ju zele igrati iz razloga sto ju je tesko izboriti. I kad ju izboris onda se opet boris da ju igras i dogodine. To je ono sto budi napetost, natjecanje. Njima ce to jako brzo postat dosadno i zato im zelim da zaigraju. Ovako na prvu ce privuci veliku paznju, lova ce se pobrati, al ako gledanost padne past ce i sponzorski ugovori, TV prava itd, a ugovor se potpisuje na 20 godina navodno.

    Tko ce gledati Real - Tottenham? Isti onaj koji bi gledao Real - Valencia, jednako je napeto. U toj eliti ce se stvoriti super elita i mozda vec za 2-3 godine Real - Barcelona nece biti napeto nikome, jer Real mete sve redom, a Barcelona zavrsava sedma bez ikakvih sansi.

    City i Chelsea navodno razmisljaju vec sad o odustajanju.
  • vjeko1701
    5.9k
    Meni samo nije jasno kako ovim superligašima nije palo na pamet da jednostavno osnuju nove "klubove kćeri" matičnim klubovima poput "FC Liverpool International", "Real International CF" il "IFC Chelsea" (I znači Independant) ili tako nešto koji nisu članovi UEFE ni FIFE.

    Osnuju ovu superligu sa njima, mogu ih seliti kud god žele, najbolje igrače iz klubova matica presele tamo a matični klubovi bi im mogle biti feeder momčadi u domaćim natjecanjima gdje kale mlade, uvježbavaju pojačanja i povratnike od ozlijeda itd. Još ako s njima izbore LP, super za njih. Ne kažem da bi to bilo dobro ili bolje, samo da me čudi da nisu probali takav pravni manevar.
  • deda
    27.5k
    Ma ti nema šanse da igraš superligu i premiership s jednom momčadi. To mora biti roster od bar 30-35 igrača, što dovodi do rezona da moraš imati dvije momčadi. A to znači da moraš po klubu cuknut još 10 vrlo dobrih igrača iz ostale nogometne zajednice. To je znači minimalno 100 igrača jako dobre kvalitete u rosterima tih momčadi.
  • og1986
    2.9k
    Predsjednik FIFE Infantino. Kaže kako su klubovi "in or out". I da trebaju snositi posljedice svojih odluka.

    City i Chelsea navodno razmisljaju vec sad o odustajanjuInfinity

    Ljudi su pričali da oni nisu htjeli u tu Superligu, ali su razmišljali da ako će se već osnivati bolje da budemo prvi tamo s njima.

    Mislim da ih treba pustiti u tu svoju ligu. Ali naravno ih izbaciti iz svega mogućega. Ako UEFA bilo kako dopusti pregovaranje opet će se za par godina ovi pokušat odvojiti. Čak i reformirana liga prvaka liči na tu povlaštenu ligu.

    Ma ti nema šanse da igraš superligu i premiership s jednom momčadi.deda

    U jednom videu jučer koji sam stavio je rekao novinar da su klubovi mislili nacionalne lige igrati sa doslovno drugom momčadi. Jer je super liga bitnija. Premiership bi igrali tek toliko da se dobivaju novci dodatni. Nije ih uopće briga za bilo kakve titule ili pokušaje pobjeda. Bitna je lova.
  • Nolifer
    6.4k
    FLORENTINO PEREZ, predsjednik Reala i novoosnovane Superlige, u prvom intervjuu nakon osnivanja novog natjecanja dotaknuo se i Balkana.

    Superliga zasad ima 12 osnivača, a imat će ih ukupno 15. Oni će biti stalni članovi natjecanja koje će biti konkurencija UEFA-inoj Ligi prvaka. Superliga će imati još pet članova koji će se u nju plasirati ovisno o rezultatima, a tu želi s UEFA-om pregovorati oko toga na koji bi način ostali klubovi mogli ući u Superligu.

    "Zašto nestalni sudionici ne bi mogli osvojiti Ligu prvaka? Mogu se boriti zauzeti jedno od tih pet mjesta. Nešto bi moglo uslijediti iz ovoga. Druga liga ili nešto slično", rekao je Perez za El Chiringuito, a onda otkrio da se planiraju i regionalne lige.

    "UEFA mora razumjeti da se nogomet promijenio u Europi i da postoje oni koji žele drugačije natjecanje. Čujem da Skandinavci žele napraviti ligu, Balkanci također, zemlje Beneluxa... Žele promjenu jer bismo umrli u ovoj trenutačnoj situaciji."

    Regionalna liga klubova s prostora bivše Jugoslavije tema je već godinama, ali dosad nije napravljen značajni korak ka njenom osnivanju. Prije nekoliko godina je UEFA rekla da ne podržava takvu ligu, a iz HNS-a su, kao i jučer, poručili da se u svemu, pa i po pitanju neformiranja regionalne lige, slažu s UEFA-om.


    Još samo to fali...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.