• NORTE
    9k
    Leicester dobio Arsenala vani nakon 47 godina.Infinity

    Nevjerojatno. I to Vardy ušao s klupe i zabio. Tursku prvu ligu igra 21 klub, kakav sumrak.
  • nkdz
    829
    Inter i dalje tone, a trener Tomislav Ivković kaže da ne razmišlja o ostavci jer nije problem u njemu
    Prošlosezonski prvoligaš u donjem je domu drugoligaške ljestvice



    Krajem prošle sezone Tomislav Ivković ponovno nije uspio u naumu da preuzimanjem klupe momčadi koja grca izazove ono što se običava nazivati šokom i tako spasi umornog utopljenika iz vrtloga koji ga silovito vuče prema dnu.

    Nakon što u vatrogasnoj ulozi nije uspio sačuvati Međimurje od pada iz hrvatskog prvenstva u sezoni 2009./10., a potom niti održati u elitnom hrvatskom društvu Rudeš u sezoni 2018./19., u prošloj je potonuo i s Interom postavši prvi trener na klupi triju klubova u vrijeme čijeg mandata klub pada rang niže.

    Ne može se, jasno, sva krivica prebaciti na njegova leđa, no činjenica jest da je stizao s namjerom da pomogne, a niti jednom u tome nije uspio.

    Niti danas to ne izgleda dobro u Interu.

    Situacija je teška, priznat će Ivković za njega i nikad teža. S klubom je ispao iz Hrvatskog kupa u šesnaestini finala natjecanja od trećeligaškom Rudara iz Labina, a ni na ljestvici Druge HNL nema baš razloga za zadovoljstvo. Situacija je sljedeća: 11 odigranih utakmica, 12 osvojenih bodova i 13. mjesto poretka.

    A moglo bi i gore.

    “Nikada u trenerskom život nije mi bilo teže. Jednako je i direktoru Branku Laljaku. To je ipak u neku ruku klub njegove obitelji, neću reću bukvalno, ali samo su dva Laljaka u novijoj klupskoj povijesti bile prave gazde: stric Ivan i on. Bolje me ne pitajte kako se Branko sada osjeća”, prenosi sportnews.hr riječi Ivkovića koji na konstataciju da su baš njih dvojica, Branko Laljak i on, doveli klub u ovu situaciju odgovara:
    “Bilo je neizvjesno hoćemo li prvenstvo uopće početi. Svakakve su okolnosti u pitanju. I mi smo ga počeli s mladom momčadi kojoj treba vremena. Dečki su talentirani, ali nemaju dovoljno krvi i treba ih čekati. S takvim problemom se još nisam suočio. To je valjda generacijski usud. Osim toga otišao je najbolji – Mamut.”

    Kaže Ivković i da direktoru jako vjeruje, misli da je iskren i da “neće povlačiti potez koji bi naše realacije doveo u pitanje”. On sam ne namjerava otići.

    “Uopće ne pomišljam. Dajem cijelog sebe. Konačno, problem i nije u meni. Trudim se i borim, rezultat mora doći.”

    Zasad ne dolazi. Ivković, kojeg mnogi u šali zbog tri propadanja iz prvoligaškog u drugoligaško okruženje nazivaju i ʻekspertom za ispadanjeʼ morat će početi dokazivati da mu je ta etiketa naljepljena ne isključivo njegovom krivicom. Unatoč “svakakvim okolnostima”.





    Rijetko mi je netko toliko ljigav kao Ivković, sumnjam da ce inter ispasti ali po formi nije ni daleko od treće lige.
    Gledao sam malo tablicu treće lige i ne vidim niti jedan bar polu ozbiljan klub koji kad bi usao u prvu ligu nebi bio totalna kanta za napucavanje.
    Ko god uđe osiromašit će hnl za to jedno mjesto.
  • Infinity
    15.2k
    Gledao sam malo tablicu treće lige i ne vidim niti jedan bar polu ozbiljan klub koji kad bi usao u prvu ligu nebi bio totalna kanta za napucavanje.nkdz

    Do neki dan je i Varazdin bio treceligas, pa i Sibenik. I jednim i drugim se pri ulasku predvidjala totalna katastrofa, pa su to danas dva lijepa osvjezenja koja tu i tamo otkinu bod ekipama iz gornjeg dijela tablice i daleko su od kante za napucavanje.

    Zelim reci da je jako tesko za nekog drugoligasa reci da ce biti dobar prvoligas, a da ne pricamo sad o treceligasu.

    Kolega iz Broda nedavno na forumu napisa kako je Marsa daleko od promocije, sinoc pogledam proslotjedni podcast Utakmicu po utakmicu, spomenuse da Marsa gazi sve pred sobom, pogledam tablicu i oni prvi. Kad je ovaj napisao da od Marse nista, ja sam prestao pratiti rezultate i sinoc onda vidim da su prvi s pet bodova viska i utakmicom manje. Iskreno bi ih rado vidio u cvajti, a ako postanu stabilni onda i u najvisem rangu. Neke detaljne informacije oko kluba ne znam, ne pratim to toliko, tu i tamo sam bacao oko na rezultate posljednjih godina i odustajao kad vidim da od njih nema nista.

    Vukovar 1991 takodjer igra Istok, zaostaju osam bodova uz utakmicu vise od Marsonije i oni su najavili prvoligaski projekat, tj. gradit ce stadion i uskoro napasti vise rangove. Ne znam koliko bi mogli biti zanimljivi kao klub, al bilo bi zanimljivo i njih vidjeti u visem rangu, pa ako pokazu potencijal da imaju gledatelja kao recimo Gorica onda neka udaraju i na najvisi rang.

    Naravno da u najvisem rangu bas i nema mjesta za sviju, ali bi pored trenutnih deset prvoligasa od kojih ce uvijek jedan ispadati bilo dobro za vidjeti barem 4-5 klubova u drugom rangu koji ce svake sezone napadati prvu ligu. Na taj nacin ce drugoligas koji ulazi u prvu ligu sigurno uci puno jaci nego sto je to bio slucaj do sad gdje se i prije pocetka sezone znalo tko ce u visi rang, pa je neki klub vrlo lako dosao do promocije. Kad imas jacu konkurenciju onda ce svi uloziti 20-30% vise i truda i novaca. To ce doprinijeti i kvaliteti prve lige.

    Ja vidim Dinamo, Hajduk, Osijek i Rijeku kao vodecu cetvorku koja ce se svake sezone boriti za pozicije u Europi. Onda vidim Goricu, Belupo i Lokomotivu kao stabilne prvoligase. To je sedam 'stalnih' ucesnika prve lige uz mozda poneki kiks ili prebacaj 'stabilnih' ili kiks 'vodecih'. Sibenik, Varazdin i Istru vidim kao klubove iz donjeg doma prvoligaskog nogometa uz mozda poneki izlet na sredinu ili cak i Europu. Ta tri kluba, pa da njima dodamo jos 4-5 i da imamo 7-8 klubova koji ce se izmjenjivati iz sezone u sezonu u prvoj ligi, to je ta veca konkurencija za visi rang o kojoj gore govorim. I volio bih da su to sve klubovi koji mogu imati barem 1.500 prosjek gledatelja, ali i da imaju pristojan stadion, vrhunski travnjak i sve uslove koji se zahtjevaju, a ne da mislimo da trebaju igrati najvisi rang na lijepe oci dok drugi rade posao.
  • Guinness
    1.9k
    Kolega iz Broda nedavno na forumu napisa kako je Marsa daleko od promocije, sinoc pogledam proslotjedni podcast Utakmicu po utakmicu, spomenuse da Marsa gazi sve pred sobom, pogledam tablicu i oni prvi. Kad je ovaj napisao da od Marse nista, ja sam prestao pratiti rezultate i sinoc onda vidim da su prvi s pet bodova viska i utakmicom manje. Iskreno bi ih rado vidio u cvajti, a ako postanu stabilni onda i u najvisem rangu. Neke detaljne informacije oko kluba ne znam, ne pratim to toliko, tu i tamo sam bacao oko na rezultate posljednjih godina i odustajao kad vidim da od njih nema nista.Infinity

    Sve je to na klimavim nogama.
    Do subotnje utakmice u Đakovu smo imali neočekivanih 10 pobjeda za redom. Ekipa na terenu izgleda odlično i nakon inicijalnih odlazaka nitko u klubu i okolo nije baš očekivao da ćemo bit dominantni.
    Ali dečki koji su došli su se pokazali za sad odličnim i kao da su tu godinama, a svi su došli iz ranga ili dva niže, što govori i o kvaliteti na istoku.
    U subotu smo izgubili od lošije ekipe iz penala u zadnjoj sekundi utakmice. Da je ostalo 1:1 ne bi nitko mogao ništa reći. U prvom oni bolji u drugom mi puno dominantniji, ali jebiga.

    I dalje sam jako skeptičan i sumnjam da ćemo ić dalje. Jel već sutra se može dogoditi jako puno odlazaka zbog financija a možda se i izgura sezona, vidjet ćemo.

    Zašto sam rekao na početku da nemamo šanse , ponavljam, zbog odlazaka i pojačanja u direktnim konkurentima (Vukovar, Belišće pa i Đakovo) sam mislio da nema šanse i da je ovo jedna u nizu onih godina di najavljujemo prvo mjesto pa jedva završimo 5. na ljestvici.
  • nkdz
    829


    ma sve mi je jasno, i Varazdin i Šibenik su s nekim ambicijama i planovima krenuli i iz trece lige dosli u prvu.
    Cak mi nisu lose ekipe za prvu ligu za razliku od npr.intera koji je fakat pao ali kazem za trenutacne drugoligase da mi se ne cine perspektivni ili sa jednakim ambicijama kakve su imali Varazdinci ili sibencani.
    Bas ono kaj si napisao, nekak mi Marsonija djeluje ko ambiciozniji projekt nego bilo koji trenutacni drugoligaš.
    I osobno bi volio da Marsonija pa cak i Vukovar uđu u drugu ligu, a jednom mozda i prvu.
    Trenutno pri vrhu druge je dragovoljac i mislim da bez nekog stranog investitora njih ako uđu u prvu ligu ceka sudbina Rudeša koji je totalno potonuo nakon kaj ih je Alaves sjebao i nisu prikupili nista bodova na tablici.
    Mislim da kad netko ove godine ispadne Varazdin/Šibenik/Istra da ce trenutacni drugoligasi biti ipak slabiji pri ulasku u prvu.
    Ali tko zna, volio bi da me demantiraju i da uđe netko tko to fakat zasluzuje i ko slozi dobru ekipu koja je koliko toliko konkurentna da je u borbi za ostanak u prvoj ligi.
  • Infinity
    15.2k
    Upravo ono sto sam pisao. Ovaj Dragovoljac ne bi imao sanse da tu ima jak Inter, jaku Marsu, jako Medjimurje, jaku Cibaliju, jak Vukovar... Kazem ovaj Dragovoljac. Onda bi taj Dragovoljac morao biti 20-30% jaci nego sto je danas da bi se borio s jakom konkurencijom koja takodjer zeli u visi rang.

    Tu su i ona 'cekanja'. Dodje XX klub i kaze da zeli u visi rang, a u visi rang zeli YY klub koji zna da se ne moze suprostaviti XX klubu u direktnoj borbi. Pustit ce ih da lagano udju, ustedit ce lovu i onda ce dogodine XX biti prvoligas, a YY ce takodjer lakse uci, jer neki CC klub pusta njih i ceka svoju sansu dogodine. To je problem kad imas 1-2 kluba koje zanima visi rang. Iz tog razloga je nuzda da se i 7-8 klubova koji se smjenjuju u prvoj ligi. Imas tri gore, 4-5 dolje. Dobro, od tih 4-5 ce se uvijek naci 1-2 koji ce brzo otpasti ili ce sami reci da te sezone jednostavno ne mogu, ali imas barem tri kluba koji ce se posteno potuci za promociju. Bez jake konkurencije u drugoj ligi nema ni jakog kluba za prve lige.


    Ma sve razumijem. Nisam ni mislio da govoris kako Marsonia nema ambicije, nego da jednostavno nema kvalitet. To je bilo nakon 1-2 kola kad ste imali neki remi i manjak utakmica, bili sedmi cini mi se i sve mi je to pilo vodu. Sinoc vidim da Marsonia bas dobro stoji. Sest kola vam je do polusezone i ako budete prvi vjerujem da bi se mogle poduzeti jos neke mjere da nadjete jos nekog sponzora, nabavite lovu i da u najmanju ruku zadrzite istu ekipu. Kad se klubu desi tako iznenadna dominacija u nizem rangu onda se obicno na polusezoni odluci u kojem smjeru ce se krenuti. Cisto sumnjam da ce se to ostaviti da bude sta bude, a vjerujem da ce Marsonia sigurno biti prva, jer je raspored daleko od teskog, a utakmica manje i pet bodova vise su sjajan zalog.
  • nkdz
    829
    Upravo ono sto sam pisao. Ovaj Dragovoljac ne bi imao sanse da tu ima jak Inter, jaku Marsu, jako Medjimurje, jaku Cibaliju, jak Vukovar... Kazem ovaj Dragovoljac. Onda bi taj Dragovoljac morao biti 20-30% jaci nego sto je danas da bi se borio s jakom konkurencijom koja takodjer zeli u visi rang.Infinity

    u potpunosti se slazem s ovime, konkurencija je zdrava i ona te tjera da budes bolji i jaci
  • Mali dioničar
    14k
    Ovaj Dragovoljac ne bi imao sanse da tu ima jak Inter, jaku Marsu, jako Medjimurje, jaku Cibaliju, jak Vukovar... KInfinity

    “Problem” je da je Zagreb 20% populacije Hrvatske i još to pomnoži sa 2 vezano za paritet kupovne moći.

    Toliko juniora godišnje izadje iz Dinama, Lokomotive, Dragovoljca, Sesveta, NK Zagreba i okolnih klubova da samo dobar skauting po principu Brendforda osigurava da je neki zagrebački klub jači od kluba iz centara tipa Brod ili Vinkovci.
  • Mali dioničar
    14k
    ...danas se “nema uvjete” ako nemaš terene s umjetnom travom za djecu.
  • Baneki
    714
    Pa evo ovaj vikend je padala kiša. Na terenima s umjetnom travom i dobrom drenažom su djeca bila samo mokra, na terenima sa prirodnom travom blato je bilo do koljena. Nije da se ne može igrati po blatu ali je svima ipak lakše igrati na travi.
  • Stihl
    3k
    Samo old school! Ništa lijepše nije bilo nego bacanje i klizanje po blatu :wink:
  • Baneki
    714
    Pa je, za bacanje i klizanje, ali ako govorimo o nogometu za igru je bolja trava.
  • Mali dioničar
    14k


    Je, naravno da je lakše bez blata samo treba pričekati dugoročne posljedice treniranja na umjetnoj podlozi u smislu ozljeda.

    Isto tak, usvajanje tehnike na zahtjevnijem terenu bi trebalo značiti da igrač neće imati apsolutno nikakvog problema sa elementima tehnike na normalnom terenu.

    Evo, Zoran Mamić veli da su se igrači Dinama dobro prilagodili na uvjete na Šubićevcu (visoka trava, sporiji teren). To je jedan od realnih problema s kojom se može susresti ekipa koja trenira isključivo u idealnim uvjetima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.