• xavier
    11.1k
    Generalno da, ali onda po tom netko prestaje biti stranac u trenutku kad dobije državljanstvo? Može recimo neki Slovenac igrati 10 godina u Dinamu i ne uzme državljanstvo jer mu objektivno ne treba. Za to vrijeme će ga neki Afrikanac uzeti prvom prilikom jer mu otvara brojna vrata.

    Znam da sad već pametujem, ali stvarno nije tema gdje je lako podvući crtu.
  • deda
    27.7k
    Ma sve je to siva zona. Ne treba se previše ni opterećivati. Svi su oni naši:cool:
  • Maxhelm
    7
    I Kozniku isto je neki polu stranac tipa Eduardo, samo kaj nam je tu bliže pa ga je lakše voditi pod "našim" mada nije rođen u Hrvatskoj i sada kad mu je država priznata više je Kosovar nego Hrvat... vjerojatno još ima takvih slučajeva al mi sad ne pada na pamet..
  • Eduardo
    17.3k
    ↪deda Generalno da, ali onda po tom netko prestaje biti stranac u trenutku kad dobije državljanstvo?xavier

    Ibanez mi prvi pada na pamet :smile:

    Znam da sad već pametujem, ali stvarno nije tema gdje je lako podvući crtu.xavier

    Samo ti daj. Takva je tema, zahtjeva raspravu u kojoj nije lako usuglasit sve strane.
  • xavier
    11.1k
    @Eduardo Ja bih osobno podvukao crtu na način da su mi domaći igrači oni koji oni koji su rođeni i počeli igrati u Hrvatskoj te oni koji su još kao klinci "gravitirali" Hrvatskoj (prvenstveno tu mislim na Hrvate iz Hercegovine). Stranci bi mi bili oni koji su u Hrvatsku došli zbog nogometa (bez obzira kad) te su kasnije zbog toga dobili državljanstvo i možda zaigrali za reprezentaciju.

    Znači po meni su Strupar, Hrgović i Ademi domaći, a Eduardo, Sammir i Kozniku stranci.

    No to je samo moje mišljenje...
  • marcio amoroso
    32k

    Imam isto mišljenje. Ovi su se rodili i odrasli u hrvatskoj. Eduardo je kralj i svima nama drag ali on je više brazilac nego hrvat. Strupar i Hrgović su naravno više hrvati nego belgijanci ili bosanci i to je to.
  • deda
    27.7k
    Hrvatska do Rio de Janeira!:lol:
  • Eduardo
    17.3k
    No to je samo moje mišljenje...xavier

    Mogu se složiti. Definitivno najbolji i nekako nazovimo ga 'najprirodniji' argument za ovu situaciju.
  • Infinity
    15.2k
    Samo Hrvati iz Hercegovine? Gdje je onda Stanic ja listi? :grin:
  • xavier
    11.1k
    Napisao sam: "te oni koji su još kao klinci "gravitirali" Hrvatskoj (prvenstveno tu mislim na Hrvate iz Hercegovine)"...mislim da je prilično jasno da ne mislim samo na Hrvate iz Hercegovine :wink:
  • Infinity
    15.2k
    Ma bila je sala. A i svakako je za Hrvatsku igralo vise bosanaca nego hercegovaca.

    Citam sad ovu diskusiju opet i stvarno bi moglo biti tesko donijeti odluku. Moj prijedlog je da se na listu stave svi koji su uzeli hrvatsko drzavljanstvo i oni koji su otisli igrati za drugu reprezentaciju i da se pored njihovog imena stavi opaska tipa 'igrao za BiH' ili 'dobio hrvatsko drzavljanstvo' ili 'dobio hrvatsko drzavljanstvo i igrao za Hrvatsku' pa neka stvatko odluci kojim ocima ce ih gledati. Mislim da na listi ne treba biti netko tko je npr. rodjen u Hrvatskoj i otisao vani, te uzeo tudje drzavljanstvo, ali nije igrao za njih. On je tu isto kao spomenuti Ibanez nama.
  • xavier
    11.1k
    i oni koji su otisli igrati za drugu reprezentaciju i da se pored njihovog imena stavi opaska tipa 'igrao za BiH'Infinity

    Ja imam problem s ovim iz razloga što ispada da igrač naknadno može postati "stranac" što mi je nelogično. Znači imaš nekog tko je rođen u Zagreb (nije uopće bitno gdje, samo navodim primjer), počeo je trenirati u Dinamu, igra u Dinamu do recimo 23. godine i onda ode van. Cijelo vrijeme nije bio takav talent da bi ga zvali u hrvatsku reprezentaciju, ali je skupio pristojan broj nastupa za klub.

    Završi recimo u Slovačkom klubu, tamo se nametne i nakon 5 godina skuže da nije nastupio za hrvatsku reprezenatciju i da bi im dobro došao u njhovoj. Dobije državljanstvo i odigra na kraju 20-ak utakmica za Slovačku.

    Pitam ja sad tebe, po čemu je on iz Dinamove perspektive stranac?

    Drugi ima potpuno isti put samo završi u Nizozemskoj umjesto u Slovačkoj. Tamo se oženi i dobije državljanstvo, ali ga Nizozemci naravno ne trebaju u reprezentaciji.

    Ima li razlike između njih dvojice? Naravno da nema. Upravo iz tog razloga je meni logičnije ono što sam već ranije napisao.
  • Infinity
    15.2k
    A ne znam, nisam pametan. Samo dajem prijedlog, a necu se buniti nebitno sta da napravite. Forum nije moj, a i da jest meni je bitnije to da su igrali za Dinamo nego ikakva reprezentacija.

    I sad ono. Ne moze bit Hrvat pa stranac. Sta je onda Dudu recimo? Brazilac ili Hrvat? Nas ili njihov? Ista stvar kao i Hrgovic, samo u drugom smjeru. Ne znam, ne bih znao dati svoj sud. Mozda da imas listu svih stranaca i ispod liste svih drzava dodatak 'Hrvatska' i tu smjestis te 'duple' uz opasku zasto su tu. Tu ubacis Sammira, Eduarda, Hrgovica i ostale. Nemoj se voditi onime koliko je tko dao za Dinamo ili Hrvatsku, jer brojimo krvna zrnca, a ne igre.
  • xavier
    11.1k
    Sad već imam dojam da me zezaš jer sam sve to već napisao :yikes:
  • deda
    27.7k
    Ma ovo je ljudi fakat akademska rasprava.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.