• Droljo
    4.7k

    Bio na jugu. Obećali krafne i cugu dobili šoru s murijom na kraju :lol:
    Jebeno si se sjetio toga. :up:
  • badjibadara
    1.6k
    Uz danas predstavljene dresove, i jedna fotka zagrebackog ljeta te 1923. godine.
    Hask - Gradjanski 1:2

    j5wgHg8.jpeg

    Znalci mozda znaju i gdje se igralo...
  • Sajla
    3.1k
    Znalci mozda znaju i gdje se igralo...badjibadara

    Koturaška?
  • deda
    27.4k
    Maksimir
  • badjibadara
    1.6k
    Igraliste HSK Penkala je u pitanju.

    n6eiIpZ.jpeg
  • Paggini
    5.4k
    Mislim da ne treba spominjat za znalce da su stampali za tu utakmicu postere i plakate da dolazi Gradjanski i lijepili po cijelom Splitu

    http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/pvpages/pagePlan/pagePlan/?pv_page_id=235219
    BluePhone67

    Jel ima netko screenshot ovog postera?
  • NORTE
    8.9k
    dinamo - ZTE, 19.9.2002.
    dinamo-zte-Cropped.png
  • memory
    38
    jel ima neko ikakvu sliku gdje se vidi fino transparent ''nada umire posljednja a ljubav prema zagrebu i dinamu nikada''
  • NORTE
    8.9k
    Ista krpica u Šibeniku 2009. i Splitu 2024.
    Screenshot-20240405-223223-1.png
    53633022326_6e2ca6e5a5_b.jpg
  • NORTE
    8.9k
    jel ima neko ikakvu sliku gdje se vidi fino transparent ''nada umire posljednja a ljubav prema zagrebu i dinamu nikada''memory
    Bio je na dosta tekmi, ali slabije je vidljiv jer je skoro svaki put bio na toj drugoj ogradi u periodu kad je bila dosta divlja.
  • kibic
    987
    Imam podulju fotografsku arhivu i teško je sortirat i organizirat jer su fotkani dokumenti. Dok sam istražival neke stvari o Hrvatskom proljeću u HDA naleti se na opise uhođenja studenta i navijača. Prva i treća fotka se nadovezuju, ali sam uspel tak zbrkano uploadat. Dokumenti su iz zbirke gdje su imenom i prezimenom navedeni doušnici SKH pa sam ih izbijelil za svaki slučaj.

    Crnobijela fotka je iz Hrvatskog športskog muzeja koji ima zbirku fotografa, sad se više ne sjećam negdje mi je u bilješkama, Večernjeg ili Sportskih novosti. Ne znam koliko je poznata, ali ju smatram izuzetno zanimljivom za cijeli hrvatski nogomet, ne samo Dinamo. Mogla bi poslužit kao izvor za budući Dinamov muzej.

    20210527-150553.jpg
    20210527-150529.jpg
    20210527-150509.jpg
    20210225-100551.jpg

    Kada sam bil u kontaktu sa Dinamovim kolekcionarima, pokazali su mi kolekciju Dinamovih glasnika. Meni je tada u kontekstu Hrvatskog proljeća bio zanimljiv izvještaj sa turneje u Torontu gdje je napisano kako im je netko razglas i vratnice gola prepilil kao sabotaža. To je bilo u kolovozu '71., a po povratku je uprava bila smijenjena (ne sjećam se napamet poimence članova), kaj se vremenski podudara sa uzavrelim događajima Hrvatskog proljeća.

    Trebal bi dobar komad godišnjeg odvojit da sortiram te neke fotke, al eto htel sam prenijet da se zna, ak nije poznato, da se za budući Dinamov muzej materijala može dobrano naći po hrvatskim arhivima i muzejima. Još da se naprave video intervjui sa navijačima i djelatnicima, još živih iz perioda 60-ih i 70-ih, stvoriš si video kulisu, i materijal za video dokumentarac.
  • Miro93
    2.7k
    Ima netko sliku letka/poziva na utakmicu Dinamo-Šibenik iz 2009 godine? Na utakmici je bila ona poruka: konačna pobjeda će opet biti dio sjevera. Sjetio sam se letka nakon jučerašnje poruke.

    Edit: pronašao.

    https://blog.dnevnik.hr/bbbklc/2009/11/1626945879/svi-na-sjever.html
  • NORTE
    8.9k
    Ima netko sliku letka/poziva na utakmicu Dinamo-Šibenik iz 2009 godine?
    Sjetio sam se letka nakon jučerašnje poruke.
    Miro93
    Rekao bih da je Thomas autor tog letka, njegov đir.
    Mislim da je on autor i drugog letka "po zimnicu na Dolac", tamo smo na valjda -10° gledali domaću protiv Temišvara jer su bile zatvorene tribine.
    Na Dolcu je zapaljena udarna zastava njihovih navijača oduzeta na ulicama Temišvara.

    Mene su baloni u VG podsjetili na jednu od meni najdražih koreografija, 10 godina povratka svetog imena dinamo.
    Croatia Sesvete 2010., dva mjeseca poslije Dolca.
    Nije ispala najbolje jer se dio ekipe s papirima u rukama pomicao po tribini, ali ideja i korišteni materijal, kombinacija balona i dvije vrste papira pa i izgled poruka na dvije ograde - sve je bilo za 10!
    4527265993_a0148b32ff_b.jpg
  • kinfa95
    485
    mene su isto baloni podsjetili na to, nažalost ne može se reći da je sve bilo za 10 jer koreo nije uopće uspio
  • Riot
    1.7k
    Ne mogu vjerovat da ti je to jedna od najdražih koreografija, ja ju iskreno prvi put vidim i evo oči me bole od gledanja u nju
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.