• Neki tip
    19k
    Dragi Zonaši,

    dugo nisam ništa anketno pitao pa evo jedne kratke, brzinske..

    Vidim da se dosta raspravlja o tome je li do igrača ili trenera, trebaju li nam pojačanja i za koje pozicije ili je najvažnije da nitko ne ode. S kime/čime mi zapravo ulazimo u sezonu.. Lošim igračima, trenerom ili i jednim i drugim? Ili jedni valjaju, a drugi ne, ili sve valja.. ili igrači dobri, ali trener loš. Za koga nikako ne bismo htjeli da ode..

    Pa ajde da probamo to malo sažeti i usustaviti, učiniti statistički preglednijim..

    Postavio sam par jednostavnih pitanja u anketi da probamo dobiti neke odgovore, a na kraju je i par "demografskih", kao i uvijek, da znamo kako diše sjever, a kako zapad, kako mlađi, stariji, vlasnici godišnjih ili "povremenci" (naravno da dio ljudi ne uzima godišnju, jer naprosto ne žive u ZG i ne mogu redovito dolaziti), ali svejedno mislim da može biti zanimljivo vidjeti postoje li tu kakve razlike.

    Da ne duljim, s anketom ste gotovi za manje od minutu.. samo par klikova, nema nigdje nikakvih upisa i objašnjavanja, za to nam već služi Zona! :)

    Ovdje ispunite anketu
  • rupke
    51
    mala digresija.
    kod pitanja za godine napraviti raspon 20-29 itd.
    jel ovi s okruglim brojem imaju 2 tocna odgovora
  • Neki tip
    19k

    Pa i ne nužno. Imao sam u ranijim anketama takve raspone (malo drugačije složene doduše.. tipa 18-27 pa 28-35, 36-45.. dakle ovako kako i predlažeš), ali nije to osobito važno, barem ne ovdje i za ovakvu anketu. :)

    Ako je raspon od 20 do 30, onda do napunjavanja 30 godina (dakle 30. rođendana) logično pripadaš toj skupini. Ako nisi napunio 30, onda imaš između 20 i 30, zar ne?

    A ako si napunio 30, dakle ako si proslavio 30. rođendan, onda isto tako logično pripadaš grupi od 30 do 40 godina, jer imaš najmanje 30 (pa proslavio si rođendan) i ideš prema 40..

    Ti demografski podatci su tu ionako tek toliko da vidimo ima li kakvih razlika u percepcijama, neće niš bitno promijenit na stvari ako se netko pojedinačno tko je već napunio 30 godina, a nije 31, ipak "uvaljao" u ovu skupinu 20-30. :)
  • plavi67
    920
    rezultati ankete će bit ovdje objavljeni?
  • Neki tip
    19k
    Naravno. Pustim par dana, a kad se ritam ispunjavanja jako uspori zatvorit ću i objaviti te ukratko analizirati rezultate.
  • Captain America
    13.2k
    Možda ne bi bilo loše da moderatori pinnaju anketu da što više ljudi vidi među prvim postovima.
  • Neki tip
    19k
    U manje od 4h - 75 anketiranih..

    Sad će to malo usporiti, uvijek je tako, ali interes je očito postojao i mislim da ćemo imati baš fini uzorak za dan, dva.

    Hvala svima koji su već ispunili, a pozivam i one koje nisu da to učine - 30 sekundi "posla", a poslije svima zanimljivo vidjeti rez. :)
  • Neki tip
    19k
    Glasovanje zatvoreno, 96 je vrlo lijep odaziv u manje od 24 sata pa evo i prvih, osnovnih rezultata po pitanjima.

    Naravno da ću kad stignem i obraditi rezultate, izvući prosjeke i usporedbe.

    7lir7qn08ou5f1av.jpg
    w4uja5m3390h5zw9.jpg
    rgfef3h47m1h6oq7.jpg
    mfp8om8iv8j7t9af.jpg
    zj8uj9hz5ox0fo98.jpg
    q0khwx91nxp0xt60.jpg
    ghs3ijxy3ynblqqg.jpg
  • LovroZG
    1.3k
    Zanimljivo kak su u pitanju o pojačanjima gotovo svi previdjeli odgovor trener. Ja sam ga tek sad iskreno skužio. :rofl:
  • Str1nger Bell
    677
    Ni ja nisam vidio, a sigurno bi to odabrao.
  • Neki tip
    19k
    Zanimljivost broj 1

    Nije neobično, ali jest zanimljivo, da oni koji su odabrali Ademija kao igrača za kojega nikako ne bi htjeli da napusti klub u ovom prijelaznom roku Čačiću kao treneru daju punu ocjenu više od onih koji su glasovali za Oršića!

    Prosjek ocjene za trenera među svim anketiranima je 3.9.

    Međutim, ako izdvojimo samo one koji su u gore navedenom pitanju glasovali za Ademija, ocjena se penje na 4.53, dok je ocjena Čačića za "oršićevce" za cijelu ocjenu niža i iznosi ravno 3.53!

    Tumačim to činjenicom da Oršić na početku sezone sjedi na klupi, izgleda da nije baš omiljen Čačićev igrač i oni kojima je Oršić najdraži - stoga Čačiću daju nižu ocjenu od svih ostalih glasača! :)


    ... ovakve zanimljivost će se naravno nastaviti kako ih budem ustanovljavao u mini analizi.. :)
  • Neki tip
    19k
    Zanimljivo kak su u pitanju o pojačanjima gotovo svi previdjeli odgovor trener. Ja sam ga tek sad iskreno skužio. :rofl:LovroZG

    Ni ja nisam vidio, a sigurno bi to odabrao.Str1nger Bell

    Nije bilo te opcije, nego sam izgleda greškom zaboravio izbrisati opciju "other" koju je onda 1 glasač skužio i upisao pod other "trener".
  • Neki tip
    19k
    Zanimljivost broj 2

    Sjever voli Oršića! :) Ok, nije to neka novost, ali evo imamo i matematičku potvrdu da je upravo Oršić najveći ljubimac sjevera, dok je na zapadu omiljeniji Ademi..

    Sve tribine su Oršića i Ademija istaknule kao igrače čiji odlazak bi im najteže pao, ali ipak postoje primjetne statističke razlike..

    Dok je udio ispitanika sa sjevera u ukupnom uzorku 67,7% u uzorku onih koji su birali Oršića udio je 80%!

    S druge strane, malobrojniji su među onima koji su birali Ademija, 60,71%, nego što ih ima u ukupnom uzorku - 67,7% kako je navedeno.
  • Neki tip
    19k
    Zanimljivost broj 3

    Što stariji, to kritičniji.. :) Tako bi se ukratko mogla nazvati ova crtica.

    Naime, usporedio sam podatke prema godinama, filtrirao i računao na različite načine i dobio sljedeći rezultat.

    Ispitanici mlađi od 30 godina nešto su manje kritični kako prema igračima, tako i prema Čačiću, nego ispitanici stariji od 30 godina!

    Kod procjene kvalitete trenera, to je nešto izraženije pa mu tako ispitanici mlađi od 30 godina daju prosječnu ocjenu 4,22, dok mu oni stariji od 30 godina daju prosječnu ocjenu 3,43!

    Manja razlika, ali ipak primjetna, pojavljuje se i kad je u pitanju kvaliteta igračkog kadra.. 7,94 vs 7,67, višu ocjenu daju mlađi ispitanici..

    Pitao sam se je li to možda povezano i s tribinom, je li neka tribina kritičnija od druge, ali takva korelacija nije pronađena. Statistički beznačajne razlike između ocjena koje su Čačiću i igračima dali zapad i sjever pokazuju da je ipak do godina, ali ne i do tribine na koju ideš..

    I inače istraživanja pokazuju da su mlađi ljudi optimističniji, pozitivniji i manje kritični od starijih pa mi se čini da se to na zanimljiv način očituje čak i na ovako simboličnom uzorku od 100tinjak zonaša, navijača Dinama..
  • LM1995
    1.7k
    Nije bilo te opcije, nego sam izgleda greškom zaboravio izbrisati opciju "other" koju je onda 1 glasač skužio i upisao pod other "trener".Neki tip sa Zapada
    Taj sam :strong:
  • Neki tip
    19k
    Zanimljivost broj 4

    Stalni(ji) posjetitelji Maksimira, a legitimno je zaključiti da vlasnici godišnjih ulaznica to jesu u odnose na oni koji nemaju godišnju kartu (iz bilo kojih razloga), manje su kritični prema dinamovom igračkom kadru..

    Vlasnici godišnjih i oni koji godišnje namjeravaju kupiti igračima daju prosječnu ocjenu 8,02 (između ove dvije skupine nema bitne razlike u procjeni kvalitete igrača), dok navijači koji nisu kupili godišnje ulaznice i nemaju tu namjeru ipak nešto niže procjenjuju kvalitetu igračkog kadra i daju mu prosječnu ocjenu 7,47.

    Upada u oči da su prema Čačiću daleko najkritičniji zapravo oni koji još nemaju godišnju, ali su iskazali namjeru kupnje..

    Dok mu godišnjaci daju 4,13, negodišnjaci 3,83, dakle razlika i nije velika, primjetno najnižu ocjenu daju mu oni navijači koji godišnju nemaju no planiraju je kupiti - 3,28.

    Ne znam kako to protumačiti, trebalo bi s njima fokus grupu napraviti. :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.