• Tom Hanks
    2.7k
    Mogu se donekle složit
    Ali problem je u svima,toliko krvi je proliveno u ime tih religija da mi se gade svi redom.Jebe mi se i za kršćane i muslimane i budiste,tisućama godina se ljudi kolju oko toga čija je knjiga ispravna,čiji je bog pravi a čiji nije.I to s ponosom rade uživaju u promociji svoje vjere na takav način od pamtivijeka.Strasno
    Tisuće ljudi od trenutka kada dođu na ovaj svijet žive u paklu svaki dan radi tih gluposti.Mogao bi još puno o tome ali nije tema to toliko niti ću ja vjerojatno nekoga tu uvjeriti u to,nema smisla.Sad će neki reci uvrijedio sam ih,jebe mi se evo i svi ti vjernici vrijeđaju zdrav razum ostalima pa ko te pita
  • Zagi
    5.7k
    Preraslo je to "moj Bog je jedini pravi/ jači od tvog".
    Educirajući se malo u zadnjih par dana o ovoj temi, pa geoplitičke veze tu nemaju kraja.
    Religija se koristi da bi se korisni idioti raznosili bombama.
  • db-izbjeglica
    13.5k
    upravo to....da nije religija, bilo bi nešto deseto, ljudima ne treba prevelik razlog za sukobljavanje.

    pa muslimani ratuju međusobno i postoje zemlje u izrazito lošim odnosima :sweat:

    uostalom...nalazimo se na forumu posvećenom nogometu, usko s tim su povezne i navijačke skupine, ljudi se međusobno mlate zbog navijanja za različite nogometne klubove, o čemu mi pričamo? uz malo manipulacije, nauružavanja, propagande i slično...stvarno mislite da bi bilo teško zakuhati ozbiljan oružani sukob između navijača rivalskih klubova, čak i u istoj državi?
  • jedan u nizu
    6.7k
    ISgSyML.png


    naravno, jednostrani pogled na dogadaje.
    Slazem se sa gore navedenim, krscanske religije su nadrasle ubijanje i osvajanje u ime religije, dok islam jos nije.
    Biblija i kuran su iste bile kad su napisane i dan danas. Krscani su iz biblije prije izvlaciili i opravdavali ubijanje nevjernika, pa je nekakav zdrav razum i inteligencija prevladala (kao i placanje oprosta grijeha i svakakvih nekih gluposti), dok kuran mnogi jos uivijek tumace kako sui tumacili u srednjem vijeku.
    Da li je problem sto nemaju nekakvo centralno tijelo i vrhovnog vodu koji ne postavlja neke moralne vertikale, ne znam, ali mozda da su imali takav sustav kroz povijest danas nebi bilo kako je
  • Sljeme
    2k
    Šta ćemo se krizarima koji su pobili sve šta se moglo (muslimane) kad su ušli u Jeruzalem?Religija mira jel?
    "Bilo je to prekrasno gledati. Neki od naših ljudi (a to su činili iz milosrđa) rezali su glave našim neprijateljima, drugi su ih gađali strelicama, kako bi pali s tornjeva, a ostali su ih dulje mučili tako što su ih bacali u vatru. Gomile glava, ruku i stopala mogle su se vidjeti na ulicama grada. Trebalo se probijati kroz tijela ljudi i konja u krvi, koja im je bila do koljena. Zaista, to je bio pravedan i graciozan prikaz Božje pravde, jer ovo mjesto treba biti napunjeno krvlju nevjernika, predugo je trpjelo njihovo bogohuljenje..."

    Rugao se lonac loncu
    Tom Hanks

    Išli su dole jer im je bilo dosadno jel? To kaj su ovi klali dole svakog ko nije musliman nije bitno? Isto delaju i danas. Kad se raznesu u Zagrebu baš me zanima jel buš ih pravdal sa križarima.
  • Krizy
    38.2k
    Doktori rade prekovremeno ovih dana
  • Aggro
    602
    Misliš od kad smo države jel?
  • mali M
    3.8k
    neznam na koji dio ti se odnosi pitanje
  • seljak86
    2.4k
    Tako je izgledalo ratovanje u to vrijeme. Čemu pridonosiš raspravi opisujući ovako običan pohod?
  • Tom Hanks
    2.7k
    Čemu pridonosiš raspraviseljak86

    Da su svi isti,nebitno koji religiozni fanatici.
  • seljak86
    2.4k
    Treba znati razlagati biblijski tekst. Kome je pisano, kada i u kojem kontekstu. Što se ratovanja i osvajanja tiče, Bog je obećao Abrahamu potomstvo i zemlju Izraelsku, odnosno tada zemlju u kojoj su živjela raznorazna kanaanska plemena. Bog po tom obećanju naređuje Izraelcima da te narode iskorijene i ne ostave ni stoku živu. To ne znači da svatko može bilo koga ubiti ako treba zemlju, Izraelci su bili odabrani da se nasele i da se tu rodi mesija za cijeli svijet. I te naredbe za osvajanje Kanaana se odnose samo na te Izraelce u to vrijeme i zbog specifičnog cilja.

    A ako se tko pita kakav to Bog može narediti genocid, poznato je da su kanaanci bili izrazito grešni i imali običaj žrtvovanja vlastite djece svojim božanstvima. Generalno u Bibliji je Bog kažnjavao invazijama čak i Izraelce kad su pali u babilonsko ropstvo pa se ne bih čudio da ovim mudžijama kažnjava Europu za napuštanje vjere i izrazitu bezbožnost koju vidimo danas. (Gay "brakovi" opće priznati, trans ideologija, ubijanje djece abortusima itd.)
  • seljak86
    2.4k
    Eto, nek si si ti iskopirao odgovor s reddit threadova.
  • Tom Hanks
    2.7k
    Šta ne pase ti istina?Ne postoje zločini kršćana samo od svih ostalih?
    Završio sam s ovime,skrenulo se od izvorne priče
  • Aggro
    602
    rekao si da se Europa raspala vrijednosno... jer nema crkve iza nas. Pa jbga dvi tu spominju neko europsko jedinstvo... daj pogledajte na kartu ili globus nekad. Ima više država nego plemena u Africi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.