• reziser
    6.5k
    ma nije moguće da su opet klubovi protiv Hajduka oštećeni, koji puta već ove sezone???

Pogreške u utakmici s Dinamom

"58. minuta: Incident “izvan takozvane borbe za loptu”, kad branič Hajduka unutar vlastita kaznena prostora jasno, kontinuirano, očigledno ruši suparničkog napadača, apsolutno se smatra prekršajem PNI-e, dostatnim za dosuđivanje kaznenog udarca. KNS HNS-a izazov smatra “propuštenim incidentom” suca utakmice, a izostanak VAR intervencije važnim propustom VAR suca.

68. minuta: Sudac utakmice neispravno je procijenio izazov unutar kaznenog prostora Hajduka. Incident u kojem branič Hajduka isključivo fokusiran na suparnika objema rukama onemogućava kretanje, napredovanje suparničkog igrača, smjernicama PNI-e razmatra se kao prekršaj. VAR intervencija i OFR pregled incidenta omogućava sucu utakmice ispravnu interpretaciju pravila XIV i dosuđivanje kaznenog udarca."

O ogledu protiv Gorice, koji je odigran pod vodstvom suca Frana Jovića, ističe se:
    Pogreške u utakmici s Goricom

"55. minuta: Apsolutno neutemeljena u PNI i VAR protokolu, intervencija i poziv suca na OFR pregled snimke inicira dosuđivanje kaznenog udarca. KNS HNS-a kontakt između braniča Gorice i napadača Hajduka, razmatranjima PNI-e, ne smatra prekršajem, a odluku o dosuđivanju kaznenog smatra neispravnom. KNS HNS-a podsjeća VAR suce na ispravnu proceduru upotrebe VAR tehnologije, te striktnu primjenu smjernica VAR protokola tijekom OFR pregleda incidenata.

84. minuta: Sudac utakmice nije ispravno procijenio incident u kojem branič Gorice prekršajem PNI-e (kažnjiva igra rukom) zaustavlja loptu u putanji prema praznim vratima. VAR sudac slijedom “jasnog i očitog” propusta ispravne interpretacije opravdanom intervencijom poziva suca na OFR pregled incidenta. Sudac ispravno dosuđuje izravni slobodni udarac i isključuje igrača Gorice iz igre zbog “sprečavanja pogotka” prekršajem PNI-e."

Toliko o VARu
  • Eduardo
    18k
    Toliko o VARureziser

Režek, ti moraš shvatiti da VAR nije taj koji donosi odluke. VAR je samo alat koji bi trebao pomoći ljudskom faktoru i olakšati mu pri donošenju odluka u dvojbenim situacijama. I dalje je sve na sucu utakmice. To što ga naši ne znaju koristiti i što imaju tri pokrivena kuta terena s kamerama nije problem VAR-a već onoga tko ga i na koji način upotrebljava.
  • reziser
    6.5k
    naši ne znaju koristitiEduardo

nije to samo do naših....i nije da ne znaju, nego očito moraju donositi odluke u nečiju korist

o tome govorim. iza VARA se nalaze ljudi...ponovio to puno puta...
    uzalud sva tehnologija kad je to i dalje u domeni procjene suca

kad je dolazilo do uvođenja VARA svi su govorili, super, bi će bezgrešno suđenje, ja sam govorio...da neće
    sad se događa da se suci boje direktno dosuditi penal, nego čekaju da ih iz VAR sobe pozovu i savjetuju, po meni nonsens....

jedina prednost VARA je zaleđe, iako je i to crtanje linija upitno...
  • xyz
    840
    U 5/6 zadnjih kola sudačke greške u korist Hajduka. Suci su im donijeli minimalno 10 bodova do sada. Ovo je poslao toliko degutantno da je apsurdno komentirati.
  • Keyser Soze
    8.5k
    Ono što je degutantnije je to da se oni smatraju oštećenima.
  • Nema zaleđa Mikića
    1.1k
    Ali zato je milina i nakon svih tih "nenamjernih" grešaka u njihovu korist gledati ih daleko ispod nas.
  • Krizy
    38.2k
    Džaba sve, Dinamo na vrhu planine
  • Crusades1986
    10.1k
    Navodno je nekoliko klubova postiglo dogovor o maksimalnoj cijeni karata za gostujuće navijače u iznosu od 40kn.
  • Mr Anderson
    5.8k
    Šibenik je tragičan. Vode 1:0, igrača više i uspiju izgubiti utakmicu. Kartone su dobili Čop, Delić i Dolček pa neće igrati protiv nas.