• Papastrumf
    9.4k
    Što se to tebe i kako tiče?
    Vodiš neku evidenciju na koliko sam utakmica bio i u koliko godina?
    Mali Zeus

    Ne vodim nikakvu evidenciju, ali znam tko ide na utakmice, a tko ne, posebno jer te poznajem osobno, kao i ti mene.
    Međutim, to uopće nije bila poanta. Ti si se javio na ovu temu vezano što nekoga pokreće i pali vezano uz odlaske na utakmice pa me zanima zašto ti ne ideš?

    Ja bih šutio radije na tu temu jer bi me bilo sram da tipa netko iz Berlina ili Žepča dođe na 6-7 dinamovih utakmica godišnje, a da ja koji živim 10 tramvajskih stanica od stadiona piskaram po forumu.

    Kad sam se već toga dotaknuo, uvijek su me živcirale priče da su svi navijači jednaki. E pa nisu jednaki! Navijač (a tu ne mislim samo na ultrase) si prvenstveno na način da ideš na utakmice kluba za koji navijaš. Naravno, ne može netko tko živi 500 ili 300 km ići ni približno koliko ide onaj koji živi koju stanicu od Maksimira, ali isto tako ne može mi netko tko pogleda koju dinamovu utakmicu u tv prijenosu biti isti kao netko tko redovito ide na utakmice, troši novce u shopu itd.

    Kome pravo, kome krivo.
  • NORTE
    8.9k

    Ako je išlo mene, i unatoč svemu što sam nabrojano imam nebrojeno tekmi u nogama zadnjih 10 godina, a godišnja ulaznica mi je ko osobna. Poanta je bila uništavanje i lige i dinamovog puka, što se očituje se i u stanju stadiona i općeg odnosa uprave prema klubu.

    Za nestajanje navijača i gotovo uspio pokušaj gašenja grupe koju danas ovdje neki prozivaju na buđenje krivac je samo jedan. Čuđenje na tovarsku euforiju kod slabe Lokomotive i poziv na inat protiv tovara je smiješan kad znamo tko je doveo do toga da nema nikakve navale na polustadion čak ni na derbi.

    Kult derbija u Zagrebu je odavno nestao, nije samo ni uprava kriva, no da danas imamo ovakav stadion i opće stanje oko kluba itekako je.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Međutim, to uopće nije bila poanta. Ti si se javio na ovu temu vezano što nekoga pokreće i pali vezano uz odlaske na utakmice pa me zanima zašto ti ne ideš?Papastrumf
    Mislim da je najmanju ruku jadno da baš zato što me poznaješ osobno to koristiš da bi me prao ovdje na forumu.
    Možda sam se krivo izrazio pa je ispalo da nekog prozivam što nije istina niti imam pravo na to, više sam se referirao na temu mržnje i da nismo isti u toj mržnji i da mi je to drago. Ovo za stadion je bilo usput. Ako želim i dalje piskarati na forumu, radit ću to štogod ti mislio o tome. I sigurno neću tebi polagati račune.
    Slažem se da nisu svi navijači jednaki, nisam nikad ni mislio da su jednaki al me bome neće po internetu nitko prozivati što bi me trebalo biti sram ili ne, osobito netko poput tebe.

    Recimo frend gleda sve tekme doma u miru, jako rijetko odlazi na stadion, jednostavno nema tu naviku. I sad da mu kažeš da on nije navijač dinama bi te poslao u krasan k. A sve gleda kroz plave naočale, dinamo mu je sve. I možda nije toliki navijač (ak postoji neki vrhunski autoritet koji će dati sud o tome) kao ljudi koji idu na sve tekme, ali je svejedno navijač.

    Molim te, zaobiđi me u svojim komentarima.

    Pozdrav.
  • Ali
    1.9k
    Ja se nadam da ce netko u maksimirskoj 128 jednog dana sjesti tko ce imati viziju sto i kako dalje. Boban mozda jer oni ima tu karizmu , ne kao trener nego kao sutra zamjena za Barisica. I da ce posloziti klub kao ozbiljnu korporacjju jer ima ono sto vrijedi kod svakog branda.
    1.emocije
    2.prepoznatljivost,
    3.tradiciju
    4.stabilne financije za nase okvire
    A nedostaje, PR, marketing, naravno infrastruktura i izgradnja odnosa sa navijacima.
    Dio ovih elemenenata je u zadnje vrijeme donio Kuze i Cico i tada se osjecala pozitivna vibra, dakle kljuc je u nekom velikom igrackom imenu.
    Mozda probati iskoristiti da je u stozeru repke guzva sa bivsim igracima trenutno pa raditi da mozda dio njih dobije funkcije u Dinamu (Olic, Mandzo, Carli, Ladic...) pa to su sve ljudi koji vole ovaj klub. Vjerujem da ce nakon Katara se povuci Dalic sa dijelom ove ekipe, a da ce netko poput Bobana krenuti u slaganje kopije Milana u maksimiru. Sa jakim utjecajem bivsih igraca i legendi kluba, to nam vali. A da oni postave kompetentne ljude u marketingu... Prije svega stadion, jer bez komfora nema mase na tribinama, vjerujem da 70% simoatizera kluba nedolazi rafi losih uvjeta. A na to dodas i da nemamo utjecaj na redakcije u medijima, da su sve pozicije poklopili hajdukovci a to je danas bitna sfera ovog sporta. Pa oni u splitu su doveli direktoricu marketinga iz podravke koja je regionalni prehrambeni lidrr i tamo je radila taj posao 7 godina. A tko je nama dir.mkt neciji sinek ili kcer...
    Prostor za napredak je enorman, evo recimo primjer one njihove bijele noci... pa ljudi izvan zagreba, oces u zagorje/prigorje, slavoniju, liku, bih... pa u svim tim regijama je omjer 80/20 za dinamo u odnksu na hajduk, jer su jos zive prve ili druge generacije iz perioda 70tih kada je hajduk bio partijsko partizanski klub, a dinamo simbol otpora i hrvatske ideje i to treba isloristi za mreiranje nove baze mladih navijaca.
    Organizirati im druzenja u njihovom kraju, npr. kaj bi kostalo klub da ona dva autobusa posalju za svaku EL utakmicu u neku pozegu, koprivnicu, gospic, kiseljak, ludbreg... kaj ja znam i da ljude dovedu na stadion, pokazu im salon, naprave neki domjenak, poslije utakmice da igraci dodju u neku zajednicku fanzonu ispod zapada gdje bi odradili slikanje potpisivanje i slicno... ljudi to je tak jednkstavno , treba ti covjek sa iskustvom igranja vani i karaktetom okupljanja i pozitivne energije. I za tri godine bi prosjek bio 12-15.000 , naravno na konfornom stadionu. Da smo npr. nakon potresa srusili jug i i istok jer su ostecene evo proslo je skoro 22mjeseca, vec smo mogli dobiti neku lovu iz onog fonda za obnovu i na proljece krenuti izgradnju onove dvije konforne tribine ako nis drugo...
  • Mališan
    1.7k
    Jel se možemo držati teme i isticati sramotne činjenice o magaradi, a osobne obračune, želje i pozdrave prebaciti u neku drugu temu?
  • andrija91
    610
    naravno da je tema bezobrazna ali nije ovo balet ili klikeranje na dnu ulice. malo gledajte npr engleziće kako se sprdaju međusobno. ništa to nije loše samo deri. a onaj koji se na sve to čudi i sve shvaća doslovno i ozbiljno šta da mu ja radim. također, ne znam koja je fora da tovari nas vrijeđaju ,lažu pa i sanjaju 24/7 a mi ćemo glumiti bečku školu . samo deri !
  • Zger
    803
    9ac4cfjva82t1nuf.jpeg
    Poruka je jasna. Svi na SJEVER!
  • Bosna86
    11.5k
    Pa kaže

    cy41o97lg1ml96yc.jpeg
  • Keyser Soze
    8k
    Ja ne znam kako netko može hladno reći da je ovo nepotrebna tema i da se ne moramo baviti njima u ovom trenutku. Dolazi derbi, dolazi njih par tisuća, euforija na maksimumu, a mi bi tak trebali lagano to gledati bez da se probudi neki revolt u nama. To su ljudi koji otvoreno pljuju po našem gradu, klubu i svemu što ima veze s plavom bojom dok se mi ljutimo jer eto, imamo temu koja samo iznosi sramotne ČINJENICE njihovog kluba. Da gledate tekmu u kafiću i vidite frajera kak slavi tovarski gol još bi ga i pivicom počastili... Ova tema je itekako potrebna da se nekima probudi taj inat i možda baš ovo nekog privuče na stadion, udarajte s činjenicama o klubu s partizanskom prošlosti.

    Igramo protiv kluba čiji navijači mrze sve plavo i zagrebačko.
    Igramo protiv kluba koji će se koristiti raznim prljavim trikovima da dođe do titule.
    Igramo protiv kluba koji glumi moralnu vertikalu, a šuti kad ide njima u korist.
    Igramo protiv kluba koji je bio partizanski, a sad su najveće Hrvatine
    Igramo protiv kluba koji bi najradije da nas nema.

    #nismoisti
  • Mali Zeus
    9.3k
    Jel se možemo držati teme i isticati sramotne činjenice o magaradi, a osobne obračune, želje i pozdrave prebaciti u neku drugu temu?Mališan

    Slažem se. Možda nova tema Želje i pozdravi. :grin:
  • NitkoBitan
    11.7k
    Definitivno za otvaranje nove teme vezano uz klasicnu kurcobolju Dinamovog navijaca, mozda nekog i potakne da se pojavi na stadionu jer nam ne gine da nas tovari brojcano nadmase
  • Mališan
    1.7k
    U nedjelju igramo protiv kluba koji je neko vrijeme nosio naziv HŠK Hajduk NOVJ (Narodno oslobodilačka vojska Jugoslavije). #NismoIsti
  • andrija91
    610
    igramo protiv kluba čije kupljene utakmice i titule nikad neće bit problem :)
  • reziser
    6.2k
    Definitivno za otvaranje nove teme vezano uz klasicnu kurcobolju Dinamovog navijaca,NitkoBitan
    tu ti je ta tema, prozvakana...
    https://www.zonadinamo.com/discussion/170/glavni-razlog-slabe-posjete
  • vjeko1701
    5.9k
    A dobro, to je zblja prežvakana tema, u Jugi su bili najveći jugoslaveni, u Hrvatskoj su najveći hrvati a da se sutra opet formira Austro-ugarska bili bi najveći austro-mađaroni. Na terenu to ništa ne znači i trebat će nam dobra predstava da prizemljimo njihovu euforiju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.