• Krizy
    35k
    KRC GENK

    Genk je belgijski nogometni klub iz istoimenog grada Genka. Klub je osvajač četiri belgijska prvenstva (1999., 2002., 2010. i 2019. godine) te pet nacionalnih kupova (1998., 2000., 2009., 2013. i 2021. godine) te 2 superkupa (2012. i 2020.). Genk je jedan od pet belgijskih klubova koji su nastupali u grupnoj fazi Lige prvaka, uz Anderlecht, Club Brugge, Standard Liège i Lierse.

    Današnji KRC Genk je formiran 1988. godine spajanjem nogometnih klubova Waterschei Thor i KFC Winterslag. Od kraja 1990-ih Genk je jedan od najuspješnijih belgijskih klubova te se redovno kvalificira na europska natjecanja. Genk u 1. belgijskoj ligi nastupa od sezone 1996./97., klupske boje su plava i bijela a domaće utakmice se odigravaju na stadionu Luminus Arena (24.956).

    Trener Genka je John van den Brom, koji je prije trenirao Utrecht, Alkmaar, Anderlecht, Vitesse...
    Genk je preuzeo 8.11.2020. i klub vodio u 46 utakmica uz omjer 26-7-13 i gol-razliku 98-59. Preferira formaciju 4-2-3-1 ali često koristi i 3-4-3.

    Prošle sezone su završili drugi, sa isto bodova kao prvoplasirani Club Brugge ali lošijom gol-razlikom. Ipak to vara i prikazuje ih boljima nego što su bili jer su nakon završetka prvog dijela zaostajali čak dvadeset bodova za Bruggeom ali su ih stigli u zadnjih 6 kola nakon što su prepolovljeni bodovi a Brugge se malo opustio.

    Prema Transfermarktu Genk vrijedi 127 milijuna eura. Najvrijedniji igrači su Onuachu (20M €), Bongonda (11M €) i Lucumi (11M €).

    Najskuplje plaćenja pojačanja u povijesti Genka su Bongonda (7M), Onuachu (6M) i McKenzie (5.45M) a najskuplje prodaje Berge (23M), Trossard (20M) i Milinković-Savić (18M).

    Druga su najmlađa momčad Europske lige, nakon Marseillea, s prosjekom godina od 23.3
    U momčadi nema igrača s 30+ godina, 6 ih je od 25 do 29 godina te čak 18 do 24 godine.
    Imaju 10 reprezentativaca i 16 stranih igrača.

    Ove sezone su kupili Tresora iz Willema za 3.5M €, Ugboa iz Chelsea za 3.5M €, Sadicka iz Deportiva za 1.7M €, Eitinga iz Ajaxa i Jukleröda iz Antwerpena besplatno.
    Prodali su 7 igrača ali zasad nijednog bitnoga, Dwomoh u Antwerpen za 1.5M, Daehli u Nürnberg za 1.5M, Uronen u Brest za 1M, Norre u Leuven za 1M, Gano u Waregem za 900 tisuća a Fiolić u Osijek, Wouters u Schalke i Limbombe u Rodu besplatno.

    Zadnje sezone u europskim natjecanjima:

    2018./19.
    Kvalifikacije za Europsku ligu:
    2.pretkolo: Fola Esch (5-0, 4-1)
    3.pretkolo: Lech (2-0, 2-1)
    Play-Off: Bröndby (5-2, 4-2)

    Europska liga:
    Malmö (2-0, 2-2)
    Bešiktaš (4-2, 1-1)
    Sarpsborg (4-0, 1-3)

    1/16 finala:
    Slavia Prag (0-0, 1-4)


    2019./20.
    Liga prvaka:
    Salzburg (2-6, 1-4)
    Napoli (0-0, 0-4)
    Liverpool (1-4, 1-2)


    2020./21.
    /

    2021./22.
    Play-off LP: Shakhtar (1-2, 1-2)

    U Europsku ligu ove sezone su se plasirali nakon što su u play-offu Lige prvaka izgubili obe utakmice od Shakhtara.

    Zadnju utakmicu protiv Serainga, Genk je odigrao u sastavu:

    Vandevoordt - Muñoz, McKenzie, Lucumi, Arteaga - Toma, Heynen - Ito, Thorstvedt, Paintsil - Onuachu

    nx7krodffhkdk0gn.jpg

    Koeficijenti za utakmicu u Genku su:
    Genk 2.10 - 3.50 - 3.45 Dinamo
    1. Kakav rezultat očekujete? (57 votes)
        Pobjeda Dinama
        51%
        Neriješeno
        32%
        Pobjeda Genka
        18%
    2. Idete li na utakmicu? (57 votes)
        Da
        18%
        Ne
        82%
    3. Na kojem mjestu očekujete da Dinamo završi u skupini? (57 votes)
        1.
          7%
        2.
        54%
        3.
        33%
        4.
          5%
  • SAS1987
    13.2k
    Ona dva gola Hajduku :victory:

    13:45... legendo :smile:
  • Olmic
    2.7k
    Opcija 1 (3-4-1-2)

    Livaković - Šutalo, Theophile, Lauritsen - Ristovski, Mišić, Ademi, Franjić - Ivanušec - Petković, Oršić

    Opcija 2 (3-4-2-1)

    Livaković - Lauritsen, Theophile, Franjić - Ristovski, Mišić, Ademi, Oršić - Petković, Ivanušec - Čop

    Opcija 3 (3-4-1-2)

    Livaković - Ristovski, Theophile, Lauritsen - Moharrami, Mišić, Ademi, Franjić - Ivanušec - Petković, Oršić


    Prema SN. Ne slažem se s nijednom. Po meni opcija

    Livi
    Ristovski Ras Franjić
    Moha Ademi Mišić Oršić
    Ivanušec Petko
    Čop
  • Mr Anderson
    5.2k
    Bilo koja opcija gdje su Petković i Oršić bliže golu je po meni puno bolja od onih gdje Oršić glumi bekakvog lijevog beka, a Petković veznjaka. Treba se vratit korijenima, a tu mislim na sustav protiv Atalante doma. Petković i Oršić u špici.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Kao i u svakoj utakmici će energija biti jako bitna i u ovoj. Protiv West Hama smo bili kao iscijeđene spužve i vidjelo se kako je to izgledalo. Ako ovaj put budemo na energetskom maksimumu onda sam siguran da im nogometno možemo nauditi.

    Ja sam također za to da se vratimo na tvorničke postavke i igramo ono sto najbolje znamo, ili ono što dokazano znamo. Za eksperiment neka posluže Orijent i HD, ne West Ham i Genk.
  • Carrasco
    4k
    Livi, Franjić, Šutalo, KTC, Ristovski, Mišić, Ademi, Baturina, Oršić, Ivanušec, Petković

    Nadam se da ćemo ovako igrati, ali sumnjam.
  • Neki tip
    18.8k
    ne moraš sumnjati, sigurno nećemo.. ;)

    Zašto bi, pobogu, izbacio Lauritsena!??

    Da, nije u top formi trenutno, ali je sigurno naš prvi stoper.

    Dodatno, Baturina je nesumnjivo talentiran momak, ali još maltene nije puno tekmu odigrao u HNL-u, a ti bi ga stavio od prve minute na valjda ključnom gostovanju u EL ove sezone (ako u EL želimo i ostati)?

    Naj se srdit, ali drago mi je da ne sastavljaš momčad. :smile:
  • Carrasco
    4k
    Pa bio je ozlijeđen, a Šutalo dosad odigrao svaku utakmicu odlično. Jedini kiks je ona krivo predana lopta protiv West Hama.
  • Neki tip
    18.8k
    kad je bio ozlijeđen?
    Pa cijelu tekmu je odigrao protiv Belupa

    Nemam ja baš ništa protiv Šutala, dapače, samo pitam kojom logikom ti Lauritsen izletio.. jer njega bih valjda zadnjeg izbacio iz obrambene linije.
  • Carrasco
    4k
    ma mislio sam na ozljedu prije dvadestak dana, ciljao sam na to da još nije dohvatio pravu formu zbog toga
  • Neki tip
    18.8k
    a gle, nije ni Ademi, ali čime će je dohvatiti ako ne utakmicama..
  • Carrasco
    4k
    Ademi je priča za sebe...

    Meni je problematičnije staviti igrača koji nije u top formi na stopera, nego mladog igrača koji može riješiti utakmicu jednim potezom na prednjeg veznog.
  • flexXy
    1.8k
    Ova momcad je igracki sigurno na razini proslogodisnje. Ove sezone jednostavno igraci nikako da uhvate ritam, bilo je puno reprezentativaca i ozljeda koje su poremetile pripreme. Ne treba ni zaboraviti kako smo prosle godine izgledali do wolfsbergera, igra je bila tragicna kao i ove sezone. Jednostavno treba ta jedna utakmica da nam se rastvori i igraci skinu taj teret lose forme. Nadam se da ce to bit vec ovaj cetvrtak.
  • deda
    27.3k
    Hoću muški pristup i nogomet ili gasim odmah TV. West Ham sam jedva izdurao. Toliko od mene za tekmu.
  • db-izbjeglica
    12.5k
    znači igramo protiv genKa, a ne protiv genTa, K ne T, K ne T, K ne T...probat ću zapamtiti,
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.