• Crusades1986
    9.6k
    Jel itko prati ili zna šta je sa Benkovićem? Jel igra, jel zdrav, živ?
  • Mali dioničar
    14k


    Ove jeseni igrao je 4 utakmice za Leicester U-23 uključujući zadnju protiv Evertona U-23 koju su dobili 2:1.

    Treći su na tablici od 12 momčadi.
  • Kwedi
    3.8k
    stanić bi u podne trebao bit predstavljen kao novi sportski direktor hajduka
  • deda
    27.7k
    Jel on ima tvrtku za zastupanje igrača?
  • Kwedi
    3.8k
    vlaović i živković
  • deda
    27.7k
    Baš me zanima kako će to proći.
  • Kwedi
    3.8k
    lik 15 godina nema veze s ozbiljnim nogometom. pisao sitno kolumne i bio bek vokal šimićevoj kandidaturi za HNS
  • deda
    27.7k
    Rekao bih neka mu je sa srećom da je otišao negdje drugdje, ovako mogu samo reći tko ga jebe
  • Kwedi
    3.8k

    to je agencija sa živkovićem i vlaovićem.

    BGM SPORT d.o.o. za trgovinu i usluge
  • BluePhone67
    3.2k
    BGM sport Boris Goran Mario sport
  • Mali dioničar
    14k
    Intervju - Mario Čuže.

    https://www.slobodnadalmacija.hr/sport/domaci-nogomet/clanak/id/617061/prvi-topnik-lige-na-posudbi-zelim-biti-tako-dobar-da-me-dinamo-jednog-dana-vrati

    "Je li točno da Mario Stanić brine o vašoj karijeri?

    - S Marijem se odavno znam jer smo obitelj, oženio je moju prvu rođakinju, Dragana i ja djeca smo dva brata. Sa Stanićem već dugo razgovaram i upijam njegove savjete, pa uz Vlaovića i Živkovića i on brine o mojoj karijeri."
  • deda
    27.7k
    Znači SD tovara je manager igrača Dinama. Ihaaaaa!
  • Mali dioničar
    14k
    Zanimljive i čudne odredbe iz Zakona o sportu...

    https://www.zakon.hr/z/300/Zakon-o-sportu


    Menadžer u sportu
    Članak 12.
    (1) Menadžer u sportu, u smislu ovoga Zakona, osoba je koja je prema pravilima nacionalnog saveza ovlaštena obavljati poslove posredovanja prelaska sportaša iz jednoga sportskog kluba u drugi sportski klub.
    (2) Sve odredbe ovoga Zakona koje se odnose na menadžere u sportu iz stavka 1. ovoga članka odnose se i na sve fizičke osobe i pravne osobe koje imaju sklopljene ugovore o ulaganju u sportaše, odnosno trenere u sustavu sporta na temelju kojih imaju pravo na dio prihoda koji proizlaze iz obavljanja njihove djelatnosti, a koji po svojem sadržaju odgovaraju poslovima menadžera u sportu iz stavka 1. ovoga članka.

    Članstvo u tijelima sportskoga dioničkog društva
    Članak 38.
    (1) Ista fizička osoba može biti član uprave ili nadzornog odbora samo u jednom š.d.d.-u istoga sporta.
    (2) Uz osobe koje ne mogu biti članovi uprave ili nadzornog odbora dioničkog društva prema odredbama Zakona o trgovačkim društvima i Zakona o sprečavanju sukoba interesa u obnašanju javnih dužnosti, članovi uprave i nadzornog odbora š.d.d.-a ne mogu biti niti osobe:
    – koje su u posljednje tri godine pravomoćno kažnjene za kaznena djela ili prekršaje u sportu i u vezi sa sportom, kao ni osobe iz članka 13. ovoga Zakona,
    – koje su članovi sportskih klubova-udruga za natjecanje istoga sporta,
    – koje su dioničari š.d.d.-a istoga sporta,
    – koje su članovi tijela, osobe ovlaštene za zastupanje te osobe ovlaštene za vođenje poslova po odluci ovlaštenog tijela ili na temelju općih akta sportskog kluba – udruge za natjecanje istoga sporta,
    – koje su članovi tijela š.d.d.-a istoga sporta,
    – koje svojim djelovanjem mogu neposredno utjecati na sustav natjecanja u odgovarajućem sportu, a osobito sportaši, menadžeri u sportu, kao i osobe koje su to bile u razdoblju posljednjih godinu dana,
    – članovi pravnih osoba koje obavljaju djelatnost organiziranja sportskih kladionica, kao i osobe koje su to bile posljednje tri godine,
    – članovi tijela pravnih osoba koje obavljaju djelatnost organiziranja sportskih kladionica, kao i osobe koje su to bile posljednje tri godine,
    – koje s menadžerima u sportu i članovima pravnih osoba te članovima tijela pravnih osoba koje obavljaju djelatnost organiziranja sportskih kladionica djeluju zajednički u smislu članka 34. stavka 3. ovoga Zakona.


    Sva sreća da je Zakon koji su sami pisali dovoljno fleksibilan da Menadžer u sportu ne može biti u tijelima sportskog dioničkog društva. Ako se pod tijela računa samo Nadzorni odbor i Uprava, onda Stanić kao menadžer privatno SMIJE biti sportski direktor u klubu.

    Što ima reperkusije i na Dinamo, jer je ista definicija i za klubove koji su udruge građana.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.