• Bosna86
    11.6k
    Daj čitajte forum prije nego sto napišete komentar… isti link na 4 teme
  • plavi67
    920
    nek se svugdje ljepi, nek svi čuju i znaju!
  • Nino Bule
    11.5k
    Napokon uzeo vremena procitat, zahtjevi logicni i realni, ako je doslo ovima u klubu iz guzice u glavu nemaju sta cekat i pregovarat.

    Izdvajam najbitnije za one kojima se neda citat

    - da se Statut u čl. 24 koji uređuje sastav skupštine, uredi prema demokratskom načelu i da prije sljedeće izborne skupštine omogući svim članovima udruge da biraju predstavnike, na način da: većina (41) predstavnika bude predstavnika svog članstva Kluba, dok se manjina (39) bira ili predlaže od strane Izvršnog odbora skupštini iz redova članova kluba koji su neprekinuto najmanje 5 (pet) godina članovi kluba i koji značajno svim oblicima osobnog djelovanja doprinose radu kluba i njegovim sportskim rezultatima, te predlože iz redova povjerenika kluba.

    - da se propiše minimalna procedura za kandidiranje te većine predstavnika cjelokupnog članstva Kluba za popunjavanje skupštine, npr.: da prijedloge kandidata u pismenom obliku mogu zajedno podnijeti najmanje 10 članova Kluba, a za manjinu da ih predlaže Izvršni odbor, Nadzorni odbor ili Uprava Kluba, najkasnije 30 dana prije održavanja izbora u kojima sudjeluje opće članstvo. nakon kojih se saziva izborna skupština koja potvrđuje običnom većinom dio članova skupštine predložen od strane Izvršnog odbora.

    -jednako, i da se predlože odredbe koje bi onemogućile sadašnju situaciju opstrukcije tijela upravljanja i riješile pravnu nesigurnost u Klubu, na način da se uprava vrati u ingerencije jednog tijela, te da se i zbog izbjegavanja sukoba nadležnosti, uprava integrira sa Izvršnim odborom, koji je ionako već operativno tijelo Kluba i da se izvršne ovlasti nepotrebno ne dijele i stvara sukob nadležnosti, a Predsjednika koji predlaže Izvršni odbor također izabire putem skupštine, birene demokratski od većine članova prema gornjim odredbama.

    ... da nadležna tijela promijene odluke o odricanju Kluba od svih odštetnih zahtjeva zbog kaznenih djela bivših odgovornih osoba u Klubu koja su bila počinjena na štetu Kluba ...
  • Dino
    2.2k
    Mislim da ima puno ljudi (cak i ovdje) kojima jos uvijek nije jasno zasto pa lijepim ponovno “Kronologiju” da i mi ostali ponovimo:

    https://www.badblueboys.hr/feljton-kronologija-jednog-ludila-1-dio/

    http://www.badblueboys.hr/feljton-kronologija-jednog-ludila-2-dio/

    http://www.badblueboys.hr/feljton-kronologija-jednog-ludila-3-dio/


    Postoji i na YT u audio obliku ako netko ne stigne citati:

    https://youtube.com/playlist?list=PLQyfgcrZLa5igfwstBUJoMQncCviqGHAn
  • criticus
    1.3k

    Meni se osobno ne sviđa ovaj hibrid. Zašto članovi nebi birali sve skupštinare. Naravno da je ovo eksponencijalno bolji prijedlog nego sadašnje stanje ali mislim da trebamo težiti potpunoj demokraciji. Sad, koliko je realno da ljudi se upoznaju sa 100+kandidata i odaberu pravih 80(41) je još jedno pitanje... Al gledat ćemo na to kao slatke brige :)
  • Nino Bule
    11.5k


    Moze se netko upuceniji javiti ali mislim da je vrlo jasno da na takvo sto ova skupstina ne bi pristala, kao sto je vec objasnjeno kroz skupstinu je daleko najbrzi put promjeniti statut, i onda mora bit nekakvo kompromisno rjesenje jer ako cemo cekat da institucije urade svoj posao mogla bi nas docekat spaljena zemlja, a ne nogometni klub.
  • The Undertaker
    4.1k
    Mene zanima kako je nastao ovaj hibrid? Zašto se najednom odustalo od jedan član-jedan glas i što se konkretno dobija ovim prijedlogom? Koja je ideja u pozadini?
  • Ludovic IX
    5.5k
    Ja vjerujem da je to nešto što je izašlo iz onog razgovora sa barisicem.
  • Bruh
    901
    mozda ce biti nesto kao politicke stranke u smislu da biraš listu sa xy ljudima iza glavnog predstavnika
  • NORTE
    9.3k
    Mene zanima kako je nastao ovaj hibrid? Zašto se najednom odustalo od jedan član-jedan glas i što se konkretno dobija ovim prijedlogom? Koja je ideja u pozadini?The Undertaker
    Nije najednom. Od vodstva BBB-a taj zahtjev nisam čuo preko 10 godina.

    Tamo 2010. nastao odmah nakon proglašenja bojkota, a još par godina ga je gurao samo ZZd.
  • BlueVelvet
    336
    Pa valjda je jasno da inu tom hibrisnom modelu vrijedi jedan clan jedan glas?

    Ako se glasa za dio skupstine ocito glasa svaki clan.
  • The Undertaker
    4.1k
    Tu si vjerovatno u pravu. Mislio sam više zašto sad pola-pola. U čemu je kvaka?
  • vjeko1701
    5.9k
    .. da nadležna tijela promijene odluke o odricanju Kluba od svih odštetnih zahtjeva zbog kaznenih djela bivših odgovornih osoba u Klubu koja su bila počinjena na štetu Kluba ...Nino Bule

    Mene zanima jel ovo uopće moguće?
  • BlueVelvet
    336


    Mogu pretpostavit da je mialjenje kako je ovo neka "realnija" opcija, u smislu da bi tako nesto prije prihvatili treutni ljudi od druge opcije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.