• NORTE
    9k
    Pitam se što će smisliti mumija i drot da zaustave puč bjegunca preko plaćenika.

    Ovo stanje bi trebalo potrajat barem do početka ožujka kad bi trebala biti izvanredna skupština i novi pokušaj preuzimanja kluba preko postavljenih i kupljenih skupštinara.
  • Zagi
    4.9k
    Sa zadnje skupštine:
    Također, sastav Skupštine sa 77 članova proširen je na 79 članova, a novim su članovima Skupštine imenovani Mario Pašalić i Hrvoje Knez

    Dva nova dizača ruku?
  • Patak
    2.2k
    Pa gradonačelnik i njegove službe mogu proglasiti taj Statut nelegalnim što on u principu i je jer 99% članova ne može participirati u izborima. Nisam pravnik, ali mi se čini da to pravno ne štima. Taj Statut je rak rana i dok se on ne riješi neće biti nekog trajnijeg rješenja nego će se uvijek događati ovakve cirkuske borbe.
  • ZGBhoy
    1.7k
    jel tu nema možda i neku zamku u našu korist u Europskom Zakonodavstvu?
  • superhik
    10.2k
    Nik pogodio
    7rfe275dm057z66d.jpg
  • Bruh
    887
    zar nije da su kad je tomašević došao slali inspekciju pa je kao bilo sve po pravilima... Mogu zamislit te neovisne istražitelje ; )
  • NORTE
    9k
    Mnogi postavljaju tezu o većem, manjem ili jednakom zlu.
    Nema većeg neprijatelja dinama od onog koji sada pokušava stopirati izgradnju novog stadiona u Zagrebu.

    Tu onda više nema priča o interesima i milijunima, nego čisto zlo i mržnja prema dinamu, navijačima i Zagrebu.
    Svi znamo koje zlo je manje, a sad postoji i dodatna potvrda.


    @marcio amoroso @Krizy
    Idući put kad netko potegne priču oko tobožnjeg stajanja na stranu Antolića tad ste sigurni da je taj neprijatelj dinama i okorjeli tatićevac.
    Kad netko nakon bjegunčeve izjave o stopiranju akcije stadion i dalje drži njegovu stranu e onda je sve odmah jasno.
  • Neki tip
    19k
    jel tu nema možda i neku zamku u našu korist u Europskom Zakonodavstvu?ZGBhoy

    Na što konkretno ciljaš? EU sigurno ne regulira kako mora izgledati status udruge koja se bavi sportom, ako na to misliš.

    EU ne može djelovati niti donositi uredbe (jedine izravno obvezujuće pravne akte Unije, uz odluke, ali one se odnose na pojedinačnu državu) samo u onim područjima u kojima je ovlaštena od strane država članica, ugovorima o EU-u. Ugovorima je utvrđeno i tko može u kojim područjima donositi zakonodavstvo, u nekim područjima je to EU, u nekima države, a u nekima oboje.

    U području sporta npr. EU nema zakonodavnih ovlasti niti smije ometati države u tom području.

    E, sad, u području pravosuđa i temeljnih prava, ako prijeđemo u to područje, EU i države imaju podijeljenu nadležnost pri čemu EU ima "prednost" na način da države mogu regulirati samo ono što EU nije već regulirala ili je odlučila da neće regulirati.

    Međutim, i tu se primjenjuje jedno od načela koja određuju kako EU djeluje, a to je načelo supsidijarnosti. U najkraćem, Unija može intervenirati samo ako su iscrpljeni svi mehanizmi na nacionalnoj razini, odnosno ako bi djelovanje EU bilo učinkovitije (no opet imajući na umu područja djelovanja i ovlasti).

    Što se sudova na razini EU tiče, imaš Europski sud koji jest najviše sudsko tijelo na razini EU, ali ne vidim kako bi do njega dospjela ma i jedna točka i zarez iz ove naše priče. Sud EU iliti Europski sud osigurava primjenu i jednako tumačenje prava Europske unije, a kao što rekoh ono sasvim sigurno ne regulira rad jedne udruge niti područje sporta kao takvo.

    Ovo su naša posla i kod nas će se riješiti. A hoće, prije ili poslije. Nadam se prije. :roll:
  • ZGBhoy
    1.7k
    da na to sam mislio, ok mislio sam da je EU Zakonodavsto uvijek iznad Državnog al krivo sam shvatio
  • Neki tip
    19k
    Svi znamo koje zlo je manje, a sad postoji i dodatna potvrda.

    ....
    Idući put kad netko potegne priču oko tobožnjeg stajanja na stranu Antolića tad ste sigurni da je taj neprijatelj dinama i okorjeli tatićevac.
    NORTE

    Nisu stvari baš tako crno bijele kako si ih prikazao. Pročitaj npr. što je @OBIGB napisao na Navijačkoj temi.

    I sam sam poslao "onaj" mail, smatram da je sprječavanje povratka izravne i pune kontrole Mamića nad Dinamom apsolutni prioritet i svaki koračić i potezić koji s tim u vezi mogu napraviti - napravit ću.

    Međutim, nikakav tatićevac i neprijatelj nije nužno onaj koji u ovom klanju vidi priliku za potpuni reset i svako involviranje koje za posljedicu ima pobjedu jedne od struja vidi - porazom Dinama.

    Ne znam koliko je ta prilika velika, osobno mi se čini da bi zasad i potpuno izbacivanje Mamića bila važna pobjeda, i zbog stadiona i zbog budućnosti kluba uopće, a da su strukturne i korijenite promjene moguće u sljedećoj fazi, ali posve je legitimno i nimalo mrziteljski prema Dinamu stati, promisliti i možda ovu priliku, ako ona postoji, iskoristiti za riješiti sve sad i odmah. Naravno, to ne ovisi o nama, nego visokoj gradskoj pa i državnoj politici, ali i ona osluškuje puls..

    Da skratim i ukažem na poantu ako promiče iz napisanog - kad krene rat, svrstavanje je nužno ako imaš jasnog neprijatelja s druge strane, ali ako krene pucnjava između dvaju neprijatelja, nije najgora stvar koju možeš napraviti stati sa strane i pustiti da se pobiju.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Po meni je sada najbitnije i vjerojatno najlakše izbaciti Mamića iz igre. Treba “samo” napraviti pritisak na njegove igrače u skupštini. Valjda prvi puta od početka njegovog haračenja visi o koncu i ovisi o par glasova.

    Sumnjam da netko od normalnih ljudi misli da klub treba dati u ruke Antoliću, ali valjda je svima jasno da bi poslije Antolića bilo lakše skinuti nego Mamića.

    I još nešto, onaj mail nije bio nikakva podrška Antoliću kako su neki iščitali, ovdje to valjda ne trebam objašnjavati, ali na društvenim mrežama se očito nekima koji su ionako podkapacitirani učinilo tako.
  • Nino Bule
    11.3k

    Ne treba se puno njima zamarat, ima tu i dobronamjernih koji su krivo protumacili mail kao podrsku antolicu, ali garantiram ti da vecinu cine "nisam za mamica ali" ekipa koja samo ceka da izgmiže
  • BlueVelvet
    336
    Ajmo relano, na skupštinu utjecat ne mozemo, to je gomila dugogodisnjih dupelizaca za koje mozemo visjeti da su i dalje odani mamicu makar on bio u drugoj drzavi... Bez skupstine ne postoje niti ikakva mogucnost promjene icega u klubu, prvenstveno stauta koji nas koci za bilo kakave danje akcije.

    Mislim da bi nam misli i akcije trebale niti usmjerene na grad, pritisak na njih da probaju uvesti neke promjene.

    Prije je javnost imala samo nasu rijec, makar je svakom normalnom sve bilp jasno, sada su sami sebe razotrili i vise nitko ne moze reci da su to samo nekakva naklapanja ulice koja zeli preuzeti klub.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.