• Mali dioničar
    14.2k
    Ciljao sam na Globana, Sašu Pavličića i slične profile sveučilišnih profesora/ekonoma/odvjetnika.Mališan

    Kužim ideju, ali od teoretiziranja do vodjenja tima u praksi je dugačak put. To su dvije totalno različite stvari.
  • Nino Bule
    11.5k
    Globanu svaka cast ali on moze eventualno bit u skupstini a ne na nekakvoj rukovodecoj poziciji.
  • miro
    3.2k
    Globan bi najbolje sjeo na Barišićevo mjesto, kao neki korektor
  • Mališan
    1.7k
    Ma nikog od njih ne vidim na nekoj izvršnoj funkciji nego kao primjer profila osobe. Iako u odnosu na razne Rožiće, Ljuštine i Zoriće, Pavličić bi bio napredak.
  • Captain America
    13.9k
    Već sam napisao ovdje, ali ću ponovit. Mi trebamo ozbiljne dokazane CEO, CFO i SD koji su radili u ozbiljnim firmama. Mi smo klub s budgetom od 50 milijuna i ne može se to dati na upravljanje nekom na lijepe oči ili zato što je pošten. Svaka čast navedenima, ali Globan je profesor na ekonomiji, Saša je odvjetnik, od bivših igrača jedino je Boban dokazani sportski djelatnik.

    Nelogičnim kadroviranjem se možemo dovesti u stanje u kakvom je npr. zdravstveni sustav čije ustanove vode ljudi koji nisu menadžeri i koji nisu u stanju/dovoljno obrazovani za vodit takve sustave pa imamo ovo što imamo.
  • criticus
    1.2k
    Najveći je problem upravo i privuć takve ljude. Nemože Dinamo dat plaću ko neka tvrtka u kojoj je taj CEO sposoban radit. Plus tamo radiš svoj posao, a ovdje radiš svoj posao, boriš se s vjetrenjačama i svaki dan čitaš kako si lopov i nesposoban.
  • The Undertaker
    4.1k
    Otkud ti znaš koliku plaću može dati Dinamo? Da ga plati samo 10% od onoga što je uzeo Mamić, opet bi bio top plaćen. Misliš da današnji rade besplatno? Ovdje nije uopće pitanje plaće već sposobnosti da zadrži prihode i rezultate na današnjoj razini. Za takvog ni Čačićeva nova plaća nije puno.
  • Nino Bule
    11.5k
    Pricalo se da bi jozak trebao imat 300k eura godisnje, a vlak i jos neki skaut imaju po 13 tisuca eura mjesecno, ne vidim zasto dobar CEO ne bi dosao u dinamo na 13k eura mjesecno, tko to vise u hrvatskoj daje ?
  • Zagi
    5.1k
    Jozak je vama potpuno prekrižen?
  • masacusec
    3.1k
    Ma goni u kurac to mamićevo smeće!
  • criticus
    1.2k

    Mislim da oni nemaju velike plaće u Dinamu, već da se za usluge koje daju Mamiću naplaćuju na drugim poljima. No to nije ni bitno u ovoj priči. Moja poanta je da CEO ili kako god kojeg se ovdje spominje, a uspješan je, nije nimalo lako dovesti da vodi sporski klub veličine i značaja Dinama. On ima već ogromna primanja i ovo mu je nepotreban rizik za koji nemože bit značajnije plaćen nego je. Prije da ćeš privući nekakve menadzerčiće koji će kroz Dinamo htjet stvorit ime da kasnije ima neku referencu. To je moja poanta.

    Također, neznam koliku plaću Dinamo može dat jer neznam stvarno stanje u klubu i kakve su cifre realne, al valjda imam pravo stavit svoje mišljenje u komentaru na zoni. Pozdrav.
  • Papastrumf
    9.8k
    Clanovi Uprave u dinamu imaju 50.000 kn neto mjesecno.
  • Nino Bule
    11.5k

    Dinamo ima 60 milijuna eura prihoda, ne kuzim sta te zbunjuje po tom pitanju, moze dat placu CEO-u kluba da najstrucnije osobe u drzavi zele tu poziciju, placu sportskom direktoru da moze privuc i ozbiljne strance
  • Captain America
    13.9k
    Ne znam kojem menadžeru ne bi bio izazov doć u Dinamo. Imamo najposloženiji sustav u ovom djelu Europe. Ne treba gradit ništa iz temelja nego samo nastavit poštenijom rutom od aktualnih ljudi. Ako su tovari mogli dovuć Huljaja iz JGL, onda i mi možemo dovest pravog čovjeka.
  • Infinity
    15.2k
    Sta mislite koliko kosta jedan top SD? Kosta jedan remi u Ligi prvaka.

    Marc Overmars je bio SD u Ajaxu za 450.000 eura. Bio je na toj poziciji od 2012. i stvorio je onaj Ajax koji je igrao polufinale Lige prvaka.

    Imao je incident, tj. slao je nudisticke fotke radnim kolegicama, te je prije godinu dana dao otkaz. Od ljetos radi u Antwerpenu za milijun eura godisnje.

    Zanemarimo li taj incident, da li bi Dinamo mogao konkurirati Antwerpenu i platiti Overmarsa? Najbitnije od svega, da li bi se Dinamu isplatio Overmars? Mislim da bi, mada mu je ovaj skandal velika mrlja. Antwerpenu su cetiri sponzora otkazala nakon sto je ovaj dosao.

    Holandeza dajem za primjer samo. Kvalitetan kadar kosta, ali kvalitetan kadar isporucuje i rezultat. Ako ce taj SD donijeti novi iskorak onda se sigurno isplati dati ozbiljan novac.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.