• Kwedi
    3.8k
    Nacional 13.4.2021.

    arjtzinu62md694w.png
    r1ey3cigwilm704s.png
    8q14ay0e23zhvnd7.png
    g2864t6zbejpmkng.png
  • Kwedi
    3.8k
    Josipa Rimac i Zdravko Mamić, sastanak. Isto današnji Nacional.
    Attachment
    Presscut_19558739 (620K)
  • Crusades1986
    9.8k
    Odličan tekst i povezivanje tvrdodesničarske klike u HDZ-u sa njihovim moralnim idolom koji je trenutačno u svojoj prvoj domovini. Zato mi je posebice drago kaj je Plenks, što slučajno i spletom okolnosti, što namjerno razbuco tu ekipu (Brkić, Karamarko, Rimčeva...) jer su direktno držali lojtre glavonji, brendonu i ostatku saveza. :up:

    Jedino kaj me svugdje nervira je konstantno guranje navijača iz Splita kao jedine oporbe mamiću i vrhu HNS-a. Mi smo izgleda 6 godina kopali nos i čohali se ispod pazuha. Jedini mi smo bili u sukobu s klubom za kojeg navijamo, ostalima je ta pozicija po defaultu "normalna". Ali to dovoljno govori o nama, a i o drugima.
  • masacusec
    3.1k
    splitske navijačke i ine udruge su oporba mamiću, ali iz posve drugih razloga i motiva nego li smo to mi...To znaju i vrapci na grani...
  • masacusec
    3.1k
    Reprezentativni primjer izvlačenja novca iz vlastite tvrtke. Ova je fotka ogledni primjerak za slide za predavanje na tu temu.
  • Mali dioničar
    14.2k
    izvlačenja novca iz vlastite tvrtke.masacusec

    Od kad je Dinamo tvrtka? I to Mamićeva tvrtka?
  • masacusec
    3.1k
    Stvarno me to pitaš???
  • Mali dioničar
    14.2k
    Stvarno me to pitaš???masacusec

    Ako si vlasnik tvrtke, naravno da možeš i davati pozajmice istoj kao i uzimati pozajmice od nje.

    S time da ako uzimaš pozajmice po kamatnoj stopi za koju Ministarstvo financija smatra da je ispod tržišne, na razliku do kamatne stope koju ministarstvo smatra tržišnom moraš plaititi porez na dohodak jer se ta razlika smatra plaćom u naravi.

    Davanje ili uzimanje pozajmice iz firme nije nikakav reprezentativni primjer izvlačenja novca nego najobičnija pozajmica na koju svatko ima pravo.

    Ono na što sam se ja referirao je da Dinamo nije firma, a pogotvo nije mamićeva firma.
  • The Undertaker
    4.1k
    Dečki, netko iz bankarskog sektora lako provjeri kolike su bile prosječne kamate za kredite tvrtkama u to doba. Ne znam ovako napamet ali sam prilično siguran da su bile veće od 4-6%.
  • masacusec
    3.1k
    Riječ je o čistoj analogiji odnosa Vlasnik firme – firma s odnosom mamić – Dinamo. Budimo realni, GNK je svih ovih godina bio obiteljsko gospodarstvo familije mamić. Taj se odnos svodio na jednu vrlo jednostavnu jednadžbu; Mamić = Dinamo, koliko god mi bili gnjevni i frustrirani zbog toga. No, to sve jasno je ko dan.
    Davanje ili uzimanje pozajmice iz firme nije nikakav reprezentativni primjer izvlačenja novca nego najobičnija pozajmica na koju svatko ima pravo.Mali dioničar
    Zašto je onda prikazana gornja fotka ako je to sasvim normalno i uobičajeno?
  • markoli
    1.7k
    Dečki, netko iz bankarskog sektora lako provjeri kolike su bile prosječne kamate za kredite tvrtkama u to doba. Ne znam ovako napamet ali sam prilično siguran da su bile veće od 4-6%.The Undertaker

    Sad sam nabrzaka googlao. Uzeo sam neki dokument OTP banke iz 2004. Kamatne stope na štednju su bile između 4 i 6%, a kamatne stope na stambene kredite 7%+. Znači da su oni za obrtna sredstva bile još i veće (s obzirom na rizičnost).

    Ako se napada Mamića onda se treba napadati tamo gdje ima mesa, treba izbjegavati pucnjeve u prazno.
  • Papastrumf
    9.9k
    Lik je posudjivao dinamovu lovu dinamu i od toga uzimao kamate! Pa gdje ces socnijeg mesa od toga?
  • deda
    28k
    Činjenica je da Dinamo tad nije imao za wc papir i Mamić je posuđivao svoj novac.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.