• Crusades1986
    9.6k
    Petrova gora i Muljava su top za neki vikend izlet... radio sam tamo prošle godine, mjesec dana se snimala neka serija za Netflix. Malo su sjebane ceste do tamo al niš prestrašno
  • Neki tip
    19.1k
    Izgleda odlično! Posjetit ću ovo mjesto, definitivno. Nisam znao za nj.

    Što se komunizma tiče, nije mi blizak ni primamljiv čak ni kao ideja, kamoli u svim pokušajima realizacije. ;)

    Rušenje ili uništavanje spomenika 90ih (ovaj konkretan na Petrovoj gori je naprosto prepušten zubu vremena i čerupanju od strane preprodavača sekundarnih sirovina) ima svoj ideološki, ali i emotivni kontekst. Prvo, o zločinima pod petokrakom nije se govorilo, da ne spominjem uopće - procesuiralo ih, i taj obiteljski lonac s traumama je ključao pod poklopcem. Drugo, u to vrijeme pod petokrakom ti se ruši trećina zemlje i nije baš neocekivano da se kidaju i ruše tamo gdje ih ima, a bilo ih je baš posvuda. Tu je i treće, al ak otvorim i to, ode tema.. :)

    Bez obzira na navedeno, valja očuvati ono što je ostalo i obnoviti što se može. Rušenja i revolucije rijetko donesu boljitak.. osim u slučaju stadiona Maksimir. ;)

    Da ne duljim, taj spomenik vidim kao turistički potencijal, pogotovo s obzirom na neposrednu blizinu Topuskog i općenito lijepu prirodu (a tamo sam bio posve doslovno u svakom selu i svakom zaseoku) i vjerujem da ga ima smisla i razloga obnoviti. Ima, naravno, i povijesnu važnost pa i emotivno i simboličko značenje za ljude tog kraja. To što su svoj simbolički kapital podosta iscrpili 90ih drugi je par rukava.
  • Neki tip
    19.1k
    Odlučio sam ne otvarati novu temu za anketu koja vam slijedi, nego je smjestiti ovdje.. em zato da ne gomilam teme, em zato što je anketa tematski vezana upravo za naslovno izdanje. :)

    Naime, krajem svake godine nižu se izbori i ankete, a i na Zoni smo ih proveli nekoliko.. uz nogomet vezanih, naravno.
    Međutim, svi mi koji volimo nogomet, volimo ga između ostaloga i zbog druženja, zajebancije, hrane, piva, putovanja.. Ili, ako i ne zbog toga, onda ga u svakom slučaju sa svime time rado i uspješno spajamo. :)

    Svakome se od nas i ponešto lijepo dogodilo ove 2020., posve sigurno. Živimo svoje živote, a ne kolektivnu nevolju, ali opći je dojam neizbježan - ne ponovila se ovakva godina!
    To je dodatan razlog da nas anketom podsjetim na ono što volimo, a što nam je sada ipak nekako nedostupnije, dalje i što, logično, onda još više želimo i čemu se radujemo vratiti.

    Koliko se u tim željama i žudnjama razlikujemo ili što nam je zajedničko, saznajmo u anketi koju možete ispuniti ovdje:

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSehWu2YAgG-m3ORa2Ljidfq2ZPOilDkLLJKYKppqxxm1VJR3A/viewform
  • Navijač Dinama
    7.3k
    sve 5, ali gdje su pobogu tribina i politička orijentacija? :gasp:
  • Mali dioničar
    14k
    Najpoželjnije Hrvatice pa onda kolko zaradjuješ...

    Kaj si otvorio agenciju? :smile:
  • Dudu
    2.6k
    Pimp
  • Neki tip
    19.1k


    Ma nisam htio daviti s ostalim identifikacijskim pitanjima, a lova i dob od svih tih pitanja najvjerojatnije imaju neke veze s odabirima i mogućnostima kad je užitak u pitanju. :)

    Naravno, teško da imaju veze s tim jel ti napetija Rozga ili Žanamari, ali eto saznat ćemo. :grin:

    Osobno, uvijek bih volio vidjeti postoje li razlike u odabiru bilo čega prema političkoj osi, no odlučio vas poštedjeti ovaj put. ;)
  • Mali dioničar
    14k
    postoje li razlike u odabiru bilo čega prema političkoj osi,Neki tip sa Zapada

    Možda bi neki desničar baš volio maznuti Jelenu Veljaču, trebaš malo ispitati takve kombinacije...
  • Neki tip
    19.1k
    :lol:

    S obzirom na to kakvu kritičnost zasad Zonaši pokazuju prema ovima ponuđenima, bojim se da bih od Jelene pobrao tužbu za nanošenje duševne boli..
  • Majki2111
    2.6k
    Osobno, uvijek bih volio vidjeti postoje li razlike u odabiru bilo čega prema političkoj osi, no odlučio vas poštedjeti ovaj put. ;)Neki tip sa Zapada

    Trebao si stavit, nikad ije dosadno pročitat nekakvu zanimljivu korelaciju i razmislit o tome. S guštom ispunim svaku tvoju anketu, pa tako sam i ovu. I oprosti na jednom "ostalo". :smile:
  • Baneki
    717


    Jesu bili rezultati ove zadnje ankete?
  • Neki tip
    19.1k
    kak to misliš? Jesam ih objavio negdje, a da si ih propustio?

    Jučer tek otvorio, skupljat ćemo još malo.
  • Baneki
    717
    E to sam mislio, da su objavljeni a da sam propustio, bilo je na više podforum a reklamirana...čekamo onda
  • Bosna86
    11.6k
    xtgyoauoc0n14dz4.jpeg

    clpjsvkvl9ybmqsd.jpeg

    Nije nitko dugo ništa stavio, Philadelphia i New York... Kada bi morao nekom preporučiti samo jedan grad, bila bi to Phila... NY nakon 2 dana postane jednoličan, Phila ima puno vise duše
  • Baneki
    717
    Jel ovo magla ili smog?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.