• Carrasco
    4.1k
    Sjećam se kad im je protiv Lokse svirao penal kad je Zaper uhvatio ruku od Leskovica i povukao ga na pod. Bebek isao gledati VAR i opet kao i danas nije promijenio misljenje.
  • Markelo
    2.5k
    VAR je najbolji izum još od parnog stroja.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    evo, ide kukanje da se tako mala zaleđa ne trebaju svirati :lol:
    tko će granicu postaviti? što je malo zaleđe? 0-20cm? a šta ako je 20,5 cm?
  • marcio amoroso
    32.5k
    VAR je najbolji izum još od parnog stroja.Markelo

    Meni Fax :grin:
  • deda
    28.1k
    Koji fax, za pranje ili crna tehnika :rofl:
  • Keyser Soze
    8.2k
    evo, ide kukanje da se tako mala zaleđa ne trebaju sviratidb-izbjeglica

    Mađari su uvjereni da im je poništen čisti gol :rofl:
    Kakva sprdačina od kluba i navijača.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Tehnika :cool:
    Za pranje je faks :razz:
  • reziser
    6.4k
    Ovaj var stvarno ubija emocije. Ljudi se raduju, skaču jedan po drugom i na kraju ništamarcio amoroso

    o tom ja pričam od kad je uveden, malo se vesele jedni, malo se vesele drugi, igraju se milimetrima, za duzinu nokta na nogama je zaleđe... sve to traje predugo....

    ima i dobrih strana....iako nisam obozavatelj vara, daleko od toga
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa najveći je problem da se VAR uključuje selektivno i ne sagledava sve. S druge strane ovo zaleđe danas, uz sve analize i crte, ja ne bi dao svoju glavu na pladanj da je bilo (ili nije) jednostavno nema prikladne snimke koja otkriva točan položaj sva ti igrača u pitanju i u takvoj situaciji, ja bi ubacio pravilo da vrijedi originalna sučeva odluka.

    Da dodam na to, nogomet već dugo vremena ima problema sa balansiranjem "poštivanja riječi zakona i poštivanja duha zakona". Stvari ko penali za ruke u 16m koje se svaki drugi dan mjenjaju su najočiiji dokaz tome gdje pokušavaju riječ zakona/pravila maksimalno približiti njegovom duhu. Isto tako, pravilo zaleđa po svom duhu želi kazniti prednost koju ofenzivni igrač ostvaruje položajem svog tijela ispred svih defanzivnih a nitko me neće uvjeriti da je položaj ramena od 1-2cm ispred obrane prednost koja je bila na umu kada se pravilo zaleđa pisalo.
  • Papastrumf
    9.9k
    Meni su ovo obje situacije jako dvojbene. Penal vise nije nego sto je, a ovo zaledje ne bih sudio nikad pa ni tad. Nitko mi ne moze rec da moze biti siguran da je ovo zaledje. Ne kuzim kakve su ovo gluposti, ako ne mozes sa sigurnoscu reci da je zaledje onda ne talasaj i sviraj na centar.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    zaleđe je, pa imaju softvare za to.
    može se i iz one slike jasno predočiti da je zaleđe, malo, ali zaleđe.

    mislim da u onoj grafici prilikom prijenosa griješe što prikažu projekciju na pod, to ljude buni.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ajde sad iskreno, dal bi stavio život svoje voljene osobe na kocku da je to bilo zaleđe? Pusti na stranu svoj odnos prema Osijeku ko klubu...

    Kaj bi pisao da se takvo zaleđe sudilo Dinamu u finalu EL i poništilo gol za pobjedu u 95. minuti?
  • Mali dioničar
    14.3k
    , a ovo zaledje ne bih sudio nikad pa ni tad.Papastrumf

    Apsolutno. To pravilo je samo po sebi bezveze jer bi trebalo dati prednost napadaču u smislu da zaledje NIJE ako je bilo koji dio tijela napadača u zamišljenoj liniji bilo kojeg dijela tijela obrambenog igrača.
  • The Undertaker
    4.1k
    Nebitno je što bi tko stavio. Poanta VAR-a je da se procjena povjeri stroju tj. software-u jer je, u toj stvari, pouzdaniji od čovjeka. I točka. Nema ali, nema 1 cm ili nešto drugo...Može li VAR pogriješiti? Svakako da može ali je korist puno veća od možebitnih grešaka. Da nema VAR-a sad bi komentirali kako je sudac pogriješio kod Oršićevog gola i plakali za njim.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.