• Mali dioničar
    14.3k
    Dinamo se samofinancira zbog extra mladinskog pogona i jer je serijski prvak.SAS1987

    Pa Bjelica je u Dinamu digao vrijednost igrača značajno. Čisto sumnjam da je Osječanima promakla ta sitnica kad su ga zapošljavali. Isto tako, sa jeftinim igračima je napravio prihod od UEFE koji višestruko kompenzira trošak igrača.
  • vjeko1701
    5.9k
    Osim ako neće prodavati svake godine igrače za nekih 10ak mil eura...onda se to sve skupa s ulaznicama i ostalim zbroji na 15-17 mil i oni moraju sami uložiti 3-5 kaj je realnije. Samo za to trebaju dići svoju mladu školu barem 2 razine iznad. Naravno, trebat će im poneki nsalov i ulaz u LP...ako misle dostići tu neku razinu
  • Mali dioničar
    14.3k
    Osim toga, Osijek kao klub nije pao s Marsa, prodali su Šutala u Atalantu, a i prije ove ere su transferirali igrače u Bundesligu.

    Svi izlazni transferi Osijeka...

    https://www.transfermarkt.com/nk-osijek/rekordabgaenge/verein/327/plus/0/galerie/0?saison_id=&pos=&detailpos=&w_s=
  • Mali dioničar
    14.3k
    Isto tako ne znam kako itko tko se bavi nogometom na ozbiljnoj razini ne kuži koji je Zagreb bazen igrača. Evo Rijeka je dokaz da ti ne treba omladinska škola da igraš Europu. S obzirom na to da ne mogu svi koji treniraju u brojnim zagrebačkim omladinskim školama igrati u Dinamu, a da je Lokomotiva manje atraktivna nego Rijeka i Osijek jer nema ni dušu ni publiku, na primjeru zagreabačkih nogometaša Capana, Pavičića, Tomečaka, Murića, Halilovića, a prije njih i Kramarića se vidi da se i od ekipe koja bi u nekim drugim vremenima igrala za NK Zagreb može napraviti fini kostur za igranje u Europi. I Osijek i Rijeka su poželjne destinacije za dečke tog profila.
  • deda
    28.2k
    Osijeku sigurno jest glavna ideja eksplozija omladinske škole nakon izgradnje kampa.
  • deda
    28.2k
    Strašno me recimo interesira koja će biti razina cijeme ulaznica te posljedično kakvu će gledanost imati na novom stadionu.
  • Infinity
    15.3k
    Ako su sada u prosjeku igrali grupe 50% pokušaja (4 ili 5 od 10) mogli bi sad to malo dići i uz malo sreće stabilizirati se ko nositelji skroz do grupa. Mislim da bi to njima i njihovim trenutnim mogućnostima bilo taman a vjerojatno bi mogli i kroz bolje rezultate u KL zaraditi otprilike isto ko trenutno kroz EL 3-4 milijuna. To im je barem trećina godišnjeg budžeta.vjeko1701

    Samo ovoga da se dotaknem. Rijeka ima koeficijent 13.500 i veceras ga mogu jos poptaviti. Naredne sezone gube tek 1.000 i onda mogu samo rasti. Vec sezonu kasnije moraju braniti 5.000, ali imaju mir da u naredne dvije sezone izjednace tih 1+5, a to ne bi trebalo biti tesko ako udju u grupe KL.

    Sto se tice samo naredne sezone. Rijeka bi trebala biti nositelj i u play offu EL, pogotovo ako veceras upisu neke bodove. Oni ako udju u grupnu fazu tesko da ce biti pot4, tj. bili bi pot3, a mozda i pot2 pa bi imali puno laksi posao nego ove sezone u grupi EL.
  • LovroZG
    1.3k
    Ne može Rijeka popravit svoj koef jer su u skupinama osvojili tek jedan bod. Njihov koef je 13.5 za sljedeću sezonu.
  • Infinity
    15.3k
    Ja sam to objasnio deset puta na ovom forumu i sad ja to izvalim :lol: :lol: :lol:
  • LovroZG
    1.3k
    Ko radi, taj i griješi. :smile:
  • Infinity
    15.3k
    A jbg. Oni u svakom slucaju plesu na rubu nositeljstva za play off KL. Mislim da imaju dobre sanse da uhvate to mjesto, a i ako ne uhvate opet ce trebati jedno iznenadjenje za grupnu fazu, nije da ce morat dobiti tri favorita.
  • vjeko1701
    5.9k
    I nek iduće sezonu sakupe koef od 3.5 do 4 več skaču na kolko? 16-17 koef? Pretpostavljam da bi to trebalo biti više nego dovoljno za sigurno nositeljstvo do grupe KL sezonu iza. Nek se kroz KL stabiliziraju na prosjek od 3.5 do 4 po sezoni i oni imaju lijepo 17.5 do 20. Naravno i kroz KL ima rizik nekih mina čak i kao nositelj (Aberdeen i Sarpsborg recimo su njihovi veliki promašaji koji su ih koštali a bili su nenositelji protiv njih.) ali jbg, nemoj ispadat ko nositelj...njima može i prijetiti slično ko i Hajduku poneka sezona u kojoj ne upadnu u top 4 ako se recimo Gorici i Hajduku dogodi jako dobra sezona.
  • r1oma
    1.5k
    Ima li netko link za Gorica - Osijek
  • Carrasco
    4.1k
    Strašna dominacija Gorice...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.