• dinon7
    511
    Dati ih nekom for free tko će preuzeti njihovu placu je ušteda od vjerujem barem 700.000 eura. (Menalo, Kulenovic)
    Dakle po meni je to i vise nego dobar potez. Još ako uzmeš u obzir da imaju ugovor 2-3 godine. 2.1 milion eura.
    Dobili su ugovore kakve nigdje nikad nebi dobili, naravno da im je želja uzeti dio tog novca. Tako da svaki klub koji je voljan preuzeti placu na sebe, pa makar i ne platiti ništa za njih je i vise nego dobro došao po mom mišljenju
  • mali M
    3.6k
    tako je, mi se samo možemo nadati da će se neki ovako zainatiti kao Menalo i imat želju otić.. di bi Drmo trebao otić.. pa ima kolko 1,2-1,5mil plaću, pa ko bi mu to dao u ovom stanju i sa ovakvim mogućnostima..
  • Schpatz
    378


    Skroz ne bitno koliko ce Hajduk dobit za njega, ali kad se vec stvorilo ta polemika, taj njihov Gric u Rapid za 750 tis eura i nas Menal besplatno u Rijeku, samo da te opovrgnem jer i Austrijanci pisu o 750 000€ odstete.

    „Die Suche nach einer Verstärkung fürs Rapid-Zentrum ist zu Ende: Grgic ist bereits in Wien, Split kassiert für den 27-Jährigen rund 750.000 Euro Ablöse“

    Izvor: https://kurier.at/amp/sport/fussball/einigung-ueber-die-abloese-erzielt-lukas-grgic-wechselt-zu-rapid/402545192

    Slazem se i ja, da i besplatno odu igraci na koje Dinamo ne racuna jer su u pitanju prilicni novci kada se vidi kolike ugovore imaju. Makar je Menalo uvijek tu negdje bio, rotacijskih igrac, pa me malo i cudi da ga samo tako pustaju. S druge strane, dolaskom Japanca, gubi to mjesto i mozda ga se bolje rijesit.
  • Common Sense
    526
    Menalo je inače sasvim dobar i pošten dečko. Imao sam ga priliku upoznati ovog proljeća jer je bio nešto bolestan pa smo razgovarali par dana o njegovoj karijeri i opećnito o klubu. Prizeman, skroman i radišan dečko, a i obitelj mu je takva. Nije više mlad i naravno želi igrati i napredovati, stoga me ne čudi da se spreman odreći i neke love ako će negdje drugdje dobivati više šansi.
  • Captain America
    14.6k
    Nije više mlad i naravno želi igrati i napredovati, stoga me ne čudi da se spreman odreći i neke love ako će negdje drugdje dobivati više šansi.Common Sense

    Ne znam baš kolko će u Rijeci dobivati šansi s obzirom fa njegove pozicije pokrivaju mladi reprezentativci Fruk i Pašalić. Miško je u intervjuu u nedjelju za Večernji govorio u kakvim su financijskim problemima i da ovise o prodaji mladih igrača. Imaju Labrovića, Hodžu i trojicu reprezentativaca u napadu na kojima će se moći zaraditi novci. Menalo nije toliko bolji igrač od nijednog mladog krila u Rijeci da bi igrao ispred njih.
  • scooniepenn
    2k

    Slozio bih se s tobom da ne ide u Rijeku gdje mu vise od 250.000 ne bu dali. Toliko dobije bez problema
    i u nekoj Poljskoj, a tamo bi barem mogli dobiti nekih 500.000 odstete i neke bonuse.
  • Patak
    2.3k
    Ja ne bi prodao Menala jer je igrač rotacije i pristojan. Druga je stvar ako on to želi jer je nezadovoljan minutažom. Duga je sezona i dobit će on svoje prilike.
  • Common Sense
    526
    Ne znam što Menalo i Miškec dogovaraju, ali očito mu oni nude bolji status u momčadi nego što ima ovdje (rotacija, a sad je u rosteru i Japanac koji je ispred njega). Rijeka je dobra odskočna daska za dalje, ovdje si ipak domaći igrač, pa ako ga krene može napravit dobar transfer za dalje. U Poljskoj si ipak stranac, pa ako je lova ista ili slična, i ja bi radije izabrao nastaviti igrati u HNLu.
  • Schpatz
    378



    E sad... Kad se vec igramo razno raznih teorija, evo jos jedne. Znaci, Menalo vrijedi trenutno 1,5M. I neka ode u Rijeku besplatno s time da Dinamo uzme 50% od njegovog buduceg transfera iz Rijeke.

    Dinamo trenutno sretan jer se rijesio jos jednog igraca na kojeg ne racuna, maknuo ga s platne liste, Rijeka sretna jer je dobila igraca, koji je ipak dosta kvalitetan za Rijeku i dobila na sirini kadra, posebice ako ce igrat Europu. Jos kad se vidi kako Jakirovic nije sretan s onim Djouahrom ili kak vec, bit ce prostora za Menala u svakom slucaju.

    I onda recimo, da ga Rijeka proda za godinu-dvije za 1M, Dinamo dobiva 500 000€, ustedio godinu dana na njegovoj placi plus jos dobio 500 000€. Rijeka sretna jer je dobila besplatno igraca i na njemu zaradila 500 000€. Da ne pricamo ako ga se proda i za veci iznos. A ako ga se proda za ca 800 - 900 tis eura, opet sve okej, Dinamo ce dobit svojih 400- 450 tis eura, Rijeka isto i svi sretni.

    Posebice ovo kaj su neki naveli da Menalo ima preveliku placu da ga se moze samo tako nekome trenutno prodati, a mozda i nema nitko zainteresirani posto u Dinamu ne igra. U Rijeci ce vise igrat, bit ce prilika da ga se proda. I trenutno ga se bolje mozda na taj nacin rijesit nego cekat da ga netko kupi, a ako se to ne dogodi do kraja prijelaznog roka, imamo igraca na platnoj lisit sa poprilicnom placom na kojeg Biscan ne racuna.

    Sve u svemu, mozda jako jako dobra odluka Dinama.
  • Bosna86
    11.6k
    Može i Amerika prodati svoje helikoptere pa ih pokloni Hrvatskoj… Ne mjeri se svaki posao u novcu
  • emilperska
    3.4k

    Šta smo mi dobili od Rijeke ikad?
    Osim preplaćivanja Štefulja, Nevistića, Leškovića i slanja kamiona igača u suprotnom smjeru koji su sagradili ovu Miškovu Rijeku..

    Možda nam Miško nešto znači u političkom smislu i borbama u Savezu itd. šta mi smrtnici ne znamo (ne isključujem to), ali u sportskom smislu samo zajebi. .
  • Common Sense
    526
    Ja bih rekao da je Dinamu strateški interes jačanje HNL-a. Od slabog HNL-a najviše štete imamo upravo mi - pada popularnost lige, manja TV prava, slabe utakmice koje igrače ne mogu pripremiti za europske izazove.

    Od jačanja lige opet najviše koristi imamo upravo mi, intenzivnije i zahtjevnije utakmice, bolja posjećenost, veća TV prava, više novca, mogućnost privlačenja boljih igrača iz inozemstva, bolji nac. koeficijent...

    Ako HNL mislimo jačati, onda Dinamo mora biti taj koji će povući. Koliko zna, nova uprava nastojat će poboljšati odnose i raditi na partnerskom odnosu sa svim našim klubovima.
  • CastAway1986
    884
    Ja samo znam ako se ove sezone nazabijaju golova Pasalic ili Ivanovic Rijeka će tražiti od nas barem 5M
  • Ali
    2k

    To je vrlo izgledno.
    Inače mislim da je onaj Obregon žešće prevara od napadača i ne kužim zakaj ga je Jakir trpio 80minuta na poljudu.
    Ovaj Frano Ivanović je više napravio u zadnjih 10tada, da ne pričamo jučer. Iako nije to jučer neko mjerilo.
  • CastAway1986
    884
    Ma Obregon je panj a mali Ivanovic je sigurno velik potencijal mislim da će Rijeka profitirati od njegA!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.