• marcio amoroso
    33.5k
    Moj malac ima 11 godina, strpite se još 6, 7 za vrhunskog lijevog beka.Neki tip

    99 :heart:
  • keppi
    131
    Zbilja nije lagano odvagati šta sa tolikim mladim igračima. Neki će na posudbu, a nekima će biti raskinuti ugovori. Uvijek postoji mogućnost pogreške. Mene je recimo neugodno iznenadio Šaranić. Bio sam uvjeren da će od njega ubrzo biti pravi igrač, a on evo i u Varaždinu stalno na klupi. Ne znam ima li šanse da od njega ipak nešto bude.
  • nwankwo646
    342
    koji su inicijali?
  • Neki tip
    19.6k
    koji su inicijali?nwankwo646

    NMSS (neki malac sa sjevera) ;)
  • Nino Bule
    11.9k
    Treba u kadetima procjenit koji od talenata na veznoj poziciji karakteristikama moze ic na beka, nasa skola u zadnje vrijeme sto veznih i sada stopera izbaci koji nemaju mjesta pa gube godine razvoja hodajuc po glupim posudbama.

    Logicno najvece talente se stavlja na pozicije di im je lopta najvise u nogama, ali zato nam skola nije izbacila beka od sose naovamo da moze igrat u drugoj hnl kamol dinamu, na vrijeme lijevonogog igraca koji ima moc ponavljanja prekomandirat na beka pa sta bude.
  • Zagi
    5.7k
    I klince se nekaj pita. Svi žele biti Neymar, malo kome je ideal Trent.
  • Mulec86
    389
    Bekovi ,a pogotovo lijevi bekovi su pozicija koja je izrazito deficitna u modernom nogometu. Bacil sam malo oko na statistike klubova koji su neki niži-jednaki nivo s nama. Prema naprijed naši bekovi s lijeve strane izgledaju statistikom podosta dobro tu naravno treba uključiti i faktor jačine lige. Ono kaj Dinamu treba je apsolutno stabilni defanzivni lijevi bek koji nije rupa za probijanje ni fizički ni motorički jer je i jedno i drugo u LP,EL itekako pogubno.

    Klub-Igrač-/nastupi/golovi/asistencije

    Dinamo-Ljubičić-49/4/5
    Dinamo-Bočkaj-28/5/6
    ------------------------------
    Olympiacos-Oleg Reabciuk-45/1/6 (4m €)
    AEK-Hajsafi-34/0/3 (800k €)
    PAO-Juankar-37/1/1 (900k €)
    Slavia-Jurasek-45/2/13 (5m €)
    Brugge-Meijer-46/4/7 (10m €)
    Ferencvaros-Civic-28/1/6 (1.20m €)
    RBS- Ulmer-32/0/6 (400k €)

    Nisam neki statističar niti se po podacima s TM-a može sudit o nekakvoj kvaliteti ,ali činjenica je da mi beka za otvaranje igre imamo ,ali za skok igru postavljanje i čuvanje prostora jednostavno nemamo. Ja fakat priželjkujem nekog u kadru u ovom prijelaznom roku na toj poziciji.
  • The Undertaker
    4.4k
    A kako drugo se proizvodi igrač nego tako? Nitko se nije rodio da igra beka.
  • LovroZG
    1.3k
    Moraš nać igrače odgovarajućih karakteristika koji imaju realne predispozicije da postanu bekovi. Ovaj primjer Juranovića nije dobar jer on osim moći ponavljanja nije imo ništa za beka i takvog igrača moraš čekat 3-4 godine da se uopće snađe na toj pzociji pa tek onda da nastavi napredovat prirodnim tijekom.

    Naravno, lakše je "selidbu" na novu poziciju odradit u mlađim kategorijama, al nije niti bek svatko. Ne možeš samo stavit igrača tamo i očekivat da se razvije ko šta bi se razvio na svojoj dotadašnjoj poziciji. Inače bi igrači dolazili ko na traci u prvu momčad za sve moguće pozicije.
  • Ivanmtk
    761
    to je klubovima ko Dinamo jedina opcija. Proizvest lijevog beka, niko ne traži top beka, ali prosjek kakav su Leovac, Moubandje ili Franjić bili možeš proizvest. Ali pogledajte samo kako su se svi igrači prodali s te pozicije i Sosa i Gvardiol i Franjić.. Jednostavno lijevi bek ako je solidan i iskoči odma ide vani.. Zato ga je klubovima ko Dinamo teško i dovest.. Nije nam smio promaknuti Melnjak, bio je bez kluba i dostupan..
  • The Undertaker
    4.4k
    Ovako, lijevi bek mora biti ljevak (zato je po prirodi stvari deficitaran) i mora imati fizičke kapacitete za to igrati. To se sve testira i vidi još u (mlađim) pionirima kad se prelazi na veliki teren i tada se napravi selekcija. Dalje bi sve trebala biti rutina. Ovo što sam ja gledao i pratio treninge mlađih kategorija, pozicija beka (i lijevog i desnog) se popunjava zadnja, iz fonda igrača koji su ti preostali kad selektiraš napadača, krila i veznjake. I sa njima se najmanje radi. Zato imamo ovo što imamo. Za mentalnu gimnastiku, zamislite da je Rukavinu neko počeo trenirati za lijevog beka prije 4-5 godina.
  • Zagi
    5.7k
    Za mentalnu gimnastiku, zamislite da je Rukavinu neko počeo trenirati za lijevog beka prije 4-5 godina.The Undertaker

    Otišao bi ti u prvi klub koji mu daje priliku igrati krilo.
    U ovom specifičnom primjeru, Lokomotivu.
    (da ne spominjemo da je dešnjak i kao takav ne može igrati lb)
  • The Undertaker
    4.4k
    Rukavina je uzet kao primjer jer igra lijevo krilo. Mogao je biti bilo tko. Poanta je selekcije, ako konstantno sve sa dobrim predispozicijama guraš na krila jasno da ćeš biti deficitaran sa bekovima. Probajmo jednu ili dvije generacije raditi obratno.
  • Zagi
    5.7k
    Misliš da je to ta revolucionarna ideja koje se nitko do sada nije sjetio? Zbilja.?
  • The Undertaker
    4.4k
    U Dinamu su se sjetili ali kasno pa su nam zato lijeve bekove igrali Franjić, Rrahmani i Gvardiol. Da su se sjetili ranije imali bi bekove umjesto gomile veznjaka i krila koje sada djelimo šakom i kapom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions