• Mr Blue
    3.3k
    Posljednji *bump* teme prije nego proslijedimo pitanja upravi kluba. Ako netko nešto želi pitati ili ga posebno zanima u funkcioniranju kluba - sad je prilika!
  • Mr Blue
    3.3k
    Dragi navijači, dragi prijatelji, u produžetku vam donosimo treći nastavak akcije „Pitaj Klub!“

    Ova akcija idealna je prilika za sve članove da izravno postave pitanje upravi kluba o svim tekućim aktivnostima, kao i o bilo kakvim nedoumicama koje možda imaju vezano uz poslovanje svojeg kluba, a na koje će im predsjednik kluba osobno dati odgovor.

    Kao što je naglašeno i u prethodnim izdanjima ove inicijative - cilj ovakvog načina komunikacije je srušiti što više prepreka u komunikaciji između navijača, članova i izvršnih klupskih funkcija.

    Nakon zimske pauze i početka drugog dijela sezone, a u suradnji s forumašima Zone Dinamo, odradili smo još jedan razgovor s predsjednikom Futsal Dinama Matijom Đulvatom koji je odgovarao na pitanja navijača. U nastavku donosimo vaša pitanja, kao i odgovore, kojih je po slobodnoj procjeni ovaj treći put bilo najviše, zbog čega vam velika hvala!

    Također, Matija vam se svima još jednom zahvaljuje jer svojim pitanjima puno pomažete i dajete nove ideje za klub. Iskreno se nada kako ćemo i dalje nastaviti s ovom praksom, a ako ima neko pitanje na koje mislite da nije jasno odgovorio slobodno javite pa ćemo pokušati precizirati odgovor.

    >>> Pitaj Klub vol.2
    >>> Pitaj Klub vol.1




    • Prije 4 godine na izbornoj skupštini Matija je kao dio svog programa naveo i dobivanje/gradnju svoje dvorane kao jedan od ciljeva. Odmah se činilo kao utopistička ideja, pogotovo za tako mladi klub koji je tek na svom početku djelovanja, a takvom se i pokazala. Naravno, nije mi namjera prozivat nekog nego me zanima kakva je situacija sa time?
    - Jedno vrijeme se spominjao jedan od paviljona na Velesajmu, mislim da su čak i neki ozbiljniji razgovori vođeni oko toga, ali već dugo ništa nisam čuo na tu temu.
    - Koliko je uopće realno tj. financijski moguće da se tako nešto ostvari u nekoj bližoj budućnosti i da li bi uopće bilo isplativo? Osobno vidim puno koristi koje bi klub mogao imati da ima svoju dvoranu (iznajmljivanje dvorane drugim klubovima, prodavanje termina, koncerti itd.), ali ne znam što je na drugoj strani vage tj. koji su i koliki su mogući rashodi? - Koliki bi uopće bio financijski trošak za pokrenut tako nešto? Može li se riješiti sponzorski (ime dvorane po sponzoru)?
    - Ima li klub uopće dovoljno operativaca (jer to nije nešto što se može odrađivat volonterski) za provest takav projekt?”
    Trenutna situacija je takva da se u projekt izgradnje dvorane ne može ući, što zbog financijskih, a što zbog organizacijskih stvari. Klub još uvijek nema dovoljno resursa (ni ljudskih) koji bi omogućili gradnju dvorane. Dvorana bi nam svakako trebala, ali prvi nam je cilj povećati brojnost škole i raširiti se po cijelom gradu, a tek onda će možda imati smisla gradnja nove dvorane. Moramo još narasti i dodatno se profesionalizirati da bi mogli o tome razmišljati. Najveći uteg za klub bi bio kredit bez kojega bi teško mogli ići u gradnju dvorane, a takav uteg ne bi mogli izdržati s obzirom na trenutnu situaciju.


    • U 2019. godini dva kluba koji su koristili Dom sportova (veliku dvoranu - Medveščak, malu dvoranu - Cedevita) više ne postoje.
    - Kakve su rošade za 2020. godinu oko korištenja dvorana i može li se ustaliti jedna lokacija za stalno?
    Mi smo se ustalili u “Dvojci” i tu smo zadovoljni. Problem je jedino kaj se tu održava većina koncerata i međunarodnih natjecanja u drugim sportovima pa smo prisiljeni mijenjati dvoranu u slučaju zauzetosti. U Ledenoj dvorani je i dalje led te se održava klizanje i hokej, bez obzira kaj Medveščak nije jak kao nekad, ali nije se ugasio pa je ta dvorana i dalje nedostupna većinu vremena.
    - Uz istu temu pitanje, dvoranu u Trnskom koristi KK Bosco (koji je uletio u dvoranu umjesto ugašenog KK Zagreba) - s obzirom da se radi od ove sezone ponovno o košarkaškom drugoligašu može li se umjesto glavinjanja između Kutije i Dvojke kao klub s puno većim sportskim i navijačkim kredibilitetom jednostavno uletit za stalno u Trnsko koja prostorno može primiti do 1.500 ljudi što je više nego dovoljno za FD?
    Pitali smo za Trnsko odmah nakon što sam dobio ovo pitanje (hvala na tome). Odgovor je također bio ekspresan – nema niti jednog slobodnog termina. KK Bosco je preuzeo termine od KK Zagreba, a vikendom se u toj dvorani igra i odbojka. Veliki je problem kaj su neki sportovi “privatizirali“ gradske dvorane pa se teško probiti u njih. RK Zagreb je u Kutiji šibica, RK Lokomotiva je u “Dvojci” i “Trojci” Doma sportova, OK Mladost je na Savi u odbojkaškoj dvorani gdje ne pušta druge odbojkaške klubove, KK Cibona je u dvorani Dražen Petrović i tek sad se dopušta drugim klubovima da tamo igraju. Odlaskom Cedevite se oslobodilo malo termina, ali ne dovoljno. Nama Trnsko ne paše ni za utakmice jer je tamo montažna tribina, a takva tribina ne garantira dovoljnu sigurnost za naše navijače. Sutinska vrela nije pristupačna, a Dubrava, Peščenica i Martinovka su premale.
    - Bilo je pitanja o dvorani, a ako bi se uspjelo doći do neke stalne dvorane (Dvojka, Kutija, Siget), može li se onda za tu dvoranu nabaviti prava futsal podloga za prvenstvene utakmice, ako se već Trofej Dinamo igra na takvoj podlozi?
    Možda već od iduće sezone uspijemo to srediti. To je apsolutno nešto što nam je u planu jer bi futsal podloga pozitivno utjecala i na imidž kluba, kao i sporta.


    • Ovisi li Futsal Dinamo o Bad Blue Boysima, odnosno, je li se stvorio krug ljudi koji prate klub, a da nemaju veze s navijačkom grupom?
    U Futsal Dinamu će uvijek najvažniji kotačić i pokretač kluba biti BBB-i bez obzira na to koliko se povećava krug ljudi koji možda nisu grupa jer i oni dolaze na utakmice uživati u futsalu, ali i u navijanju i energiji koju stvore BBB-i. U svakom slučaju, posljednjih godina bilježimo sve veći broj običnih 'kibica', kao i roditelja te djece koji dolaze uživati u futsalu i bodriti svoj klub nevezano uz BBB. Rastući broj članova još je jedan dokaz tome.


    • Kako ste zadovoljni dasadašnjim dijelom sezone i kojim bi rezultatom bili zadovoljni na kraju sezone?
    Čekao sam da utakmica protiv Alumnusa završi da bih dao malo bolji sud i moram priznati da nisam zadovoljan ni igrom ni rezultatima, mislim da ekipa ima veći potencijal od onoga što je do sada pokazala u ovih 12.kola . Nadam se da ćemo do kraja sezone ipak uspjeti ostvariti naš puni potencijal i napraviti dobar rezultat. Polufinale prvenstva je dobar rezultat sve ispod toga će za mene biti razočaravajuće.


    • Na koji način funkcionira 'scout' služba, tj. kako se dolazi do informacija o igračima koji bi mogli biti potencijalna pojačanja? Ili, da pitam; skautiraju li se igrači van granica Hrvatske i eventualno zemalja u susjedstvu?
    Imam puno poznanstava i prijatelja širom Hrvatske. U susjednoj BIH znam razgovarati sa njihovim izbornikom Krezom (bivšim suigračem), u Dalmaciji sa Markom Šimurinom, ali često me zovu i drugi klubovi koji preporučuju igrače pogotovo one koji dolaze studirati u ZG. Mislim da FD ima jako dobru školu futsala i da izbacujemo kvalitetne igrače koje onda treba „istrpiti“ da bi postali pobjednici. Nisam pobornik stranaca u ovom trenutku jer su puno skuplji od naših igrača, a ne mislim da su bolji.


    • Da imate priliku izabrati i potpisati jednog igrača iz 1.HMNL, tko bi on bio i zašto?
    Potpisali smo Grbešu, njega smo htjeli i njega smo doveli. Ima još par igrača koje bi volio vidjeti u Dinamovom dresu, ali pričekajmo da završi sezona.


    • Gdje vidite Futsal Dinamo za 5 godina?
    Vidim ga kao klub koji ima stabilnu financijsku situaciju, sa školom futsala koja će biti najkvalitetnija u Hrvatskoj i sa profesionalnom organizacijom koja će omogućiti sportskom djelu ekipe da ostvari najviše rezultate.


    • Kako biste opisali Futsal Dinamo nekome tko ne zna ništa o klubu? Što ga čini posebnim i jedinstvenim?
    Jedinstven je po sinergiji koju ima sa svojim navijačima. Ljubav koju pokazuju navijači prema klubu je nešto što se nemre opisati riječima i samo oni koji su imali tu privilegiju obući plavi dres i istrčati pred navijače mogu znati o čemu pričam.


    • Postoji li klub u 1.HMNL s kojim se kroz godine razvio poseban rivalitet?
    Mislim da svi uživaju igrati protiv nas na našem, ali i na domaćem terenu jer to su uvijek utakmice pred dobro ispunjenim tribinama. Gradski derbiji su uvijek nešto posebno.


    • Kako ste zadovoljni odazivom na Sv. Nikolu u plavoj Ciboni?
    Ja sam jako zadovoljan, pogotovo nakon što dobro promislim o svemu. Dovesti skoro 2 tisuće ljudi u Cibonu na prvenstvenu futsal utakmicu makar ona bila humanitarnog karaktera je veliki uspjeh tako da sam ja jako zadovoljan posjetom. Naravno uvijek može bolje i mi ćemo se potruditi da iduće godine bude još više ljudi.


    • Što je s inicijativom 'Pomoć zagrebačkim osnovnim školama’?
    Trudimo se i dalje obilaziti škole ali zbog sve većeg obima posla ne stižemo više organizirati samostalno akcije. Sad se više odazivamo pozivima na humanitarne utakmice kojih je sve više.


    • Može li se akcija 'učlanjenja po kvartovima' preslikati u akciju 'učlanjenja po osnovnim školama'? npr. da učenici po razredima prikupljaju članove (osmaši samo po osmim razredima, sedmaši po sedmim i sl)?
    Odlična ideja, ako ima zainteresiranih sedmaša i osmaša koji bi pokazali inicijativu za tako nešto dobili bi sigurno našu podršku. Dobra ideja i dobar prijedlog, nadam se da će se netko javiti.


    • Ideja o pokretanju 'Dinamove lige osnovnih škola', u kojoj bi se međusobno natjecale osnovne škole u Gradu Zagrebu, a na kraju sezone klub bi napravio selekciju igrača za školu futsala je ostala samo ideja? Ili se pokušalo učiniti nešto konkretno po tome pitanju?
    Okrenuli smo se našem savezu i dali prijedlog za pokretanje Liga ZNS-a i u tome smo uspjeli (U-13, U-11 i U-9) nadamo se da ćemo iduće godine pokrenuti i U-7 natjecanje, a na državnom nivou uz U-19 i U-17 također i U-15 natjecanje. Prijedlog se već piše i tu je opet Futsal Dinamo taj koji je pokrenuo inicijativu i dio je ekipe zadužene da se napravi cjelokupna strategija razvoja za futsal.


    • Kakve su ambicije s e-sport momčadi, i mogu li se u bližoj budućnosti očekivati ozbiljniji rezultati, a samim time i privlačenje eventualnih sponzora, pošto je e-sport postao ozbiljan biznis?
    Prepoznali smo e-sport ranije od ostalih i osnovali smo ekipu koja je jaka. Ja osobno sam još jako zelen u tome, ali imamo unutar kluba ljude koji se raspituju oko svega i mislim da ćemo se uključiti ubrzo još ozbiljnije u priču oko e-sporta.


    • Koji vam je trenutak do sada bio najljepši/najdraži, bilo da gledate iz perspektive navijača, igrača ili predsjednika Futsal Dinama?
    Uvijek će mi u sjećanju biti pobjeda protiv Alumnusa u krcatoj Ciboni kao i svaka Šalata, to su posebni trenuci kojih će se sjećati do kraja života i na koje ću biti iznimno ponosan dok sam živ.


    • Prošli ste kroz ulogu igrača, trenera, izbornika i predsjednika. Koja od tih pozicija je najteža za Vas?
    Predsjednik kluba je definitivno najzahtjevnija i najodgovornija uloga. Biti igrač je nešto najljepše što možeš biti.


    • Koje promjene su potrebne kako bi se 1.HMNL podigla na razinu više?
    Klubovi moraju postati više klubovi, a manje ekipe onda ćemo se organizacijski podići na viši nivo, a samim time ćemo i postati puno kvalitetniji svi zajedno. Edukacija trenera, ali pogotovo sportskih djelatnika mora biti bolja.


    • Prihvaća li struka, pogotovo Juka koji je i sam golman, odgovornost za brljanje s golmanima prošlu sezonu koje je eskaliralo u doigravanju vraćanjem Škorića koji je, blago rečeno, bio grozan?
    Htjeli smo dati priliku našim dečkima, nije išlo, pa smo pokušali vratiti Gogu da izvuče kestenje iz vatre. Hvala mu na svemu zadužio je i klub i mene jer se vratio bez obzira što je znao da koliko će biti teško. Odgovornost je svakako na struci i tu ne mislim samo na trenera već i na nas koji smo zajedno s njime donosili odluke.
    - Koja je dugoročna strategija da se 2 golmana koja su lani iznijela regularni dio sezone i duže su u klubu, sada zamjene s 2 novopridošla?
    Shvatili smo da je ipak prezahtjevno na tako važnu poziciju stavit mladog igrača bez iskustva pa smo donijeli odluku da stasaju uz iskusnijeg golmana koji se lakše nosi sa pritiskom i da im pružimo priliku da možda u drugoligaškom klubu steknu potrebno iskustvo kako bi jednog dana ostvarili puni potencijal koji vidimo u njima.
    - Smatra li se da su golmani "dio problema" oko slabijeg plasmana i ako da, je li taj dio "problema" veći od "problema" igrača u polju?
    Cijela ekipa je zaslužna za rezultat kao i za izostanak istoga.


    • U čemu je stvar da se, ha objektivno, već 2 godine događaju podbačaji u Kupu bez da se uopće dođe u priliku primirisati tituli, što je u turnirskom sustavu sigurno manje nerealno nego protiv nekoga tko te, barem na papiru, sigurno ima na 2-3 dobivene u prvenstvu?
    Prošle godine nas je Uspinjača ulovila u našem najgorem trenutku u sezoni i to iskoristila da nas porazi u prvenstvu i u Kupu, nakon toga je i osvojila Kup, a ove godine je Olmissum iskoristio domaći teren i izbacio nas iz Kupa. Kup je nepredvidivo natjecanje i teško mi je reći prave razloge našeg ispadanja, vjerojatno u tome trenutku nismo bili pravi ili nismo imali kvalitetu da bi prošli.


    • Koja je razlika i dobit ili odbitak za klub promjena sponzorstva i prelazak s Karlovačkog kao generalnog sponzora na Ožujsko + veću involviranost Milojevića? Materijalno? U svim drugim aspektima?
    Suradnja je krenula u pravom smjeru i siguran sam da će iz godine u godinu biti sve bolja. Financijski u ovom trenutku nismo na nivou prijašnjih godina, ali sa Zagrebačkom pivovarom se otvara puno novih oblika suradnje koji se onda mogu iskoristiti na obostrano zadovoljstvo.


    • Ogromna pohvala za baš SVE oko SVAKE Šalate do sad. Kroz jedne romantičarske naočale, prema svakom od sudionika revijalki na spektaklu na Šalati pronašao sam određenu simpatiju (iako je to stvarno najmanje bitno u cijeloj priči) i puna podrška da se to nastavi. Očekujem bomba program i neku bomba ekipu za završnicu i krajem ovog ljeta!
    Još je rano da bilo što nagovijestimo, ali budite sigurni da ćemo se potruditi da opet dovedemo protivnika koji će biti zanimljiv našim navijačima. Mislim da za Šalatu nije bitno tko dolazi jer pravi spektakl i tako prirede BBB-i na tribinama.


    • Koja količina angažmana i involviranosti kluba se sprema u ovoj i sljedećih godina u vezi Trofeja Dinamo? - Smatrate li da je širenje na više gradova i manji broj "ulaznih" turnira po Zagrebu došao prebrzo za jedan turnir bez stvarne tradicije i javnog odjeka, umjesto da se još par godina stvarao određeni malonogometni kult i dobivalo na važnosti unutar same metropole (moj osobni stav)?
    Slušali smo naše navijače koji su se javljali od svuda jer smo htjeli Dinamo približiti svima. Ideja je bila Zagreb, ali mislim da smo sa turnirima van Zagreba pogodili.
    - Slažete li se da je promjena pravila s malonogometnih na futsal odmogla interesu i simpatiji za turnir (stav dosta ljudi koje znam)?
    Mislim da se sve što je novo u početku teško prihvaća, ali sa vremenom ako se ustraje i ideja je dobra onda se svi prilagode i shvate što je bolje. Nismo mi ništa izmislili, ovaj sustav igranja je za gledatelje puno bolji i dinamičniji. Meni je puno ljudi reklo da kada gleda utakmicu turnira koji se igra 5+1 i utakmicu futsala da su to dva različita svijeta i da je utakmica 5+1 dosadna i nezanimljiva dok je futsal dinamičan i gledljiv sport. Što se tiče igranja naravno da je je 5+1 lakše igrati, ali mislim da se sport igra zbog publike.


    • Škola futsala se razvija odlično, ostvarena je najava o ZNS ligi za najmlađe, ali bilo je najava da će se škola širiti i po kvartovima otvaranjem novih lokacija za treninge, ima li tu kakvih pomaka?
    Ima i uskoro ćemo te novosti objaviti, krenuli bumo sa dvije nove lokacije, jedna će biti na zapadu grada, a druga na jugu, ali sa ove strane Save.


    • Obnovljen web je odličan, ali ne bi bilo loše davati malo više informacija o trenutnoj situaciji u momčadi prije utakmica, ali i inače, tko je ozlijeđen, je li netko otišao iz kluba, itd...to su sve informacije koje se za veliki nogomet pročitaju u Sportskim Novostima. Recimo, trenutno se ne zna koji je status svih golmana, ima ih dosta na popisu, kakvo je stanje s ozljedom Čekola, što je s Grubešom, nema ga u sastavu već nekoliko utakmica, itd…
    Biti će naši novinari ljuti zbog ovog pitanja, hahaha. Meni je jako drago da naši navijači prate sve što je vezano za klub. Zona Dinamo je idealan model da nas se upozori na nedostatke i da se postavi pitanje. Konkretno što se golmana tiče Hercigonja je na posudbi u Petrinjčici, Bešlić se oženio i dijete je na putu pa više ne stiže trenirati tako da smo ostali na tri golmana (Herceg, Maloševac i Pave Mudronja). Čekol se u potpunosti oporavio od ozljede i vratio se na teren. Sa Grubešom se nije pronašao zajednički jezik za nastavak suradnje pa smo sporazumno raskinuli ugovor. Dekanić, Cvišić i Tolić su također otišli na posudbu u Petrinjčicu.


    • Da li bi Futsal Dinamo izrastao u ozbiljnog konkurenta za osvajanje titule kada bih doveo još poneko kvalitetno pojačanje i spojili ga sa talentom i igračkim kadrom koja momčad Futsal Dinama posjeduje?
    Ako smo sada tu negdje onda je sigurno da bi sa svakim novim igračem koji je bolji od onoga koji trenutno igra u FD bili bliže naslovu, ali ni tada ne bi bilo garancije da ćemo osvojiti, mada bi sigurno bili još konkurentniji.


    • Ovogodišnja juniorska generacija je iznimno talentirana a vodi ju glavni trener Jukić. Može li se očekivati sljedeće godine ulazak nekih juniora u prvi sastav a da bi se moglo reći da su pojačanja?
    Teško je za juniorskog igrača reći da će u seniorima biti pojačanje, mislim da ni Messi nije u prvoj sezoni bio pojačanje nego je bio potencijal koji se realizirao uz starije igrače. Toni Vučković, Filip Novak i Jure Jakovljević uz Mužara su sigurno igrači koji su budućnost FD-a, ali postoje i još neki koji bi se mogli priključiti ovoj ćetvorici.



    PRIJEDLOG FORUMAŠA:
    - uvođenje trofeja za najboljeg/najkorisnijeg igrača sezone. Klub odredi kriterije prema kojima nominira npr. trojicu igrača koji idu na glasanje za najboljeg. Ili u izbor ide cijeli roster, pa se glasa po principu kojim se dodjeljuje 3, 2, 1 ili 5, 3 i 1 bod. Znači, svaki član kluba glasa za trojicu igrača po gore navedenom bodovanju. Pravo glasa imaju samo članovi kluba (jedna od privilegija članova), ako klub može osigurati tehničku izvedbu putem svoje web stranice ili aplikacije. Ako ne, neka ide javno glasanje putem Facebooka npr. Trofej bih nazvao 'Matija Capar’. - Isto se može možda iskombinirati i za igrače mlađih kategorija, za trofej koji bi nosio ime 'Oskar Kadrnka’
    Ideja mi se sviđa i predložiti ću je na idućem sastanku mada imamo već sada nešto slično, a imali smo i prošle godine.
12Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.