• 000
    941
    Dinamo je otputovao u Bruxelles gdje ga u četvrtak čeka utakmica utakmica drugog kola Europske lige protiv Anderlechta.

    "Mi tamo idemo po pobjedu, zanimaju nas tri boda. Anderlecht je institucija belgijskog nogometa, veliki klub, sad i nije u nekom dobrom izdanju, ali mi uvijek gledamo sami sebe", rekao je Nenad Bjelica i nastavio:

    "Dosad smo uvijek imali dobre rezultate kad smo bili pravi, no u posljednje dvije utakmice nismo bili u dobrim izdanjima, ne možemo baš biti ponosni na te dvije predstave. Što se tiče sastava, vidjet ću, neki još uvijek nisu na sto posto."

    nenad-bjelica-dinamo-29092018_19naokuzyzz3o1p9crnx5o2bmy.jpg?t=640835750

    Ivan Šunjić odigrao je sjajnu utakmicu protiv Fenerbahčea zabio je gol koji je načeo Turke u Maksimiru:

    "Ako ponovimo partiju kao protiv Fenera, možemo biti optimisti i nadati se odličnom rezultatu", kaže Šunjić, a njegov suigrač Dominik Livaković dodaje:

    "Čitali smo da u Anderlechtu ima dosta problema, ali to može biti dvosjekli mač za nas. Možda se baš sad u ovoj utakmici idu vaditi pa moramo biti oprezni."

    Dinamo je u Bruxellesu posljednji put gostovao 2009. kada je golom Miroslava Slepičke pobijedio s 1:0.

    I bod bi sad za modre bio dobar rezultat, ali po onome što smo posljednjih dana čuli od trenera Bjelica, njegova će momčad apsolutno ići a pobjedu.

    U ovoj ga utakmici zadovoljavaju samo tri boda jer je svjestan da bi Dinamo s tom pobjedom napravio krucijalni korak prema europskom proljeću. Anderlecht je u krizi,baš kao što je bio i Fenerbahče i Bjelica vjeruje kako se to može iskoristiti.

    Podsjetimo, utakmica počinje u 18 i 55 u četvrtak.

    http://www.goal.com/hr/vijesti/bjelica-dinamo-anderlecht/1q5zmjtjbjsql119h24jbqscje
  • Mr Anderson
    5.3k
    Biti će osim Vranješa i Santini i Milić motivirani protiv nas. Ne volim inače te priče o negativnoj atmosferi, ali opet, protiv Fenera se pokazalo da ima utjecaja. Ne znam sad koliko je trener Anderlechta sposoban podići momčad. Dosta novih igrača imaju.
  • markoli
    1.6k
    "Nikad lošiji Anderlecht"... :grin:
  • deda
    27.4k
    Ma ako i prođemo, sigurno će biti najslabiji Fener, Anderlecht i Spartak ikada.
  • Guinness
    1.9k
    435 vouchera prodano
  • 000
    941
    Fina brojka.
    Veli Santini da ga je Dinamo zvao nekoliko puta:

    Ivan Santini spreman je za dvoboj s Dinamom. Hrvatski napadač u redovima belgijskog prvoligaša predstavio se na službenoj press-konferenciji dan uoči 2. kola Europske lige, najavio nadolazeći ogled Anderlechta i Dinama (četvrtak, 18.55h)...

    "Ja uvijek, baš svaku utakmicu želim zabiti gol. I protiv Dinama ću dati sve od sebe kako bih zabio, ali i za pobjedu naše momčadi. Moja forma? Nekada lopta uđe u gol, nekada ne, to je nogomet, ali uvijek želim pomoći svojoj momčadi. Marljivo treniram, želim još napredovati kako bi sljedeću utakmicu bio još bolji" rekao je Ivan Santini, pa nastavio:

    "Najvažnije mi je da uvijek dajem sve od sebe, ali nekada nije ni sve do mene. Puno ovisi i o sreći, tu često odlučuju centimetri. Svi smo puno promašivali u proteklim utakmicama, ali zbog toga ne krivim samo sebe. I dalje imam samopouzdanja, uživam igrati ovdje. Imamo puno novih i mladih igrača, još učimo, a da smo u nekim utakmicama imali više sreće i prvi zabili, naši bi rezultati bili puno bolji."

    Osjećate li u Anderlechtu veći pritisak nego u prijašnjim klubovima?
    "Ne, ne osjećam. Prošlih sam godina igrao u momčadima koje se bore za ostanak u ligi, tu je puno više pritiska, ipak je riječ o borbi za ispadanje. Anderlecht se borbi za naslov prvaka, to je nešto drugačije, možda čak i slično, ali kao igrač se morate snaći u tim situacijama. Pogotovo stariji igrači to moraju znati."

    Dinamu ste već zabijali u dresu Zadra...
    "Da, to je bio jedan od mojih najdražih golova za matični klub, tada sam igrao za svoj Zadar, pa smo pobijedili 2:1. Rekao bih da je to bila povijesna utakmica za moj bivši klub, Dinamo je tada bio puno bolja momčad nego sada. Tamo je bilo puno igrača koji su sada u hrvatskoj reprezentaciji. Kako sam zabio? Iz slobodnog udarca, a tu ih baš i ne šutiram previše, haha. Sjećam se, u slavlju sam skinuo dres, dobio i žuti karton."

    Jeste li zbog tog gola dobili ponudu Freiburga i otišli u Njemačku?
    "Ne, mislim kako nije presudio taj gol. Ja sam igrajući za Zadar postigao 10 golova u polusezoni, to je za napadača iz Zadra bila velika stvar, pa su mi se otvorile neke opcije za odlazak u inozemstvo. Tada sam vjerovao kako sam prerastao hrvatsku ligu, želio sam otići dalje. U Freiburgu mi stvari nisu išle kako treba, mogao sam se vratiti u Hrvatsku, ali sam htio ići drugačijim putem, pa sam na poziv trenera stigao u Kortrijk."

    Santini je nastavio...
    "Imao sam dosta prilika vratiti se u Hrvatsku, da i Dinamo me zvao nekoliko puta, ali nisam bio siguran kako je povratak u HNL za mene dobra stvar. Želio sam ostati u inozemstvu."

    Imate li u Dinamu kojeg prijatelja?
    "Da, prije svih vratara Livakovića, on također dolazi iz mojeg grada. Livaković je treći golman reprezentacije, veselim se što ću ga opet vidjeti, a posljednjih dana nismo puno komunicirali. Želim u četvrtak odigrati dobru utakmicu, zabiti Dinamu, tako dokazati kako imam kvalitete za reprezentaciju" završio je Santini.

    http://www.goal.com/hr/vijesti/ivan-santini-anderlech-dinamo/wbl38ez6ijao1spvdgxrwbpoz
  • 000
    941
    Trener Anderlechta tvrdi da problem njegove momčadi nije igra, nego nedostatak golova.

    "U prvim utakmicama je sve završavalo u golu, mogli smo pucati i žmireći i pogodili bi mrežu, a sad ne možemo do gola. Prvi nam je cilj probiti obranu i golmana, jer ako ne povedemo, kod prve pogreške ćemo primiti gol i izgubiti. Mi i dalje dominiramo na terenu, ali čim ponovno zabijemo, momčad će dobiti dobar osjećaj, a onda ćemo ponovno krenuti pobjeđivati. Efikasnost. Puno smo radili na tome," objasnio je trener Anderlechta koji se uoči utakmice s Dinamom odlučio na neobičan potez.

    Prije susreta će se sastati s navijačima i zatražiti od njih podršku s tribina.

    "Neki imaju tvrđu kožu i naviknuti su na pritisak, ali u momčadi imamo puno mladih igrača kojima nije lako kada čuju zvižduke. Zbog toga ću razgovarati s vođama navijača jer svi imamo isti cilj: želimo gledati dobar nogomet i najbolji mogući Anderlecht, moramo podržavati jedni druge."
  • deda
    27.4k
    E pa nek nam je sa srećom danas u tom Bruxellesu.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Sreća prati hrabre, kak se veli. Treba ući u utakmicu bez straha, bez pritiska. Pobjeda puno donosi, a opet s druge strane da se baš izgubi nije smak svijeta.
  • 000
    941
    Za nas koji nismo otišli, preostaju streamovi ili birtija? 'Ko prenosi uopće?
  • Mr Anderson
    5.3k
    Arena 3 prenosi
  • Mr Anderson
    5.3k
    Doma imam Iskon, u klubu imamo VIP, nijedni nemaju Arenu. Ako bude ko imao kakav dobar stream nek da link. Ili za kakvu dobru birtiju di nema pametnjakovića kaj unište užitak gledanja.
  • 000
    941
    I kod mene iskon. Znao sam pogledati u potepuhu tekmu, ok bude, ili u striboru, ali teško da se zalomi bez pametnjakovića.
  • markoli
    1.6k
    Ja danas imam domjenak na poslu - počinje u 18.30h. Moram naći birtiju u blizini s Arenom da mogu pobjeći po pola sata svako poluvrijeme. :meh:
  • deda
    27.4k
    Bem ti 21. stoljeće i televiziju. Ako sjednem u birc popit ću dvije pive i još ako netko naleti koštat će me više nego da sam platio tekmu na areni koju nemam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.