• Stihl
    3k

    Mi iz Dubrave reći ćemo da živimo u Dubravi, ili da smo iz Dubrave, premda smo od njezine "jezgre" udaljeni jednako ili više no što je udaljen Maksimir. Bili iz Trnave ili Poljanica, bitno različitih kvartova po urbanizmu, sadržajima, prometnoj povezanosti, infrastrukturi pa i socijalnoj strukturi, reći ćemo - Dubrava.
    Ne bi se baš složio s tobom :smile: , većinu ljudi kaj znam od tam baš vele da su iz Trnave, Retkovca, Poljanica itd.
    Ali da, kužim kaj hoćeš reć. Nema šanse da bu neko sa Rudeša rekel da je sa Trešnje.
  • Majki2111
    2.6k
    Ja ekipi iz Dubrave velim Retkovec, oni koji nisu iz Dubrave velim Dubrava, jedino ako ne pitaju specifično.

    Na kaj vi mislite da je centar Dubrave? Plac, Roma??
  • über alles
    1.5k
    Ti kvartovi su samo opcina Tresnjevka,kvart Tresnjevka je od stanice prije Remize(il do Remize zavisi kak ko interpretira) do Cibone i od Knezije(autoput) do Zapadnog kolodvora.

    Ko neko sa tog dijela grada mislim da je Tresnjevka bas prejak kvart,prakticki u Centru ,a opet je pravi kvart,malo je takvih.
  • Neki tip
    19.1k
    Ti kvartovi su samo opcina Tresnjevka,kvart Tresnjevka je od stanice prije Remizeüber alles

    Znam(o) to, ali isto vrijedi i za Dubravu. No ipak je rjeđe da će netko iz gradske četvrti Gornja Dubrava nekome tko nije iz Dubrave reći da je iz Trnovčice ili Poljanica. Sve je to Dubrava u percepciji ostatka grada.

    Kak je @Majki2111 napisao, nekome tko zna reći ćeš, ali na van ćeš uvijek biti "iz Dubrave".

    Netko s Knežije je i na "nutra" i "na van" s Knežije.
  • Neki tip
    19.1k
    Mislim da jedino Dubrava ima tu uopćenu percepciju.

    Dubrava je skoro ko Novi Zagreb, ali nije isto živjeti u Dugavama ili u Središću ili u Slobi. I za svaki od tih kvartova se dobro zna gdje su i kakvi su. Za Dubravu "raspored" i "kvalitetu življenja" znaju ili ljudi z Dubrave ili malo bolji poznavatelji. Većini je to "Dubrava", ma gdje bio.

    Meni svejedno, samo naglas razmišljam. :)
  • Neki tip
    19.1k
    Ne bi se baš složio s tobom :smile: , većinu ljudi kaj znam od tam baš vele da su iz Trnave, Retkovca, Poljanica itd.Stihl

    Ti si isto negdje s istoka, kaj ne? Ja ću isto ekipi iz Sesveta, Dubrave ili Ravnica (Maksimira) reći kvart. Al da nekome s Jaruna velim da sam odrastao na Klaki, blijedo bi me gledao. A kvart ko Knežija.

    U srednjoj nas je 7 bilo "iz Dubrave". Od toga zapravo 3 s Klake, 1 s Poljanica, 1 Dubec, 1 Retkovec, 1 Brestje (to mislim da su čak Sesvete gledano admin.). Ali niti smo mi objašnjavali, niti je itko te razlike kvartova doživljavao. Mi smo ekipa iz Dubrave koja doma ide 7icom. :)
  • über alles
    1.5k
    Iz mog iskustva jedino ljudi iz Gornje Dubrave kazu generalno Gornja Dubrava, ovi ostali ak su sa nekog od zasebnih kvartova uvijek navedu.

    Moja percepcija Dubrave bas ko kvarta je od okretista do prostitutke,od Branimirove ,pa sve do posljemena.

    Moguce da sam u krivu ,al ko neko sa suprotne strane grada ja to tak vidim.


    Ja bi recimo znao di je i kaj je Klaka,stop diskriminaciji :lol:
  • Majki2111
    2.6k
    U srednjoj nas je 7 bilo "iz Dubrave".Neki tip sa Zapada

    Haha kaj, ja išao u XII gimnaziju tu u Dubravi. Cijeli razred iz Dubrave. Čak i cijelo odjeljenje ja mislim većina iz Dubrave. Kad malo bolje razmislim specifična sredina ta XII gimnazija :grin: .
  • Neki tip
    19.1k
    Ja bi recimo znao di je i kaj je Klaka,stop diskriminaciji :lol:über alles

    U srednjoj je frend s Črnomerca dolazio prvi put k meni doma, na Klaku tada jelte (za njega jednostavno - u Dubravu), i samo se nešto okretao i ogledavao.. ja ga već nadomak zgrade pitam kaj zjaka, jel ga frka, jer malo izgleda ko da je.. :) a veli on - "pa ne, baš gledam, svi izgledaju ko normalni ljudi, a i kvart je normalan". :monkey: :lol:

    Ugl, zamišljao je Mordor, osim valjda mene koji sam nekak uspio preživjet, svi drugi su malo tamnije kože, prodaju cigle i mlate sve koji nisu iz Dubrave.
  • Majki2111
    2.6k
    Iz mog iskustva jedino ljudi iz Gornje Dubrave kazu generalno Gornja Dubrava, ovi ostali ak su sa nekog od zasebnih kvartova uvijek navedu.

    Moja percepcija Dubrave bas ko kvarta je od okretista do prostitutke,od Branimirove ,pa sve do posljemena.

    Moguce da sam u krivu ,al ko neko sa suprotne strane grada ja to tak vidim.
    über alles

    U krivu si. Ekipa iz Čučerja navede Čučerje, a to je gornja Dubrava. Pogotovo oni. A ovo, Trnovčica npr. je isto Gornja Dubrava pa se veli ja mislim.

    A za podjelu. Mislim I dalje od prostitutke ti je Dubrava. Pa spomenute Poljanice su ti istočnije od Prostituke.

    A Dubec je i meni enigma moram priznat. Nisam siguran kolko ga ljudi smatraju Dubravom. Ja njega nekako doživljavam zasebno između Dubrave i Sesveta. Na kraju krajeva Dubec ima svoje okretište hehe. :grin:
  • Kwedi
    3.8k
    Jeste na kraju zaključili - je li Dubrava dio Zagreba ili ne?
  • Neki tip
    19.1k
    ni Hrvatske, kamoli Zagreba..

    Pitanje je i jesmo li Europljani većinski. :brow: :grin:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    G.Dubrava je valjda najspecifičniji i najzasebniji dio za sebe na svijetu.
  • Papastrumf
    9.5k

    Ovisi na koji dio Dubrave mislis :grin:
  • Crusades1986
    9.6k
    Opet potres :rage:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.