• xavier
    11.3k
    Novi stadion od max 12000 mjesta, a ulaz na europske i tovare samo sa dokazom od najmanje 70%-80% ostalih domaćih tekmi iz prošlog razdoblja + obavezne godišnje.....pa da vidimo. Bilo bi krcato svaki put. Ovo jučer je, nakon svega u zadnje vrijeme, čista svinjarija od posjete.Crta

    Ne, ne bi bilo krcato. Stvarno misliš da bi ljudi koji ovako ne dolaze na "male" utakmice odjednom počeli dolaziti na sve? Ne, ne bi više uopće dolazili...
  • Keyser Soze
    8.5k
    Ja ne shvaćam čemu čuđenje kad je ovakvo stanje prek 30 godina. Nakon povratka imena protiv Zagreba 15 tisuća i onda opet veliki pad gledanosti, nakon Kužeove sezone se prosječna gledanost prepolovila... Isto tak i prošle sezone bilo gusto odjednom 15 tisuća protiv Osijeka, rasprodano protiv tovara, krcato svako gostovanje i onda opet pad. Ima previše primjera da bi bilo slučajno.
  • Cosey
    456
    Stalno se poteže to pitanje. I neka. Naša posjeta je sramotna, iako je puno razloga za to.
    Ne možemo pojednostaviti stvari. Ipak, spomenut ću jednu stvar. Puno je ekipe koji su navijači Dinama i u mlađim danima (srednja škola, fakultet) su bili redovni, međutim koji jednostavno nestanu. Kasnije ih gro ne dolazi ni na derbije.
  • Fanboy
    2.3k
    Novi stadion i da se drasticno poradi na marketingu gdje bi se klince od najranije dobi vezalo za klub...Ovdje je nekoliko desetaka ljudi vec iznjelo kako im klinci od 3 do 4 godine znadu vise o Dinamu nego pola ekipe koji se nadju na euro utakmicama.
    Treba marketing, privuci mlade i obitelji jer to djeca pamte, a za to ti treba i komfor jer ljudi su danas navikli i otici ce dalje ako im nije udobno.
  • deda
    29.1k
    Mozda sam postao prokleti optimist, ali ovu tekmu sa Slavenom bi prije 5-6 godina gledalo 1500-2000 ljudi. Mislim da napredak postoji, a time i nada da će biti još bolje.
  • BBBaranja
    2.1k

    Komforno može biti u kinu i kazalištu,na stadionima naše lige nikako ne.
    Usporedimo se recimo sa hajdukom,zvezdom koji također nemaju komforne stadione pa imaju veći prosjek gledatelja od nas.
    Mislim da komfor igra ulogu kod onih koji samo hoće imati izgovor.
  • Guinness
    2k
    Mozda sam postao prokleti optimist, ali ovu tekmu sa Slavenom bi prije 5-6 godina gledalo 1500-2000 ljudi. Mislim da napredak postoji, a time i nada da će biti još bolje.deda

    Prije tri godine je bila ista situacija pa se može usporediti.
    Slaven Belupo doma, nakon Cityja vani, u subotu.
    Ako možeš naći podatak koliko je bilo gledatelja, ili vodiš negdje evidenciju, stavi.
    Tu možemo završiti priču jel ima napretka ili ne.
  • SAS1987
    13.8k
    Usporedimo se recimo sa hajdukom,zvezdom koji također nemaju komforne stadione pa imaju veći prosjek gledatelja od nas.BBBaranja

    Njihovi stadioni su jako akustični te je zbog toga puno bolji match expirience. A to vraca ljudi na stadion. Sa nekim Lidl stadionom mi bi u tom trenutku imali prosjek od oko 10k.
  • Cuki1986
    5
    Ljudi kako vam se da pisat jedno te iste komentare nekoliko godina? Razlog slabe posjete je taj što su ljudi izgubili povezanost sa klubom sa razlogom i što su se navikli da nitko neće doći na Slaven pa ne moraju ni oni.
  • SAS1987
    13.8k
    Ljudi kako vam se da pisat jedno te iste komentare nekoliko godinaCuki1986

    Jer je vani kiša :lol:
  • deda
    29.1k
    5.10.2019. Dinamo - Slaven Belupo 1:0 1.511 gledatelja
  • M77
    456
    Ovo je nazalost dokaz da otprilike pola mozda i vise godisnjaka boli kurac za HNL te da su uzeli iste samo zbog europe...
  • BBBaranja
    2.1k

    To je nažalost istina,a bitno da se rugaju ostalima kad su redovi na TP za europske tekme a njih dosta HNL uopće ne zanima.
  • bluelions
    260
    Novi stadion nema baš neki ogroman utjecaj.
    Imao sam priliku pratit kluba u inozemstvu koji je dugo čekao novi stadion. I zato se kao "nije išlo na stari". Komfor, akustika, krov, hladnoća, vjetar, lokacija starog stadiona. Kada se izgradio novi, sold out 1. Utakmica. Onda je marketing odradio par akcija pa je bila ok posjeta. Nakon par tjedan opet se vratio stari prosjek +10%
    Novi stadion je izgovor
  • Infinity
    15.4k
    Pisao sam ja analizu prije par godina. Posjeta se poveca, ali kratkorocno. Dugorocno je nesto sitno. Da se nekome drasticno povecalo je vise iznimka nego pravilo.

    Imas slucaj gdje je jedan Shakhtar s godinama imao sve vecu i vecu posjetu, presisao cak i 40.000, ali je taj rast poceo zbog rezultata. Oni su prelaskom sa starog na novi stadion imali gotovo pa identicnu posjetu koja je trecu sezonu na novom stadionu drasticno pala i bila najlosija unazad desetak godina, a rezultatski su bili top, osvojili EL te sezone. Sezonu kasnije su navijaci ispostovali taj trofej i svaka naredna je bila plus tri do pet tisuca u odnosu na prethodnu. Igrao se dobar nogomet, ljudi su dolazili gledati europski tim u svom gradu. Marketing je vjerojatno dobro radio, a novi stadion je bio mali plus, ne i presudan u svemu, jer bi onda vec prve sezone imali 40.000, a ne posjetu identicnu onoj sa starog stadiona.

    Steta rata, zanima me dokle su mogli ici. Da li bi ikad dosli na 52.000 i koliko bi zadrzali to? Milijunski grad ima taj potencijal, ali ce uvijek ostati pitanje s obzirom na sranja koja su se dogodila.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.