• Li892Dinamo
    4
    Ne znam jel prati netko tko je sve osigurao Ligu prvaka iduće sezone?
    Uglavnom od klubova koji su osigurali, njih 8 ima manji koeficijent od Dinama (Aston Villa, Bologna, Brest, Celtic, Girona, Monaco, Sturm i Stuttgart).
    To bi značilo da, ukoliko se Dinamo kvalificira, još samo jedan klub s manjim koeficijentom mora ući da bi Dinamo bio u 3. potu...
    A onda makljaža sa svima u 8 utakmica za prolazak dalje. :sweat:
    Znam, pravim ražanj dok je zec još u šumi, al Bože moj, kad je Dinamo u pitanju onda je dopušteno malo sanjati :rofl:
  • Klenx
    4.5k
    To bi značilo da ukoliko se Dinamo kvalificira, da još samo jedan klub s manjim koeficijentom mora ući da bi Dinamo bio u 3. potu...Li892Dinamo

    Dinamo bi u slučaju kvalifikacije u Ligu Prvaka u svakom slučaju bio u 3. potu. Ne može niti gore, niti dolje.

    Na ovom linku imaš trenutnu situaciju "uživo".

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1z-D8j_XDzy7DE5dVnvyVMC10U0wgLSZCWy8Ui1cQ8t0/edit#gid=1530213305
  • dumitrumitu
    851
    Jel nam znači nešto u kojem smo potu? Po ovom novom formatu bi svakako trebali igrati sa dva tima iz svakog pota.
  • Jurki
    9.4k
    ne znaci nam bas nist u kojem smo potu. Mozemo igrati sa bilokojom od ekipa koje budu izborile ligu prvaka.
  • Chempers
    15

    Kako ne znači? Pa ne moze valjda 7 ekipa iz 1. pota igrati zajedno u skupini
  • Li892Dinamo
    4
    Jurki je u pravu, igraš sa po dvije ekipe iz svakog pota...
  • Chempers
    15

    Ok, znači potovi nisu bitni kad gledamo pojedinačni klub ali su bitni u globalu jer bi inače mogao svatko sa svakim
  • Jurki
    9.4k
    moze svako sa svakim osim sa ekipama iz iste zemlje.
    Npr City moze igrati sa Leverkusenom i Realom bez obzira na to da su sva 3 kluba 1. pot.
  • Chempers
    15


    Mislio sam da ne može sad netko iz prvog pota sa još 4 kluba iz tog pota. Inače potovi ne bi imali smisla
  • jedan u nizu
    6.7k
    8 utakmica

    2 sa protivnicima iz prvog pota
    2 sa protivnicima iz drugog
    2 iz treceg
    2 iz cetvrtog

    4 domace, 4 gostujuce tekme
  • scooniepenn
    2.1k
    Koja je uopce svrha potova? Dosta apsurdno
  • Jurki
    9.4k
    svrha potova je da nemres igrati samo sa najbolje ili najslabije rangiranim momcadima.
    Potrebni su zbog zdrijeba.. za koji me zivo zanima kak budu to napravili..
    kak je @jedan u nizunapisal..
  • Sajla
    3.9k
    ako sam dobro pohvatao:
    nema skupina, svih 36 klubova na istoj ligaškoj tablici. ali nema termina pa ne igra svatko sa svakim već ždrijeb svakom klubu odredi 8 protivnika, po 2 iz svakog jakosnog pota. s 4 kluba igraš doma, s 4 u gostima.
    8 klubova koji na kraju budu prvi idu automatski dalje, od sljedećih 16 se ždrijebaju parovi koji igraju 2 utakmice doma/vani i daju još 8 klubova koji idu dalje. nastavak po turnirskom sistemu.
    zadnjih 12 otpada (nema prelaska u EL).
    EL se igra po istom principu.
  • Jurki
    9.4k
    ovo je iskopirano sa gol.hr.

    U novom formatu Lige prvaka svaki će klub igrati osam utakmica protiv protivnika iz raznih jakosnih skupina. Odigrat će četiri domaća i četiri gostujuća susreta, a ekipe će biti rangirane od 1. do 36. mjesta.

    Osam najboljih klubova izravno ide u osminu finala, dok će se osam ostalih sudionika tražiti nakon play-offa klubova koji su ostvarili plasman od 9. do 24. mjesta.
  • Papastrumf
    10.4k

    Da nema potova onda bi teoretski mogao igrati s 8 najbolje rangiranih momcadi po koeficijentu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.