• marcio amoroso
    32.3k
    Liga prvaka treba biti strateški cilj, ali se onda ne možemo ograničiti na godišnje ugovore od 800 tisuća.

    Imamo sada priliku napraviti iskorak kakav je mnogima do prije par godina bio nezamisliv i moramo jednostavno uložiti u momčad.

    Stojković, Kačavenda, Bakrar i ekipa nam ne garantiraju ništa. Trebamo ozbiljna pojačanja i ozbiljna imena ovaj put, i trebamo se kaniti tih gluposti oko limita.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Da, nema uspjeha bez kockanja u nogometu. Ovo zvuci kao Sticina ideja da ogranici na razini lige. Mi moramo bit spremni ulozit ako trener i sportski misle da je to ono sto ce nas dovest do cilja.
    Ugovore vise vezat uz varijabilne bonuse itd.
  • Zagi
    5k
    Zbog koga smo ono pizdili prije 10ak-15ak godina kao kak oni mogu , a mi ne?
    Jel BATE bio?

    Zna netko priču kako i zašto su oni toliko pali?
    Stara momčad harala par godina i loše odrađena smjena generacija?
  • Infinity
    15.2k
    Nije BATE jedini. Jos su tu bili APOEL, Plzen, ali su to sve klubovi s budzetom 10 do 25 milijuna eura. I to je razlog zasto su 'nestali'. Ne mozes sa sicom dugorocno drzati neku ozbiljnu razinu.

    Konkurencija se dize, pokusava te svrgnuti i uspijeva ako se ti drzis nekih limita. Taj Plzen se uzimao za primjer i cak se na pocetku ovog foruma pisalo da Dinamo treba smanjiti proracun na 30m eura, jer ako moze Plzen onda moze i Dinamo. Moze tako da su u posljednjih pet sezona uzeli jednu titulu. I APOEL i BATE su zavrsili s dominacijom u domacoj ligi, a onda lagano krenu izostajati i rezultati u Europi. Plzen je posljednje proljece igrao protiv nas. Nakon toga tri sezone nisu usli u grupu, a ove sezone su dokopali Lige prvaka i u istoj dozivjeli sest poraza s hendikepom.
  • Zagi
    5k
    E da, Apoel i Plzen također.

    U redu da je proračun od 10-25m eura nedostatan za održavanje u LP ali vidim BATE već godinama ne može do titule protiv uvijek neugodnih Soligorska, Minska i Bresta...
    To je malo prevelik pad pa me zanimaju razlozi.

    Ciljam na ovo prizivanje all in-ova...
    Nema tih igrača koje mi možemo platiti/privuči da nam garantiraju prolaz protiv npr Bode opet ove sezone. Budeš ti favorit ali daleko je to od sigurnog prolaza.

    Izrazito sam protiv da napunimo ekipu s (da nububam malo po pozicijama koje su nam tanke) Oršićem, Despodov, Borna Barišić, 28-ogodišnjim KTCom i Šunjićem.
  • marcio amoroso
    32.3k
    Ciljam na ovo prizivanje all in-ova...
    Nema tih igrača koje mi možemo platiti/privuči da nam garantiraju prolaz protiv npr Bode opet ove sezone. Budeš ti favorit ali daleko je to od sigurnog prolaza.

    Izrazito sam protiv da napunimo ekipu s (da nububam malo po pozicijama koje su nam tanke) Oršićem, Despodov, Borna Barišić, 28-ogodišnjim KTCom i Šunjićem.
    Zagi


    Ne vidim da netko priziva all in, ali dosta ljudi smatra da moramo ovaj put uložiti u momčad.

    Ne garantira tebi Haaland da ćeš osvojiti englesku ligu, ali su ti dosta veće šanse s njim nego sa Weghorstom.

    Isto tako ne garantiraju Oršić i Despodov da ćeš izbaciti Bodo, ali su ti dosta veće šanse s njima nego sa Špikićem i Kačavendom.

    Ja nisam protiv dovođenja Kačavenda ili Frigana, čak štoviše, volio bi da dođu jer mislim da imaju potencijala, ali pojačanja za ono šta mi želimo nisu.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Mozda sankcije Bjelorusiji pomognu u odgovoru? Tko ce ic od stranaca u ratnu zonu igrat za bezvrijednu valutu?
    Brugge je ulozio, ostvario drugi krug LP i kiksao u domacem prvenstvu. Znam par njihovih navijaca i generalno im nije bilo presudno uzet ligu jer ove sezone nemaju izravan plasman, a i vjeruju da ce kroz KL uzet dovoljno bodova da odrze koeficijent za reformu. Oni su nas pratili u stopu, pa im je liga dobila izravan plasman i tu su napravili malo veci brejk po pitanju ulaznih transfera. Imaju imperativ naslova i dobrog rezultata u KL iduce sezone pa cemo vidjet kud gone..
  • Keyser Soze
    8.1k
    Sjeća li se netko legendarnog Otelul Galatija u Ligi prvaka 2011./12. :grin:
    Isto su propali
  • OsamŠest
    2.6k

    Kužim kaj želiš reć, al potpisom nekog igrača za njegovu plaću od, recimo, preko 1m eura godišnje, automatski se mijenja i drma hijerarhija. Cijela momčad će tražit veća primanja. Nije to samo taj jedan potpis preko milju eura.

    Pre plodno smo tlo da bi se ulagalo na taj način. Ja isto mislim da bi najbolje rezultate radili sa domaćim igračima koji žele igrat za Dinamo (poput Livakovića, Ivanušeca, Majera, a sutra Kačavende, Stojkovića ili Frigana), u kombinaciji sa jednim - dva stranca (ExYu igrače gledam kao domaće). To vidim kao idealno rješenje.. Možda griješim, vidjet ćemo..

    Kaj se tiče pokušaja napada Hajduka, ja sam miran sve dok je Biščan ovdje. Taj lik mi djeluje tolko samopouzdano, pun znanja, ideja.. Vjerujem mu više nego što sam vjerovao Bjelici..
  • miro
    3.1k
    recimo da ostane ovakav raspored, jel bi to značilo da, ako se Shaktar i Basel plasiraju kroz ligu, mi upadamo po koeficijentu?

    edit - Basel, ne Zvezda
  • Krizy
    36k

    Shakhtar bi mogao direktno ako liga ne padne niže, a izgleda da hoće..
    Basel je jako loš zadnjih sezona i tko zna hoće li ikako izboriti kvalifikacije.
    Bitno je dobro odraditi sljedeću europsku sezonu, održati trenutni koeficijent.
    Nisam detaljno gledao, vjerojatno će Infinity sve detaljno objasniti kad završe sve lige.
  • pencilneck
    649
    Ako je riječ o sezoni 2024/25 onda ni Šahtar ni Basel ne mogu kroz ligu ići izravno u LP, budući da su Švicarska i Ukrajina na 13., odnosno 14. mjestu ljestvice i nemaju izravan plasman.

    Basel vjerojatno neće biti prvak Švicarske tako da bi oni mogli otpasti, ali problem je Šahtar koji je velik favorit u Ukrajini, a ima realno preveliku prednost u koeficijentu da bismo ga prestigli u jednoj sezoni. Preostaje nam nadati se da će Dnipro ili Dynamo Kijev uzeti titulu u Ukrajini.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ajmo Dynamo! Ajmo Dynamo! :D
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.