• puxigadjurdja
    1.4k

    Mislim da se nas većina slaže da u ovom smjeru treba razmišljati prilikom eventualne gradnje novog stadiona.
    Princip je isti, sve su ostalo nijanse.
  • Neki tip
    19.3k
    Kako funkcionira to sa sjedećim/stajaćim mjestima kad su u pitanju europske vs domaće tekme njemackih/austrijskih klubova?

    Ne vjerujem da stajaća mjesta naprosto ne idu u prodaju. Postavi se pa skida nešto brzinski montažno mi isto nema smisla. A sigurno nekako jest riješeno.

    Kako?

    Možda je negdje i bilo spomenuto, ali ne lista mi se 81 stranica da bih našao, a search nije uspio. Ako ima tko voljan..
  • Crusades1986
    9.8k
    Mislim da se za europske tekme stavlja nešto montažno i time se smanjuje kapacitet koji je manji nego na utakmicama u domaćem prvenstvu.
  • Neki tip
    19.3k
    Hm, znači ipak neš montažno. Da, palo mi je na pamet kak sam i napisao gore, ali mislio sam da ima neko tehnoloski naprednije rješenje.

    A da je smanjen kapacitet postavljanjem stolica je naravno logično.
  • Crusades1986
    9.8k
    Znam da Borussia Dortmund ima u njemačkom prvenstvu stajaću tribinu, tzv "žuti zid" koji je u europskim utakmicama popunjen i normalno se prodaje ali ne istim kapacitetom kao u Bundesligi.

    Tak vjerojatno i ostali...
  • agramZ
    2.3k
    evo da citiram samog sebe uz vizualnu pomoc :razz:

    "imas "skrivena" sjedala izmedju stepenica. ovo prljavo zeljezo sto vidis s onom mustrom se odsarafi i izvuku se preklopna sjedala. tribina inace ima kapacitet od 8k, kad se izvuku sjedala kapacitet se smanji na 4k. tako tribina ostaje stajaca ali se smije samo 4k karata prodati jer toliko je tih sjedala onda tocno.."
    30.JPG

    vizualna razlika:
    rapid_wirds_imma_gebn.jpg

    IMG_1873-HDR-3-scaled.jpg

    tako funkcionira u slucaju rapida, koji je zapravo jako praktican nacin. kod drugih austrijskih i njemackih stadiona mislim da rucno montiraju preklopna sjedala uz tj. izmedju ovih "stanga".
  • Infinity
    15.2k
    U Dortmundu cak skinu ove 'ograde' kad montiraju sjedala za Europu. U Munchenu je to svakako jako mali sektor, nemaju puno posla. Svi oni na bilo koji nacin tu 'dovuku' stolice. UEFA jednostavno ne dozvoljava stajanje.
  • Crusades1986
    9.8k
    Jel bi prije UEFA ili Englezi dozvolili stajaće tribine na utakmicama?
  • agramZ
    2.3k
    "Standing has been permitted for the first time in a UEFA competition since the introduction of the all-seater policy, say Football Supporters Europe, following a decision to allow German fans to stand in the Under-21 game against Belgium last month"

    https://thefsa.org.uk/news/fans-welcome-groundbreaking-progress-on-standing-at-uefa-competitions/

    mislim da bi ipak prije uefa dozvolila. ako u nekom slucaju englezi opet dozvole onda ce svakako i uefa za njima. uefa je na kraju iz istog razloga zabranila stajace tribine, jer su i englezi..
  • xavier
    11.1k
    Mislim da će to napraviti u istom trenutku.
  • Infinity
    15.2k
    Negdje sam citao prije 2-3 godine da bi englezi mogli dozvoliti, ali da ce kapacitet stajanja biti jednak kapacitetu kao kad su tu sve stolice. Na taj nacin bi izbjegli prevelik broj ljudi na tribinama. Isto tako bi bilo ograniceno koliko uopce smije biti stajacih mjesta.
  • deda
    28k
    Naziru se i nosači tribina na zapadnoj tribini :clap: 5751341.jpg
  • SAS1987
    13.5k
    Mrv arena (atletico mineiro).

    Pocetak radova je bio negdje u 3.mjesecu na jako tezkom terenu


    Nakon jako puno zemljanih radova su sada u fazi stavljanja pilota u zemlju. Pratim gradnju pa mi se cini da rade sa jako solidnom brzinom.


    Konacni izgled
  • SAS1987
    13.5k
    Stadion Palmeirasa je jako kompaktna arena zanimljiva zbog navijačke tribine, koja je po ovalnom obliku slična tribini sa starog stadiona. Takvu tribinu su zeljeli navijači. Steta da je na donjem dijelu tribine dio za invalide te da je bas tamo i ulaz jer bi bilo puno bolje da su stavili normalne stolice brez ulaza.

    Pitanje (pogotovo za vas sa sjevera): Ako bi mogli birati, bi birali ravnu tribinu blize terenu ili ovalnu tribinu poput ove (ignorirajmo nedostatke) zbog akustike itd? Kut moze biti i manji pa je tribina odmah bliže terenu.

    Meni je logično da je bolje biti sto blize terenu ali me zanima i mišljenje ostalih.


    6r8bl13q7lwuc5un.jpg
    d7flesaadt9kigtz.jpg
  • kinfa95
    488
    Po meni je maksimirski jug idealna navijačka tribina što se tiče forme
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.