• SAS1987
    13.8k
    Smrdljivi klub ali odlican stadion :smile:

  • Neki tip
    19.6k
    Pjesma mi zvuči ko neka naša ratna budnica iz 90tih. :grimace: :lol:
  • runtothehills
    382
    Meni osobno odlican stadion. Kybunpark, St. Gallen, kapacitet 17'000.


    eRXtNbTYAEAcBtlgYRxI-lZi8PFfJEtZ_mev8UBDG35bpip8BywTUgBZA_ip4L4WDtVVq6Cfsyz18zg76BtQPxTGfb8uuZJXpPSz_zkgIT8IP4N4CLy7a2u49NPuG8nKuZZNmxh8fptyXMJuP32nBThd2kYIQxrdXNY
  • SAS1987
    13.8k
    stvarno je predobar. Sviđaju mi se strme tribine, jer onda stadion izgleda veći što stvarno je.

    Npr stadion u Mariboru mi ima lijep design i unikatan je ali su po meni premalo strme tribine.
    Ljudski_vrt_2012.jpg

    Kao zanimljivost, stadion u Mariboru malo sliči (zbog krova na glavnoj tirbini) na puno veči stadion u Udinama.

    friuli_top.jpg
  • agramZ
    2.3k
    cista romantika - miris trave i alkohola :heart:

    30.JPG
  • Dino
    2.3k
    Obozavam stange na tribinama kak na primjer ima rapid
  • agramZ
    2.3k
    taj stadion je bas primjer navijackog stadiona. prava navijacka tribina je stojeca kao ova i nema ulaza i izlaza usred tribine. gostujuci sektor je takodjer stajanje samo sto ima i preklopna sjedala. ove ostale tribine nemaju nikakve ogromne ulaze/izlaze usred tribine i tribine su toliko strme da je neugodno hodati po stepenicama.
  • Dino
    2.3k

    Ma stadion je prava bomba, vec sam vise puta naglasio da to moze bit primjer stadiona i vjerujem da bi svi isti tren potpisali da imamo ovakav. Osim toga, ne bi samo krov privukao vise ljudi na tekmu, neg i sama ta forma koja potice razvoj vatrene atmosfere. Nama kojima je navijanje prioritet na stadionu je ovo san snova.
  • Nino Bule
    11.9k
    Ima li rapid s tom stajacom tribinom probleme u europi ? Nemam pojma da li je to jos uvijek zabranjeno u eufinim natjecanjima ?
  • agramZ
    2.3k
    zabranjeno je jos uvijek ali imaju "skrivena" sjedala izmedju stepenica. ovo prljavo zeljezo sto vidis s onom mustrom se odsarafi i izvuku se preklopna sjedala. tribina inace ima kapacitet od 8k, kad se izvuku sjedala kapacitet se smanji na 4k. tako tribina ostaje stajaca ali se smije samo 4k karata prodati jer toliko je tih sjedala onda tocno..

    najveca razlika s ostalim stadionima je da se kod rapida ipak pitalo navijace tj. clanove, pogotovo ultrase. vodstvo ultrasa je gotovo u svemu bilo ukljuceno u vezi stadiona osim zapadne tribine, zato i izgleda ovako brutalno.
  • Dino
    2.3k

    Imaju blagoslov kaj je ekipa u upravi rapida shvatila da su navijaci ti koji koriste stadion i da se nogomet igra zbog navijaca, onda se normalno treba pitat te treci put spomenute navijace. Doslo bu i u Maksimiru jednog dana iz dupeta u glavu, a onda treba rapidov stadion uzet kao primjer.
  • agramZ
    2.3k
    u maksimiru se nazalost vise prica o tome kako ce cijeli stadion imati grijana sjedala. ako bi mogli objasniti zasto jedna sjeverna tribina treba sjedala necu nista reci, ali ovako ispada cisto "seljacki", pravili bi stadion za gledatelje a ne navijace...
  • Dino
    2.3k

    Naveo bi tu dva razloga nepotrebne dodatne opreme. Prvi je taj da se kroz hrpu dodatnih gluposti da brdo para izvuc, ode tu ode tam, niko nece ni primijetit, jelda? A drugi razlog je zapravo ono kaj se odredena tijela trude postic u nasoj drzavi, a ne uspjeva im. Kak je isla jedna poruka: “cilj jos jedne izmjene zakona, gasenje navijackog pokreta”. Kad gradis stadion gradis ga s namjenom, zna se zakaj se gradi za gledatelje.
  • agramZ
    2.3k
    ma sve znam, samo mi muka dodje kad cujem mumiju kako uzima ime grupe u usta kad prica o nekom novom stadionu i "kako ce oni moci bodriti nase decke blablabla..." kao da bi gradio po nekim navijackim zeljama.. uvijek se prica o "modernoj areni" koja bi se mogla koristiti za sve i svasta a nikako o nogometnom navijackom stadionu.
  • Dino
    2.3k

    Tuzno je sto smo mi zapravo imamo pred ocima primjer kad preraskosna gradnja postaje problem, pogotovo ako se ne dovrsi u slucaju Maksimira. Stadion je gradevina koja mora imati elemente bitne za osnovne radnje prosjecnog navijaca. Ostalo kao grijana sjedala, sest ekrana, pet hiljada mjesta u lozama itd je Zagrebu potpuno nepotrebno. Samo cini se da se osim u pohlepi neki ljudi i u svemu ostalom vode po onoj “od viska glava ne boli”.
    AMF
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.