• Dino
    2.2k

    Vidi fakat, zaboravih malcice :sweat:
  • Majki2111
    2.6k
    Imaš afiniteta prema kemiji?
  • Dino
    2.2k

    Imam, da. Opcenito me zanimaju prirodne znanosti, stoga redovito idem na natjecanja iz tog uz jos matematiku (iako je matka neuspjesna u principu :lol: ). Al kemija fizika i biologija me u principu jako interesiraju.
  • Majki2111
    2.6k
    Opa, bome. Svaka čast. Ja upisao inženjerski faks, a išao na natjecanja iz latinskog i filozofije :rofl: .Di misliš dalje??? U kojem kontekstu te zanimaju te stvari? Mislim, ja sam se zainteresiro za kemiju još u 8 razredu osnovne, bili su modeli molekula, pa sam vidio kolko ima različitog ima, pa sam pomislio kolko toga se može složit i imat korist. Dok sam bio mladđi, znao bih sate providit po internetu i gledat n takve stvari na wikipediji. Kako izgleda koja molekula, koje su joj namjene i tako. Al tu na faksu se bave dosta s PLIVOM, naftom, farmaceuticima, pa mi to nije nešto napeto i zanimljivo... I da, velika greška mi je bila kad sam bio još u drednjoj i osnovnoj da sam mislio da trreba znat napamet te koristi i jednadžbe napamet. Ma kakvi. Treba kužit jednostavne prioncipe i onda ćeš moć sam napisat jednadžbe. Namjene nekih kiselina npr. je trivijalno kvizaško znanje koje nije prijeko potrebno...

    A fizika isto bomba predmet. Al tek sam ga naučio i pohvatao na faksu jer ni u srednjoj ni u osnovnoj nisam imo sreće sa profesorima.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Momci dajte o nekim normalnim školskim predmetima , naprimjer sat razredne zajednice ili tjelesnome :lol: :rofl:

    Fiziku,matematiku, kemiju(pogotovo zadatke) ne razumijem da ga je*eš...
  • Dino
    2.2k
    latinskogMajki2111

    Pricas s drzavnim prvakom iz latinskog inace :cool:

    I da, velika greška mi je bila kad sam bio još u drednjoj i osnovnoj da sam mislio da trreba znat napamet te koristi i jednadžbe napamet. Ma kakvi.Majki2111

    Bogme ti se divim ak si fakat iso ucit napamet hahahah. Previse je tu tog, jednostavnije je puno kad se ulovis pravila i principa i ubacujes u sablonu.

    I bogme mi je jako zanimljivo kolko su kemija i fizika primjenjive u zivotu. Znam neki dan mi kapne sekundarno ljepilo na kameru, uhvati me panika i onda se uto sjetim da ide dole s acetonom.

    Al s druge strane kad shvatim kakve su sve stvari u filmovima prevara, ostanem razocaran :lol:
  • Dino
    2.2k
    Fiziku,matematiku, kemiju(pogotovo zadatke) ne razumijem da ga je*eš...Navijač Dinama

    Naucil bus tijekom zivota :grin:
  • deda
    27.6k
    Opa, mi tu imamo i druge državne prvake osim Dinama. :cool: :clap:
  • Majki2111
    2.6k
    Oho, bome svaka čast. Ja sam prošo na županijsko i bio zadnji ili predzadnji. Naša profa je inzistirala na gramatici dosta. Prevođenju tekstova. Al ne baš izrekama.

    A za ovo učenje. Na znam, većinu stvari u srednjoj i osnovnoj mi je lagano ulazilo u glavu... Baš sam bio dobarno nabrijan u kemiju.Al da ima tog dosta, i zaboravi se.

    Da, da aceton dobro organsko otapalo, i u sintezama se koristi.

    Al zasad na faksu predmet koji me fascinirao najviše je fenomeni prijenosa tvari ienergije. Prijenjivo na sve, pa čak i na kuhanje.

    Onda sjećam se da sam pisao jedan seminar o samoodrživim kućama... Crtao sam pravokutnik po wordu da objasnim kako se treba gradit kuća. Mogu podjelit...
  • Dino
    2.2k
    Al ne baš izrekama.Majki2111

    Ma koristenje izreka u javnom zivotu mi se blago gadi buduci da svaki politicar koji dode na vlast baci neku izreku i onda vuneni narod misli kak je covjek ekstra inteligentan i treba mu dat glas jer zna rec nekaj kaj nitko drugi ne razumije.
    Mislim da latinski ima puno vecu primjenu u ucenju drugih jezika, pogotovo romanskih, a ne iskljucuju se ni germanski.

    Mogu podjelit...Majki2111

    Ako smeta forumu, posalji mi u inbox. :wink:
  • Majki2111
    2.6k
    Ovo prvo se slažem skroz.

    A ovo drugo, stvarno te to zanima haha?? :sweat: :grin:

    Di vadiš sve to hahaha.
  • Krizy
    35.4k
    Iskreno, ni sam ne znam kako sam naletio na to :rofl:
  • Dino
    2.2k

    Jel se to gleda po kvocijentu inteligencije? Ak znas slucajno...
  • Krizy
    35.4k
    Je je, istraživanje https://www.mensa.org/
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.