• Mali dioničar
    14k


    Imaju prihod od donacija 1,5 milju kuna, a rashod po donacijama 1 milju kuna. Nije baš teška kalkulacija.

    Samo Ljudevit.
  • Kwedi
    3.8k
    Napisao sam ti. Protočni bojler koji pokriva organizacija, osnovano hladni troškovi.
    Financirano iz EU.

    Ako misliš da se iti jedna profi organizacija financira na lijepe oči, odnosno hladni pogon ne postoji - jebiga.

    Ovi rade cijelu godinu, godinama u smislu pomoći. Na svakom je kom bu uplatio. Al impliciraš da se lova za Petrinju koristi za plaće. Zato sam ti odgovorio.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Sinoć je neki lik u emisiji otvoreno napisao zanimljiv prijedlog.
    Neka svaki grad ili općina obnovi jednu kuću, država i EU neka plate infrastrukturu i to je to.

    Što se tiče pomaganja, ja sam uvijek za to da se da u ruke direktno nekome kome je potrebno. Uplaćivanje novca nekim organizacijama, pozivi na neke hotline brojeve i tako dalje nisu za mene.
  • Dudu
    2.6k
    Vidjet ćemo, nadam se da će ovaj put biti transparentno i da neće ljudi na kraju ostat s desetak praznih konzervi hrane, a netko pokupiti svu lovu.

    Čini mi se da nikad više ljudi nije pohrlilo u pomoć, vjerojatno veze s tim ima i što je ovo vrijeme između Božića i Nove Godine kada su ljudi i općenito u fazonu darivanja i velikodušnosti.
  • flexXy
    1.9k

    To se mislilo i za Gunju ali se i dalje ne zna di su novci, hrana i oprema nestali
  • og1986
    2.9k
    Ovo za Gunju, neki dan je bio članak o čovjeku koji je tada radio u crvenom križu. Rekao je da kada je djetetu koje je došlo na vrata udruge dao hranu djelatnici su bili ljuti na njega, a te isto noći su djelatnici križa pune aute hrane nosili sebi doma. Od tada je rekao nikad više u organizacije davati. A što se novca tiče, godinu dana nakon akcije prikupljanja su samo nekoliko milijuna darovali stradalima, a prikupilo se deseci milijuna.
    Mi smo u školi skupljali i crvenom križu uplaćivali, nikad više !

    Svaka organizacija ili udruga ili zaklada krene sa dobrom voljom, ali kada se počnu dobivati veći novci ti ljudi izgube taj početni moralni kompas i kod većih novaca drugi mutniji ljudi se priključuju za svoje interese. Nakon toga više nema smisla davati novce udrugama jer više nisu udruge za opće dobro nego biznis.

    U ovakvim situacijama je, kao što ste rekli, najbolje osobno oštećenom čovjeku uplatiti, ili ako znate povjerljivu osobu za taj događaj koja će donacije pošteno raspodijeliti.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Najbolje osobno ljudima kojima je potrebno ili prijatelju koji će to uručiti. Nikakve udruge.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Vidim da se tamo krade naveliko. Znamo naravno i tko. Koja stoka u pm :rage:
  • SAS1987
    13.3k
    Prebit ih ko pse. Tko krade? Cigani?
  • Stihl
    3k
    Jedna od jučer... fotka nije niš posebno ali meni je odlična.
    bqyxo17n8u7a2ugc.jpg
  • Tom Hanks
    2.5k
    Stavit cu ovdje
    Rapid Beč
    whl7onwx84kfq79s.jpg

    Komiti Skopje
    vk5t7qjcnsh82mcp.jpg
  • martens
    323
    Samo da skrenem paznju na ovu tzv "solidarnu", proracunske parazite i ideoloski obojen sljam koji promovira svoju bolesnu ideologiju preko tudje muke.

    Maheri za novcane tokove al se lopate i prljavih ruku boje ko vrag kriza.
  • Kwedi
    3.8k
    https://solidarna.hr/strateskom-suradnjom-do-solidarne-radne-okoline-za-zene-zrtve-nasilja/

    Bolesna ideologija, slažem se.

    Od začetka fonda u srpnju 2019. godine pa do kraja 2020.g. kroz Fond#spasime pomogli smo 73 žene i 146 djece širom Republike Hrvatske, prosječno jednoj obitelji tjedno, od malih sela do urbanih sredina. Zajedno smo pomogli žrtvama obiteljskog i seksualnog nasilja starih od 9 do 58 godina. Većina donacija odlazila je za odvjetničke troškove (40%) i stanarine u slučaju da žene odlaze iz nasilnog odnosa ili sigurne kuće (35%), a donirali smo i za hranu i odjeću ženama i djeci (14%), školsku opremu poput knjiga, bilježnica, tenisica i dr. (7%), ali i za druge stvari poput drva za zimu, dadilja i sl. (4%).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.