• Odglavedopetedindijete
    97
    Decki mislim da odgovor na ovu temu zašto su nam loši rezultati u mladim kategorijama lezi u tome da zadnjih godina sve vise i vise u manjim klubovima poput Istre, lokomotive, Šibenika šanse dobivaju decki sa 17-18 godina i onda su roditelji počeli kuziti bolje da mi dijete izgura tu sa 17-18 godina u Istri i dobije šansu nego da ide u Dinamo i izgubi se. Primjer generacije 03, imali su 12-13 reprezentativaca u u17, svih prvih 11 su bili iz Dinama i u Europi sve razbijali. U pionirima su imali 29 pobjeda u 30 utakmica, u kadetima do korone sve pobjede i jedan x u 20 i nešto utakmica. Pobjeđivali lokomotivu koja je bila ispred Hajduka u tom uzrastu po 7-8 razlike, a tamo su bili Kacavenda, Šimić, Stojković. I pogledamo u 2022, od naše generacije 03 samo Baturina je dobio šansu i igra, uz njega još i crnac ali u Slaven Belupu gdje je otišao nakon sto ovjde nije dobio šansu niti u b momčadi. S druge strane Kacavenda, Šimić, Stojković, Rak, Perkovic, Lisica svi igraju standardno vise manje na prvoligaškoj razini, a od njih je samo Šimić bio u reprezentaciji i to rezerva našem Barisicu. Uglavnom u Dinamu sto zbog malo i loše politike prema mladim igračima sto zbog jačanja konkurenata i samog Dinama, mladi ne dobivaju šansu i zato vise niti ne hrle klinci u Dinamo kao nekada
  • Captain America
    14.8k
    Pogledajte podcast s Ivicom Kostelićem gdje je govorio općenito o tim mlađim kategorijama i bitnosti rezultata. Srbi su uzeli u20 pa bi dali lijevi testis za rezultate naše seniorske repke. Dok god mi svake godine izbacimo 1, 2 igrača nema zime. Više ozbiljnih forumaša je ovdje pisalo da je sadašnja ekipa koja je igrala juniorsku LP dosta lošija generacija pa je opet iz nje izašo Baturina i gotovo sigurno će još neko od petorke Rukavina, Brkljača, Gubijan, Katinić, Živković. Ona turbo talentirana generacija 1998. je na kraju izbacila (samo) Moru, Brekala i Sosu (nijedan nije transfer od 10+ milijuna) tako da ne bi previše dramatizirao zbog rezultata mlađih ekipa. Nek tovari slave juniorske naslove, a ono što ih najviše peče neće tako skoro doživit.
  • deda
    29.1k
    Mene smeta gubljenje kod tovara i od tovara. I učenje klinaca na to. Stoput smo rekli da je godište nekad u Dinamu moglo dati 2-3 igrača, trenutno s obzirom na podizanje letvice kvalitete kluba taj prosjek će ići prema jednom igraču po sezoni, možda čak i 2 igrača iz tri godišta. Dakle, ako 2004. da jednog prvotimca bit će super. A ako iz 2003. i 2004. izvučemo ukupno 3 igrača mi smo na konju. Dakle, Martin je već tu, tražimo još 2.
  • xyz
    840
    Od kada je Jozak otišao kvaliteta omladinske škole je značajno pala. Ovo sve do sada je bila isključivo njegova zasluga.
  • deda
    29.1k
    Teško je to reći, jer njega u klubu nema već 9 godina. Današnji juniori su tek počinjali trenirati.
  • Zagi
    5.7k
    Čavlina,Barišić,Duvnjak i Baturina iz 03 generacije imaju dosta dobar razvojni put.
    S njima u generaciji su igrali i Katinić, Rukavina i Crnac. Oni su 04 ali mogu biti pribrojani toj generaciji.
    Nije to baš malo igrača.

    Al da , od tovara se ne smije gubiti ni u par-nepar, a kamoli na terenu.
  • immerwieder
    1.3k
    meni se čini da već i pola tih trenera navija za tovare
  • deda
    29.1k
    Čavlina je inače 2002. godište, nebitno, nego sam htio nešto drugo za njega reći. Prošle godine mi nije ulijevao nikakvo povjerenje u dvojci, ovu jesen mi se čini da je napravio ogroman napredak. Čak bih rekao najveći od svih tih mladih igrača koji su na posudbama ili su raskinuti ugovori s njima.
  • Nino Bule
    11.9k

    Da, jako dobro izgleda pogotovo jer se sjecam da sam butinu sluso kako ga suludo hvali ko ogromni talent a meni je bas lose izgledao kad god sam ga gledao. Ocito ima nesto, vidjet cemo oce li do dinama dogurat.
  • Zagi
    5.7k
    Meni isto, tu na zoni sam sa nekim raspravljao kak mi je Zadro dosta bolji. Bome ove sezone Čavlina jako dobar.
    Zadro isto počeo braniti u Orijentu , vidjet ćemo gdje će koji završiti.
  • Jurki
    9.4k
    Ne vidim opce da bi bil neki problem u omladinskom pogonu za sad. Cinjenica je da su prije igraci dobivali vise sansi u prvoj ekipi. Ali se seniorska ekipa digla do te mjere da samo talenti top kvalitete mogu dobiti šansu u prvoj ekipi. Da moze bolje, moze uvijek.
  • Fanboy
    2.3k
    Teško je to reći, jer njega u klubu nema već 9 godina. Današnji juniori su tek počinjali trenirati.deda

    Ne možeš sve u godini uništiti, već postupno. Dinamu treba jak omaldinski pogon jer najveći dio zarade upravo dolazi od prodaje mladih igrača. U zadnjih 10-ak godina izuzev možda Roga su svi najskuplji transferi došli iz omladinskog pogona, računam i Olma jer je došao sa 16 godina.
    Ja znam da bi ljudi željeli gledati jak Dinamo i da se teško razvijaju mladi igrači paralelno. No, mora se pronaći način jer transferi pune najveći dio budžeta.
    Mamići su kriminalci i jedna da ne kažem šta koja je pohodila klub. No, dovođenje Jozaka te stvaranje jakog omladinskog pogona je bio pun pogodak, jasno njima jer im je punio džepove, ali jaka akademija je omogućavala veliku zaradu.

    Nemam povjerenje u ovu upravu, a mislim da su tovari napravili odličan posao u omladinskom pogonu. Problem je što su dio talenata rasprodali i što nisu pametno raspolagali, no ako nastave ovako itekako će im se isplatiti. Mladog Vuškovića će za par godina moći prodati za 15+ miliona.
    Općenito, mislim da se upravi nekoliko stvari potrefilo. No, ne vidim tu dobar rad. Prvo smo imali troje trenera koji su postavljeni kao kratkoročna rješenja, onda ovo gdje se gubi dominacija na polju koje je izuzetno bitno za budućnost, a vjerujem da je istina kako su odbili Jozaka.
    S tim da nije pronađen nikakav plan za izlazno godište, pričalo se o klubu u Sloveniji, pa ovo, ono...Na kraju ništa od toga.
    Uz sve nemojte zaboraviti da Salzburg sada kupi jako velik dio talenata i sa ovog prostora( Šimić, Živković itd), da Osijek uz gradnju stadiona i pomoćnih terena će stvarati jaku akademiju i dovoditi igrače. Zadržali su i Osijek 2.

    Kažem, mislim da ova uprava puno toga je prepustila slučaju, ne kažem da nema dobrih stvari( kupnja Šutala, Ljubičića, dovođenje Drmića...). No, općenito se bojim da se najveći dio temelji na nekim stvarima koje su se prije napravile kao gradnja momčadi 2018 ili omladinskog pogona ranije.

    Kupovati mlade igrače po HNL-u je velik rizik i idu velike ucijene, to smo već vidjeli.
  • Zagi
    5.7k
    Ma samo nam treba klub u Sloveniji pod kojim će se 18-20 godišnjaci razvijati.
    Kako bi izgledala momčad iduće sezone u nekakvom NK Bravo:
    nkbravo.png
    Krznar za trenera i deri po Janezima.
    Kako dolaze nove generacije, najtalentiranije ubacuješ tu i pojačavaš konkurenciju koja je već sad jebena. Najbolje povlačiš u Dinamo ovisno kaj ti treba , a možeš i odavde direktno prodavati što bi smanjilo izdavanja na taj feeder club (koja nebi bila baš mala). Kroz sezonu ili dvije , bez problema bi trebali konkurirati za europske pozicije što donosi dodatne novce itd , znamo kak to ide.

    +pokupiš najtalentiranije slovence i ubaciš ih unutra
  • Jurki
    9.4k
    Meni samo nije jasno da jedan ozbiljan nogometni klub postavi na celo akademije covjeka bez ikakvog iskustva. I kaj se tog dijela tice tovari su napravili odlican posao postavivsi Boru Primorca na celo njihove akademije. Primorac je ipak godinama bio pomocnik Wengeru u Arsenalu i jako dobro zna kak se radi s mladim igracima.
    Kak sam vec prije rekel za sad ne vidim neki preveliki problem u skoli, ali je cinjenica da skola u najmanju ruku stagnira a napredak s Butinom nije vidljiv.
    Isto tak kaj je veliki minus ukidanje dvojke, nismo nasli feeder klub a govorilo se o dvije opcije (Inter Zapresic i Bravo).
    Ok nije ni problem da se izgubi koja utakmica ali je cinjenica da smo u sve 3 kategorije izgubili od tovara. Stagniramo, a drugi se dizu u kvaliteti i to mora biti alarm da se nekaj promijeni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.