• Petar86
    614
    Ako ti muško dijete kaže da se.osjeća kao djevojčica nemaš više pravo mu braniti promjenu spola i kasapljenje po odluci nekih drugih ljudi.Patak

    Istina da, ali po meni je problem dijete... do 15 godine mogu tvrditi da se vecina moderne djece ne upoznaje s realnim svijetom, ali s 11 mogu odluciti da ce promijeniti spol i to meni smeta, taj odvratni lobi koji gura sve nakaradno u ovom svijetu. Mene osobno boli briga, ne uzimam si za pravo nikom nista braniti niti iskljucujem gey osobe iz zivota (ako si dobar dobar si, ako ne, nisi i tjt) ali to guranje u sve, BLM, aktivisti i sve nakaradne stvari sto normalnom covijeku otezavaju zivot, ajme
  • Petar86
    614
    Ja imam 23 god., tolerancija mi je ogromna za sve, stvarno, ali recimo aktivisti na cesti kao u Njem. Eng i slicno, 99% bi nekog probija nogom u glavu, a da ne govorim one sto proljevaju boje i konzerve po umjetnosti... batina i samo batina
  • GaijiZG
    769



    S vama đenderistima NIKAD ne treba pregovarati nego vas ušutkati u startu jer vama nikad nije dosta, iako vam ne treba dati ni pedlja.

    Pa to je ono kaj ja pričam. Nulta tolerancija sodome i gomore. Niti jedan ustupak. Dinamo kao identitet nema ništa sa ljevičarstvom. Levičari ako se aktiviraju negdje, bilo nogomet ili košarka, gledaju kako će sa svojim djelovanjem barem za malo pomaknut stvari u svoju korist. I tako smo došli do današnje situacije da pederi mogu udomiti djecu. Tako što se u svim prijašnjim situacijama "luđake" poput mene ušutkivalo, a umanjivali su se pomaci u lijevo koji su se radili. I zato po meni, ako Nauković diše možemovski, ako je za 2 mame 2 tate lik, on prema meni nema tu kaj radit.
  • Ludovic IX
    5.9k
    Hrvatska nije katolička država već sekularna sa večinom koja je katoličke vjeroispovjesti. Ali je katolička vjera jednako vrijedna kao i bilo koja druga vjeroispovjest koju prakticiraju drugi državljani RH.

    Vjera je bitna u zivotu onima koji je trebaju jer im je vodilja kako da se ponašaju u zivotu u i to je meni u redu. Moja baka bi umrla da nema vjere odkad joj je kćer umrla prije 23 godine. Ja imam sve sakramente ali ne smatrma da me je to poboljsalo kao osobu u nijednom pogledu. Meni osobno moralni kompas nije određen niti crkvom niti vjerom. ja sam dobar prema drugima jer to jesam a ne zato što me čeka neki pakao ako nisam. kad napravim nešto loše, onima kojima sam napravio loše su ti kod kojih moram ispraviti pogreške. pokajanje ću učiniti prema njima. (ako je u svakoj osobi bog, onda je čak i taj dio ispunjen). ali u crkvu ne želim jer nedobivam tamo što mislim da trebaš dobivati tamo. prihvačanje i dobrotu bez obzira na sve

    Ali svaka osoba u RH ima pravo izrazavati svoju vjeru i ponašati se u skladu s njom ako se ne kosi sa zakonima RH. Svaka osoba ima pravo odgajat svoje dijete oanko kako smatra da je to potrebno ako se ne kosi sa zakonima RH.

    Moja osobna iskustva sa crkvom su dobra samo što se tiče jednog pokojnog svečenika jer iako nije zivio 100% vjeru (imao je i dijete), on nije moralizirao sa visina kao što to večina radi. bio je prvo čovjek. . Ostali župnici ovdje su ili kurviši ili nemoralni na druge načine (voze se najnoviji bmw-i i slično) a sa oltara prijete ognjem i paklom svima.

    to su pojedničani slučajevi ali su tu. iskreno, iako se smatram nekim agnostikom i sam ponekad se pomolim za najmilije i nadaš se da je vrijedilo. ali to je ono što je u tebi i zapravo nikog se niti ne tiče.

    ovo su moji osobni stavovi i ne želim nikog vrijeđat ali ne očekujem ni da se mene vrijeđa.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    ako Nauković diše možemovski, ako je za 2 mame 2 tate lik, on prema meni nema tu kaj radit.GaijiZG

    prenesen je status tu na drugoj temi, i mislim da je sve jasno napisano, nema potrebe da se to više provlači.

    https://www.zonadinamo.com/discussion/comment/374381
  • Sljeme
    1.9k
    Zbog roditelja koji će na ovaj način svojoj djeci objasniti zašto Ana iz priče s 8. stranice ove teme ima dva tate ili dvije mame i postoji ta slikovnica, jer Anu neće zlostavljati i zadirkivati moja djeca nego djeca takvih roditelja.Bosskovitz

    Djecu se u školi sprda radi izgleda, imena, porijekla, navika itd. To je proces odrastanja. Ta tvoja Ana nije žrtva druge djece, nego sustava kojim upravljaju psihopati koji su dozvoili da je bolesnici posvoje kako bi zadovoljili svoje potrebe. Zato djecu treba odgajat da su takve stvari pogrešne pa možda u budućnosti omogućimo drugim Anama normalan i zdrav život.
  • Dalmatinec
    586
    Ostali župnici ovdje su ili kurviši ili nemoralni na druge načine (voze se najnoviji bmw-i i slično) a sa oltara prijete ognjem i paklom svima.Ludovic IX

    Nažalost ne prijete jer da prijete ovo društvo bi znalo što je jedan od darova Duha Svetoga, a to je Strah Božji. Danas ljudi nemaju uopće minimum poimanja o posljednjim stvarima (Sud, Čistilište, raj, pakao) i žive za trenutak ko životinje koje su omeđene instinktom. I sam Krist govori o oganj vječni pripremljen đavolu i anđelima njegovim.

    Što se tiče sekularnosti, svaka država Zapada je dužna Katoličkoj Crkvi ohoho jer je ona kulturološki duboko ukorijenjena u svaku poru ovog društva što se aktivno pokušava iskorijeniti ili ušutkati ikakav svijest o tome. Evo, recimo primjer i mali detalj, kad ti konobar donosi skupocijeno vino i uliva ti ga u čašu, preko ruke stavlja ubrus na koji naslanja butelju. Taj ubrus je uzet iz Pretvorbe na misi i zove se misnica jer se tad u kalež ulijeva ono najskupocijenije vino u povijesti ekonomike spasenja, a to je Presveta krv Kristova. Eto, to ti je samo jedan mali detalj koliko utjecaja Crkva ima na društvo i sad bi se vi pravili pametni i gurali Crkvu na margine društva. Problem je još jedan, većina stvari koje znate o Crkvi su laži i napisane su u antikatoličkim laboratorijima laži, od medija do raznoraznih siknkretističkih i new-age udruga ili organizacija, ali i susjednih kršćanskih denominacija. Primjerijce. većina priča o Inkviziciji ili recimo o konkvistadorima nastale su stoljećima kasnije ili barem desetljećima od strane protestanata kad se izmislio tiskarski stroj, a s ciljem slabljenja utjecaja Crkve u vrijeme Reformacije, a posebice Protureformacije. Engleska kruna je pisala zastrašujuće stvari o portugalskim i španjolskim moreplovcima kako bi istinula katoličke armade s mora i oceana i zamijenila ih svojima. I tako dalje i tako bliže.
  • Dalmatinec
    586
    Recite mi, molim vas, kako vi sebi opravdavate vašu vjeru i navijaštvo?
    I da, znam da smo mi čuvari Katoličke crkve, ali nemrete izvlačiti taj stih svaki put kad želite reći da su BBB vjernici Katolici, a onda reći kad se citira Biblija, da se samo izvlače detalji koji nisu bitni za raspravu?
    GZomanid

    Nisam BBB već navijač Dinama i nikome ne bih nešto razbio. Zar je biti strastveni navijač Dinama izjednačeno s biti nasilnik ili psovač ili onaj koji proklinje? Ja mislim da nije.
  • Tom Hanks
    2.7k
    Sad je i inkvizicija laž ili pretjerano,velika višestoljetna urota zlih sila

    Nek ti tvoj bog pomogne jer koliko drobiš gluposti bude mi neugodno umjesto tebe
  • Navijač Dinama
    7.6k
    nije problem ljudima neko ko je ne znam pravoslavac, katolik, musliman pa i židov, jevrej kako god, nije problem po meni čak toliko i ovo što što ljudi imaju neke drugačije želje, nagone i potrebe svoje, ali je problem kada se nešto od toga krene javno propagirati nabijat drugim ljudima na nos o nekom prihvaćanju drukčijeg i nečeg sto u tome teritoriju, regiji, zemlji, državi kroz povijes nije bilo pod normalnim, pa onda zato što to naglo mjenjat, jer ce se te nagle promjene često doc do ljutog odgovora druge strane i tu nastaje kolaps i pojmovi različitosti neuvaženog mišljenja ili što već. Ne mislim ovdje na tebe, niti ikog iz prethnodih komentara, budi ti pravoslavac, agnostik, ateist, katolik, budista, musliman, što već oćeš po svom vjerskom opredjeljenju ali ne treba od tih vjerskih različitosti onda tu raditi vjerski konflikt i sukob. Katolik je katolik, bio on u Poljskoj, Brazilu, Italiji, kao i musliman bio on iz Turske, Bosne i Hrvatske, tako i drugi.

    Ono što treba razlučit i treba razlikovat, jest vjersko opredjeljenje od onog seksualnog, čak ni to sekusalno nije problem, ali samo možda, samo možda onda čim one velebne žene koje se smatraju muškarcima briju glavu radi toga, budu mogli pišat stojećki i budu smjeli na mjerenje batangi :grin: , onda će ih se i prihvatit da su to za sto se kao tobože "indetificiraju", jer su bili nesigurni u sebe od rođenja pa nije znala što će sa onim dole i zašto joj to služi.
  • Dalmatinec
    586


    A jesi me sad satrao. Auf!
  • NitkoBitan
    13.2k
    Hrvatska je djelomicno sekularna drzava. Sekularna u smislu da svatko ima pravo na izrazavanje svoje vjeroispovijesti, a ovo ostalo nije u potpunosti sekularno. To tak i treba bit, nismo dzabe Antemurale Christianitatis.

    Od modernijih drzava koje na papiru nisu sekularne pada mi na pamet Grcka. Nemre se rec da su nesto zaostali jer eto nisu sekularna drzava. Ima Grcka puno nedostataka (korupcija, javni sektor, porezi...) al to nije bas povezano sa nesekularnoscu.

    Sekularnost je ona stvar koja je pod must have za imat makar ju ne farmali pol %, nesto kao zelena tranzicija i slicne gluposti.
  • GaijiZG
    769

    Super, hvala na linku.

    Ali i dalje me iritira ova pretpostavka da je Mamić opro ljudima mozak, o čemu vi pričate. Klub se kreće demokratizirat i logično je da će iznijeti mišljenje o kandidatima na koje donekle MOGU utjecat. Pa i spominjanje Mamićeve mame jest bio neki utjecaj. Znači trebamo se odreć svih navijača Dinama van ZG, diljem BiH i emigracije, jer nisu nikako utjecali na demokratizaciju kluba. Recite mi gospodo, kako su mogli utjecat osim financijski? Šta su trebali prebit nekoga il opet upucat Mamića. Mislim evidentno je da bi se ovi 2 mame 2 tate likovi najviše veselili da odjebemo navijače van ZG, pošto su to sve zadrti likovi.
  • GaijiZG
    769

    Mi govorimo o Dinamu, Dinamo je tvrdokorni hrvatski identitet, i to sa sobom povlači određene stavove o LGBT agendi. Dinamo nije obični gradski klub sa grbom i bez povijesti. Dinamo je bio simbol hrvatstva, dok je orjuna s juga sabotirala Dinamo kad god bi partija javila Kiriginu da brže trče protiv Dinama.
  • GaijiZG
    769

    Inkvizicija je bio svjetovni sud, znači lokalno plemstvo i sudstvo je sudilo za inkviziciju. I manje je ljudi ubijeno u inkviziciji nego u kao ljudske žrtve u Aztečkom Carstvu u godinu dana.

    I kakva god bila inkvizicija, Isus Krist je umro na Križu za tvoje Spasenje, i utemeljio je Crkvu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.