• Transferi - rasprave
    Sadio Mane je imal 19 godina kad je dosel u Metz.
    On je samo bil jedan od hrpetine igraca koje su dopeljali iz senegalske vukojebine.. dal su oni znali da bu od njega postala takva klasa nogometasa? Naravno da nisu.
    Takvih je primjera milijardu.
    Ajax, Benfica, Porto, Salzburg itd.. svi rade na isti princip. Nema tu puno filozofije.
  • Transferi - rasprave
    Konacno smo poceli raditi ono kaj vec godinama rade klubovi na Zapadu.
    Dopeljas kamion igraca pa koji ispliva.
    No risk - high reward.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    IMG-1572.jpg
    IMG-1571.jpg

    Obilazak stadiona i vise nego dojmljiv. Trebalo mi bu par dana dok ne slozim sve dojmove.
    Pohvale gospodični koja je sve detaljno objasnila i rekla.

    Kak se veli.. ve morem i hmreti, nebu mi žal.
    Neki profesionalni nogometasi nece imati tu privilegiju drzati u rukama trofej prvaka Hrvatske, a ja sam imal tu čast.
    DZIS :heart:
  • Bivši Igrači & Treneri

    Sama prica o filijali je dobra, ali treba stvoriti uvjete.
    1. Moramo dici proracun na 100 milja eura.
    2. promijeniti strukturu prihoda da nam je ovisnost o uefinom kolaču manje bitna nego danas.
    3. budget koji bi trebali osigurati toj filijali.
    4. skautska sluzba Dinama, koju bi trebalo dici za level vise.
    5. proizvodnja vlastitih trenerskih kadrova koji su istovremeno kvalitetni i vojnici kluba.
    Sve to moze doci na red kad rijesimo svoje infrastrukturne probleme a to je kamp.
  • 1.HNL 2026./2027.
    Do sad su ih odbili Mateo Marićrakurs

    Ak je to onaj kaj igra na Cipru.. na koju foru mogu platiti odstetu?
    Kaj su Karepovac nasipali do Brača da dobe jos koju parcelu?
  • Bivši Igrači & Treneri
    imas praf. Prosla baba s kolacima.
    Imamo poslozenu vertikalu u klubu i vjerujem da bumo uskoro poceli izbacivati igrace za prvu momcad.
    Fala Bogu ima talenta, radi se, bumo sa zanimanjem pratili kak igra druga momcad.
  • Bivši Igrači & Treneri
    vecini tih igraca je udarila slava u glavu, prestali su raditi na sebi.
    Šaranic, Lukanic, Rozic itd, nisu napravili iskorak koji su trebali.
    Igrali su za Dinamo II, al zvijezdice mislile da ne treba vise raditi na sebi.
    Da su igraci takve kvalitete, napravili bi karijeru okolnim putem.
    Slazem se da treba vise paznje posvetiti tom segmentu al je tu puno i do igraca i njihove psihe.
    Ne znam bas s kojim smo se igracem sjebali od te generacije.
  • Prijateljske - Pripremne Utakmice
    Jel se nije spominjal Gaziantepspor kao generalka?
  • 1.HNL 2026./2027.
    Kad si megalomanZagi

    Jebiga to je zato jer navijam za Dinamo. Nikad nije dovoljno dobro, dovoljno kvalitetan i leprsav nogomet. Uvijek se postavlja letvica vise i vise.
  • 1.HNL 2026./2027.
    a i ta Rijeka koja je ozbiljniji klub ima toplo-hladne sezone. Nema tu nekog prostora vise za rast.
    Jedino ako Miskovic ne najebe nekog jaceg investitora.
    Mala fan baza, stadion takav kakav je. Miskovic bi najrađe ukinuo omladinski pogon.
    I takvi objektivno limitirani su svemirski brod za fritulaše.
    Osijek se bu prije strmopizdil u drugu ligu nego poboljsal bez Orbanovih eura.
    Belupo, Istra, Loksa standardno, nit smrde, nit mirise.
    Gorica zivotarenje na rubu, Rudes borba za goli zivot. Varazdin kad ode zalizani, nebi me cudilo da potone.
  • 1.HNL 2026./2027.
    s postojecom upravljackom postavom u klubu, gdje je na prvom mjestu poboljsanje momcadi, akademija, dovođenje igraca koji su jos u omladinskom pogonu, Dinamo II.. liga prvaka nam mora postati stalno natjecanje, a ne epizodno.
    Kaj se domacih natjecanja tice, ak bu sve islo u zeljenom smjeru trebali bi napraviti nenadoknadivu prednost u odnosu na konkurenciju ak ih se uopce moze tak nazvati.
    Vec sad imamo ogromnu prednost, a tek smo poceli.
    Samo je nebo granica, a i ono je plavo.
  • Bivši Igrači & Treneri
    Kulenovic?Zagabria

    Da i on. Isprike Sandro.
    Al je to sve skupa s tim posudbama zesca glupost.
    Moras imati bas svoju filijalu, koja radi po tvom receptu. I koja ce gurati tvoje igrace.
    Koliko svake godine posaljemo igraca na posudbu.. tih nekoliko imena je statisticka greska.
  • 1.HNL 2026./2027.
    ovakvom politikom ce postati Lokomotiva na moru.
    Kak god ludo zvucalo, trebali su ostaviti Krovinovica, Šarliju i Rebica u rosteru. To su im jedini igraci koji zbog svojih godina i nekakvog iskustva mogu dati stabilnost ekipi za Hnl uvjete.
    Sa juniorima i bezveznim igracima sa Kosova ne mozes napraviti momcad koja bu izbacila nekog klinca koji ce sutra napraviti lukrativni transfer.
    Na valu dobrog transfera Vuskovica i njegovih dobrih igara vani su prodali Prpica i Mlacica.
    Ako je srž momcadi truo i los, ni ti buduci Prpici i Mlacici nece isplivati, vec ce se utopiti u sivilo ekipe. Na primjeru ta dva igraca koji nisu napravili nist vani, ce ih bogatiji kupci ignorirati, pa ce i jaci transferi izostati.

    Edit: zato je Boban proslo ljeto zelio ostanak Petkovica i Pjace.. jer novosklepanoj momcadi trebaju igraci koji mogu dati stabilnost da ne dojde do raspada u kriznom periodu.
  • Bivši Igrači & Treneri
    kaj to inace ne radi sportski direktor?
    Mozes balavcu dati osobnog kuhara, spremačicu, prostitutku da se moze opustiti al sve je to badava ak je drvo i trener rađe razvija igrace na kojima ce klub sutra zaraditi.
    Zadnji igrac kojeg smo posudili, da smo od njega kasnije imali koristi je bil Šutalo.
  • 1.HNL 2026./2027.
    vidjeli kak smo mi lani pospremili, provjetrilli i pocistili svlacionicu, pa misle da ce oni istom metodom do rezultata.
    Dobro velis, najlakse je rijesiti se igraca, al treba imati viziju, znanje i novaca napraviti remont koji bu donesel rezultate.
    Oni od toga nemaju nista.
    Financijski gledano, osim Rebica nisu se rijesili niti jedne jake place. A i on im je jedini donosio neku dobit na terenu.