Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
Malo već skrećemo s teme, ali svaka ovisnost je do pojedinca. Puno više ljudi se kladi nego što ima ovisnika o klađenju, baš kao što puno više ljudi pije alkohol nego što ima alkoholičara. Kladionica nije cigareta pa da šteti onome tko puši i svima oko njega, ona šteti samo onima koji pretjeruju i ne uspjevaju se kontrolirati - da, ni jedna kladionica se ne trudi aktivno boriti protiv ovisnosti o kocki jer im ona donosi profit, ali ne bori se ni Podravka protiv pretilosti ni Žuja protiv alkoholizma.
Ja se slažem s Dedom, ovo je dobra i poželjna rasprava. Klub egzistira i posluje u društveno-ekonomskom okruženju u kakvom posluje i na koje ne može utjecati. Kladionice na dresu su imali neki od objektivno najmoćnijih klubova svijeta, sjećam se odmah Reala i Milana dok se nisu pojavili još izdašniji sponzori (jer njihovo ekonomsko okruženje je globalno, ne tržište od oko 3 milijuna punoljetnih ljudi), a mislim da danas ama baš svaki ozbiljniji klub ima nekog službenog betting partnera.
Englezi su od sljedeće sezone zabranili kladionice na dresovima (i dalje su dozvoljeni svugdje drugdje), u LaLigi je zabrana od 2020. godine, u Serie A od 2019, u SuperSport HNL-u... pa ono, nomen est omen.