Grad Zagreb "Beton je izgubio dio svoje čvrstoće. Nije cijeli neboder jednako stradao . postoje dva do tri kata na kojima su bili arhivi, gdje se razvila vrlo visoka temperatura, koja su jako stradala.
Pitanje djelomičnog urušavanja uvijek postoji. Postoje neke ozbiljnije pukotine i oštećenja na zgradi koje se ne mogu zanemariti. Moraju se pratiti kako bismo vidjeli šire li se. U nekim varijantama moguća je obnova ili sanacija, ali u sljedećih nekoliko dana to jednostavno moramo pažljivo pratiti. Neće se ulaziti u zgradu."