Comments

  • C. Ronaldo ili Messi
    Ne znam, po meni je usporedba njih dvojice kroz prizmu talent vs trening oduvijek bila uvredljiva prema obojici.jakov1

    Sorry ako sam se nejasno izrazio, ali uopće nisam htio reći da CR nema talent ili da je LM sve postigao samo pomoću talenta i bez rada... naravno da nije tako... ono na što sam ciljao je to da Messi posjeduje određene kvalitete koje se jednostavno rjeđe viđaju u nogometu i koje se ne mogu istrenirati.

    LM svojom igrom i kvalitetom jednostavno utječe na više aspekata igre i ima više načina da dominira utakmicom... i pri tome je sposoban vidjeti i izvesti stvari koje većina igrača jednostavno ne može i ne vidi, a to uključuje CR-a.
  • C. Ronaldo ili Messi
    Messi je bolji od Cristiana Ronalda, bolji je od Mbapea i od bilo kojeg drugog igrača na kugli zemaljskoj. Kada se analiziraju individualne kvalitete od kreativnosti, kontrole lopte, driblinga, sposobnosti promjene smjera na malom prostoru pa do utjecaja na igru, nogometne inteligencije i ukupnog doprinosa momčadi, s njim nitko ne može u istu rečenicu... to je čisti prirodni talent kakav se ne nazire u svijetu nogometa.

    CR je prvenstveno golgeter, kao i Mbappe i Haaland dok je Messi istovremeno kreator igre, asistent i strijelac. GENIJALAC! Iskreno, impresionira me način na koji je sa 39 godina na leđima uspio izdominirati ove dvije tekme na SP-u... bez ikakvog oslanjanja na fizičku nadmoć, već isključivo zahvaljujući inteligenciji, tehnici i razumijevanju igre.

    Kažem, poštujem vrhunski atletizam, brzinu, snagu te nevjerojatnu disciplinu i radnu etiku CR-a kroz cijelu karijeru, ali Messi je nešto čudesno... naravno, to ne znači da CR nije jedan od najvećih igrača u povijesti jer JE i zaslužuje ogromno poštovanje i recpect... neupitna veličina... i već dugo mi na onu stvar ide umanjivanje njegove igračke kvalitete i ostavštine.

    Međutim, kad se za xy budem prisjećao Messija i osjećaja koji sam imao gledajući ga kako s loptom radi stvari koje nitko drugi nije mogao imati ću jebački smješak na licu jer sam imao tu privilegiju gledati ga u najboljem mogućem izdanju.
  • Ostali Sportovi
    GidselSibirski plavac

    Igračina je, ali mi je toliko antipatičan da svaki put kad ga vidim pomislim "sve izgubio dabogda", a to se samo pojačalo kad je prije koju godinu (mislim na SP-u) odbio ruku isprike od strane Duvnjaka :brow:
  • Ostali Sportovi
    pošteno zboriš, ali ne bih gledao sad unazad i što bi bilo kad bi bilo... odvezao je sjajnu utrku, poklopilo se sve što se trebalo poklopiti i kad je prešao u vodstvo izdominirao je preostalim dijelom utrke. Baš mi je drago zbog njega i veselim se nastavku sezone. Samo još da dobijemo Maxa i imamo show.
  • Ostali Sportovi
    Iskreno, začudio sam se da je Ferrari dobio na strategiju kroz boksove... u zadnje vrijeme to im je bila i više nego bolna točka. Konačno su izabrali pobjedničku strategiju koju su savršeno proveli u djelo. Kako god, drago mi je zbog Hamiltona i žao mi je zbog malog Kimija koji je svakako vozio rizičnu utrku od samog početka.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Imali smo danas među sobom poprilično ozbiljnu raspravu o stanju na forumu i možemo otvoreno reći da nam je stvarno prekipjelo tolerirati neke stvari koje se događaju na forumu.

    Sami smo krivi što smo dopustili da se već dugo, dugo vremena pojedine teme sustavno zatrpavaju spamom, podjebavanjima, izrugivanjem, privatnim prepucavanjima, internim forama i upisima koji nemaju apsolutno nikakvu vrijednost za raspravu. Iskreno, predugo smo to tolerirali, a neki članovi očito su stekli dojam da će takvo ponašanje prolaziti unedogled. E, pa neće.

    Samo primjera radi, ako netko uspije ignorirati dio u kojem piše "ZABRANJENO KOMENTIRANJE" koji stoji u samom naslovu teme, onda je prilično jasno da nije riječ o nesporazumu nego o čistom ignoriranju pravila tako da ne vidimo što bismo još trebali dodatno objašnjavati.

    I moderatori sad ovo čitaju po prvi put i koristim priliku da im ovim putem damo slobodne ruke za znatno strože moderiranje i sankcioniranjem takvog ponašanja. Kad počnu letjeti banovi, nemojte se čuditi, pregovarati, tražiti iznimke ili glumiti šokiranost. Ovo upozorenje postoji upravo zato da poslije ne čitamo kako je netko "samo malo pretjerao" ili "nije mislio ništa loše" ili još gore, "nije znao".

    I da budemo potpuno jasni... neće nas zanimati ničiji status, broj postova, ugled ili broj godina provedenih na forumu. Dapače, ako je netko godinama na forumu, onda bi upravo on trebao znati gdje je granica prihvatljivog ponašanja.

    Smatramo da smo do sada bili više nego korektni i strpljivi prema svima. Upozoravali smo, opominjali, smirivali situacije, gledali kroz prste i tolerirali stvari koje su odavno trebale biti sankcionirane. Međutim, svako strpljenje ima svoje granice, a vjerujemo kako smo došli do točke gdje daljnje toleriranje takvog ponašanja više šteti forumu nego bilo kakva sankcija.

    Za zajebanciju, offtopic, opuštenu komunikaciju, sprdnju i beskonačno natezanje imate ŠANK. Tamo radite što god želite u okviru pravila... nitko vam to ne brani, ali postoje teme koje zahtijevaju da se u njima vodi normalna i sadržajna rasprava i nemate ih pravo pretvarati u vlastiti chat, poligon za obračune i pozornicu za skupljanje lajkova i pažnje.

    Usput, pripazite i na način izražavanja. Konstantno provociranje, podjebavanje, vrijeđanje, omalovažavanje, pasivno-agresivni komentari i namjerno izazivanje sukoba također idu pod napisano... nije bitno napiše li se nešto kroz "šalu", "sarkazam" ili uz smajlić na kraju. Ako je cilj provocirati ili ometati raspravu, tretirat će se upravo tako.

    I za kraj, ovo nije poziv na raspravu ni za javno analiziranje rada moderature. Nema potrebe odgovarati na ovaj post, a još manje zatrpavati inboxe moderatora privatnim porukama.

    Smatrajte ovo posljednjim zajedničkim upozorenjem.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    Imali smo danas među sobom poprilično ozbiljnu raspravu o stanju na forumu i možemo otvoreno reći da nam je stvarno prekipjelo tolerirati neke stvari koje se događaju na forumu.

    Sami smo krivi što smo dopustili da se već dugo, dugo vremena pojedine teme sustavno zatrpavaju spamom, podjebavanjima, izrugivanjem, privatnim prepucavanjima, internim forama i upisima koji nemaju apsolutno nikakvu vrijednost za raspravu. Iskreno, predugo smo to tolerirali, a neki članovi očito su stekli dojam da će takvo ponašanje prolaziti unedogled. E, pa neće.

    Samo primjera radi, ako netko uspije ignorirati dio u kojem piše "ZABRANJENO KOMENTIRANJE" koji stoji u samom naslovu teme, onda je prilično jasno da nije riječ o nesporazumu nego o čistom ignoriranju pravila tako da ne vidimo što bismo još trebali dodatno objašnjavati.

    I moderatori sad ovo čitaju po prvi put i koristim priliku da im ovim putem damo slobodne ruke za znatno strože moderiranje i sankcioniranjem takvog ponašanja. Kad počnu letjeti banovi, nemojte se čuditi, pregovarati, tražiti iznimke ili glumiti šokiranost. Ovo upozorenje postoji upravo zato da poslije ne čitamo kako je netko "samo malo pretjerao" ili "nije mislio ništa loše" ili još gore, "nije znao".

    I da budemo potpuno jasni... neće nas zanimati ničiji status, broj postova, ugled ili broj godina provedenih na forumu. Dapače, ako je netko godinama na forumu, onda bi upravo on trebao znati gdje je granica prihvatljivog ponašanja.

    Smatramo da smo do sada bili više nego korektni i strpljivi prema svima. Upozoravali smo, opominjali, smirivali situacije, gledali kroz prste i tolerirali stvari koje su odavno trebale biti sankcionirane. Međutim, svako strpljenje ima svoje granice, a vjerujemo kako smo došli do točke gdje daljnje toleriranje takvog ponašanja više šteti forumu nego bilo kakva sankcija.

    Za zajebanciju, offtopic, opuštenu komunikaciju, sprdnju i beskonačno natezanje imate ŠANK. Tamo radite što god želite u okviru pravila... nitko vam to ne brani, ali postoje teme koje zahtijevaju da se u njima vodi normalna i sadržajna rasprava i nemate ih pravo pretvarati u vlastiti chat, poligon za obračune i pozornicu za skupljanje lajkova i pažnje.

    Usput, pripazite i na način izražavanja. Konstantno provociranje, podjebavanje, vrijeđanje, omalovažavanje, pasivno-agresivni komentari i namjerno izazivanje sukoba također idu pod napisano... nije bitno napiše li se nešto kroz "šalu", "sarkazam" ili uz smajlić na kraju. Ako je cilj provocirati ili ometati raspravu, tretirat će se upravo tako.

    I za kraj, ovo nije poziv na raspravu ni za javno analiziranje rada moderature. Nema potrebe odgovarati na ovaj post, a još manje zatrpavati inboxe moderatora privatnim porukama.

    Smatrajte ovo posljednjim zajedničkim upozorenjem.
  • Prijedlozi - Kritike - Pohvale
    Imali smo danas među sobom poprilično ozbiljnu raspravu o stanju na forumu i možemo otvoreno reći da nam je stvarno prekipjelo tolerirati neke stvari koje se događaju na forumu.

    Sami smo krivi što smo dopustili da se već dugo, dugo vremena pojedine teme sustavno zatrpavaju spamom, podjebavanjima, izrugivanjem, privatnim prepucavanjima, internim forama i upisima koji nemaju apsolutno nikakvu vrijednost za raspravu. Iskreno, predugo smo to tolerirali, a neki članovi očito su stekli dojam da će takvo ponašanje prolaziti unedogled. E, pa neće.

    Samo primjera radi, ako netko uspije ignorirati dio u kojem piše "ZABRANJENO KOMENTIRANJE" koji stoji u samom naslovu teme, onda je prilično jasno da nije riječ o nesporazumu nego o čistom ignoriranju pravila tako da ne vidimo što bismo još trebali dodatno objašnjavati.

    I moderatori sad ovo čitaju po prvi put i koristim priliku da im ovim putem damo slobodne ruke za znatno strože moderiranje i sankcioniranjem takvog ponašanja. Kad počnu letjeti banovi, nemojte se čuditi, pregovarati, tražiti iznimke ili glumiti šokiranost. Ovo upozorenje postoji upravo zato da poslije ne čitamo kako je netko "samo malo pretjerao" ili "nije mislio ništa loše" ili još gore, "nije znao".

    I da budemo potpuno jasni... neće nas zanimati ničiji status, broj postova, ugled ili broj godina provedenih na forumu. Dapače, ako je netko godinama na forumu, onda bi upravo on trebao znati gdje je granica prihvatljivog ponašanja.

    Smatramo da smo do sada bili više nego korektni i strpljivi prema svima. Upozoravali smo, opominjali, smirivali situacije, gledali kroz prste i tolerirali stvari koje su odavno trebale biti sankcionirane. Međutim, svako strpljenje ima svoje granice, a vjerujemo kako smo došli do točke gdje daljnje toleriranje takvog ponašanja više šteti forumu nego bilo kakva sankcija.

    Za zajebanciju, offtopic, opuštenu komunikaciju, sprdnju i beskonačno natezanje imate ŠANK. Tamo radite što god želite u okviru pravila... nitko vam to ne brani, ali postoje teme koje zahtijevaju da se u njima vodi normalna i sadržajna rasprava i nemate ih pravo pretvarati u vlastiti chat, poligon za obračune i pozornicu za skupljanje lajkova i pažnje.

    Usput, pripazite i na način izražavanja. Konstantno provociranje, podjebavanje, vrijeđanje, omalovažavanje, pasivno-agresivni komentari i namjerno izazivanje sukoba također idu pod napisano... nije bitno napiše li se nešto kroz "šalu", "sarkazam" ili uz smajlić na kraju. Ako je cilj provocirati ili ometati raspravu, tretirat će se upravo tako.

    I za kraj, ovo nije poziv na raspravu ni za javno analiziranje rada moderature. Nema potrebe odgovarati na ovaj post, a još manje zatrpavati inboxe moderatora privatnim porukama.

    Smatrajte ovo posljednjim zajedničkim upozorenjem.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Igrači ako ne isfuraju ovu stvar kao novu neslužbenu himnu nisu ništa napravili.

  • Prijedlozi - Kritike - Pohvale
    zona i ovakva kakva je funkcionira sasvim dobro, nemojte pi*dit... ništa nije uklesano u kamen i normalno je da se protokom vremena određene stvari prilagođavaju okolnostima, ali promjene treba uvoditi kada za njih postoji stvarna potreba, a ne samo zato što netko smatra da bi određeni, u ovom slučaju discord ili zatvoren sustav automatski bio bolji. Iskreno, neki "argumenti" napisani ovdje graniče sa zdravim razumom i donijeli bi više štete nego koristi.

    Kada pogledamo broj aktivnih tema, količinu sadržaja, broj članova i svakodnevnu aktivnost, teško je tvrditi da zona ne funkcionira. Uvijek ima prostora za poboljšanja, ali nema smisla popravljati nešto što u osnovi radi svoj posao sasvim dobro.

    Uvijek će biti trolova, provokatora i ljudi koji dolaze s lošim namjerama... uvijek, ali za to postoje moderatori i administratori, a ja mislim da naši rade sasvim solidan posao i da znaju prepoznati i sankcionirati one koji krše pravila.
  • Prijedlozi - Kritike - Pohvale
    bi, ali ne možemo iz već poznatih razloga.
  • TROFEJ CICO | Izbor za najbolji gol sezone | 2025. - 2026. |
    U petom izdanju našeg internog izbora za najbolji gol sezone "trofej Cico" odnosi Mounsef Bakrar.

    Inače, Bakrarovu bombu koja je utišala Poljud igrači i kapetani, stručni žiri i navijači izabrali su za najljepši gol mjeseca rujna. Taj udarac išao je brzinom od 116/km.

    DOSADAŠNjI POBJEDNICI:
    • 2022. | Mislav Oršić (87%) | 67 glasova |
    • 2023. | Bruno Petković (76%) | 140 glasova |
    • 2024. | Bruno Petković (40%) | 155 glasova |
    • 2025. | Petar Sučić vs Monaco (52%) | 110 glasova |
    • 2026. | Mounsef Bakrar vs Hajduk (41%) | 196 glasova |

    (Iza postotka je ukupan broj osoba koje su glasale, a ne broj glasova za pobjednika)
  • Transferi - rasprave
    Zašto nebi vjerovao čovjeku?Droljo

    100 godina ste ovdje i stvarno mislite da bi Papa brže bolje jednu takvu informaciju plasirao na forum prije nego se klub oglasi putem službenih kanala?

    BTW, mogu se složiti s već napisanom konstatacijom da zajebancija nije bila baš primjerena :smile:

    Ja se nadam da Zvone pricao vec s Eduardom i da su razgovarali o tome da nam Matheus bude sljedeci projekt kluba u napadu.Orc123

    Orc, mogu potvrditi da nikakav razgovor na tu temu između nas nije vođen.
  • Mounsef Bakrar #71
    Sad gledam malo TM i hrvatske medije i gotovo svi izuzev kluba ovom čovjeku ime pišu pogrešno... dečko se zove Mounsef, ne Monsef.

    p071uu7egbby7vnv.png

    t7kc5zox81wip08z.png

    wgd0ggxdqjo0wpe4.png