• marcio amoroso
    33.1k
    Zašto gaijin ne piše ovdje.? Jel on tu uopće?
  • Eduardo
    17.8k
    Pričekaj di ti se javi :grin: Tu je on.
  • marcio amoroso
    33.1k

    Jesi i ti sa sportneta?
  • 000
    941
    Polako, tek sam otvorio temu o mom ljubimcu Samketu ;)
  • Eduardo
    17.8k
    @marcio amoroso naravno :smile:
  • LovroZG
    1.3k
    Livaković polomio Dilaveru rebro. A čovjek još odigro do kraja polivremena.
    Pauza je mjesec dana pa je upitan za prvu tekmu protiv Spartaka.
  • deda
    28.7k
    PM. Dilaver je ljudina, oporavit će se on za 20 dana.
  • Eduardo
    17.8k
    Jel to službeno?

    BTW

    GNK Dinamo je po mnogim statističkim pokazateljima u samom vrhu među klubovima koji nastupaju u UEFA Europa Ligi.

    Osim što su Plavi stopostotni nakon prva dva kola grupne faze, u dvije utakmice Dinamo je postigao šest golova (kao Sevilla, RB Salzburg i Eintracht), a ispred su jedino Arsenal i Bayer (po sedam).

    Dinamo je najviše puta pogodio suparnički okvir vratiju (tri, kao i moskovski Spartak), dok je Izet Hajrović na vrhu ljestvice strijelaca (tri gola) zajedno s Dabburom (RB Sazburg) i Havertzom (Bayer).

    Po udarcima na suparnička vrata Dinamo je peti (37, prvi Chelsea 49), dok je po udarcima u okvir suparničkih vratiju Dinamo drugi (17). Ispred je samo praška Slavia (18).

    Mario Gavranović i Dani Olmo su s dva uspješna dodavanja na vrhu ljestvice asistenata.
  • 000
    941
    Koliko zarađuju igrači Dinama? Modri nikad nisu imali jeftiniju momčad!

    Dva najskuplja igrača su Mario Gavranović i Kevin Theophile-Catherine, a slijedi ih kapetan Ademi. Na pola milijuna su još Emir Dilaver i Mislav Oršić

    Dinamo je složio strašnu momčad. Glava, rep i muda, sve to imaju ovi modri. Momčad nikad nije bila jeftinija, a nikad bolja. Odrađen je sjajan prijelazni rok, pogođeno je s pojačanjima i sve je doista sjajno posloženo.

    Nema više u momčadi igrača s ugovorima kakve su, primjerice, imali povratnik Sammir, El Soudani i Junior Fernandes. Brazilac je imao milijunski ugovor, Soudani zajamčenih 1,5 milijun eura, s bonusima i više, a Junior Fernandes 900.000 eura.

    Sad su, naravno, neslužbeno dva najskuplja igrača modrih Mario Gavranović i Kevin Theophile-Catherine. Njih dvojica imaju po 800.000 eura godišnje. Ovaj dvojac je najskuplji, a nakon toga slijedi nekoliko igrača s godišnjim primanjima od oko pola milijuna eura.

    Prvi među njima je kapetan Arijan Ademi, koji je nedavno potpisao novi ugovor. On s bonusima može zaraditi i do 550.000 eura godišnje. Na pola milijuna plaće su Emir Dilaver i Mislav Oršić.

    Izet Hajrović, koji je ove sezone jedan od najboljih igrača Dinama, ima oko 400.000 eura. Za manje novca složena je strašna momčad.

    Neslužbeni okvirni iznosi plaća:

    Mario Gavranović - 800 tisuća eura
    Kevin Theopile - 800 tisuća eura
    Arijan Ademi - 500 tisuća eura
    Mislav Oršić - 500 tisuća eura
    Emir Dilaver - 500 tisuća eura
    Izet Hajrović - 400 tisuća eura
    Dominik Livaković - 400 tisuća eura
    Petar Stojanović - 250 tisuća eura
    Bruno Petković - 250 tisuća eura
    Dani Olmo - 250 tisuća eura
    Amer Gojak - 200 tisuća eura
    Ivan Šunjić - 150 tisuća eura
    Amir Rrahmani - 100 tisuća eura


    http://www.goal.com/hr/vijesti/dinamo-zagreb-koliko-zaraduju-igraci-place-1-hnl/1fe5tnn2p1jbuz5ol5y4bdaql
  • 000
    941
    Dinamo ostao bez stoperskog dvojca, Dilaver slomio rebro!

    Dilaver će pauzirati oko mjesec dana i trebao bi biti spreman za uzvrat protiv Slovaka. U zadnjoj liniji će uz Perića zaigrati Rrahmani ili Lešković

    Dinamo će, kako stvari sad stoje, u Trnavi biti bez svojeg standardnog stoperskog dvojca. Kevin Theophile-Catherine neće igrati zbog crvenog kartona, a Emir Dilaver zbog slomljenog rebra. Dilaver je u Bruxellesu stradao u sudaru s Dominikom Livakovićem, pregled po dolasku u Zagreb je pokazao kako mu je slomljeno rebro.

    Kad igrač slomi rebro, onda je uobičajena stanka oko mjesec dana. Zagrepčani u Trnavi gostuju za 19 dana i teško da će Dilaver biti spreman za tu utakmicu. Emir je borac, pravi fajter na terenu, ali bilo bi pravo čudo da se oporavi do ove utakmice. Za drugu će utakmicu protiv Spartaka biti spreman, ali za prvu jako teško.

    Nenad Bjelica mora pronaći nova rješenja za obranu. Marko Lešković, Dino Perić i Amir Rrahmani su kandidati da popune ta dva mjesta. Dino Perić je umjesto Dilavera zaigrao u drugom poluvremenu protiv Anderlechta. On će sigurno biti jedan stoper. Drugi će biti Rrahmani ili Lešković. Marin Leovac će se vratiti na svoje mjesto, na lijevi bok.

    http://www.goal.com/hr/vijesti/dinamo-dilaver-theophile-trnava-spartak-europska-liga/18en3clewurbg11590328wpmge
  • marcio amoroso
    33.1k

    Šta mislite koliko ostali zarađuju? Ja bi rekao ovako.
    Musa, Menalo, Marin i Horkaš po nekih 75
    Budimir, Perić i Moharrami po 100
    Kadzior i Moro po 200
    Lešković i Majer po 300
  • marcio amoroso
    33.1k
    Leovac isto nekih 300
  • deda
    28.7k
    Ma nema nitko ispod 100 osim Marina i Horkaša.
  • deda
    28.7k
    S druge strane Dinamo sa Soudanijem, Fernandesom, Henriquezom, Machadom, Schildenfeldom, Sigalijem je bio sigurno skuplji od današnjeg. Oni su svi bili od 600000 do milijončeka.
  • 000
    941
    Domagoj Antolic & Ivan Tomecak:

    "Uh, baš sam oduševljen ovim Dinamom , pa gledajući ovu utakmicu nisam se niti živcirao. Dinamo izgleda preozbiljno, pa modri su jednostavno, bez previše stresa i panike dobili Anderlecht. Sve u stilu velike momčadi. Čestitam im svima, od prvog do zadnjeg, Nenad Bjelica stvarno radi odličan posao" javio se iz Varšave Domagoj Antolić , pa nastavio:

    "Dinamo ima pravi gard, odlično stoje na terenu, u svakom trenutku izgledaju kao prava momčad. I dok smo mi prijašnjih godina znali tijekom ovakvih europskih utakmica padati u neke crne rupe, ovoj se momčadi to ne događa. Dinamova je statistika nakon dva kola (37 udaraca prema suparničkim vratima, 25 stvorenih prigoda, šest golova, tri vratnice) doista impresivna, to sve odaje kako su modri spremni za još veći iskorak."

    Tko vas je u ovom momčadi najviše iznenadio?
    "Ma svi su odigrali odlično, kako protiv Fenerbahčea, tako i protiv Anderlechta . Nekako me se najviše dojmio Oršić, sjećam ga se još iz HNL-a, ali sam ga nekako izgubio iz vida kada je otišao u Aziju . Stvarno je pravi igrač, veliko pojačanje. Poslije Anderlechta sam pričao i tu sa svojim suigračima iz Legije , mnoge od njih je sada impresionirao Petković. Nenad Bjelica baš svaki put pogodi s taktičkom postavkom i izborom igrača, svaka mu čast."

    Sada slijede dvije utakmice sa Spartak Trnavom, vi ste protiv njih već igrali ove sezone...
    "Nikoga, ali baš nikoga se u Europi ne smije podcijeniti. Trnava je dobra momčad, znaju se braniti, na neki način igraju 'prljavo'. Puno leže po terenu, valjaju se, zadržavaju vrijeme od prve minute, na sve vas načine pokušavaju izbaciti iz takta. No, Dinamo sigurno može s njima, pa mi smo ih tamo dobili čak s dva igrača manje."

    Je li po bivšem kapetanu Dinama ovo ona povijesna sezona, godina u kojoj stiže europsko proljeće?
    "Uh, volio bih to više od svega. Ali, sada treba stati na loptu, koliko god to bilo teško, mediji ne smiju stvarati pritisak na igrače o tim pričama o europskom proljeću. Dinamo je kvalitetan, Dinamo igra sjajno, pustimo ove igrače neka nastave u takvom stilu, neka nas sve učine ponosnima" završio je Antolić.

    "Ne, nimalo me nije iznenadila ova pobjeda Dinama u Bruxellesu, ma ja sam to očekivao. Anderlecht je u krizi, znao sam da to nije nekakva superiorna momčad, ali i da im Dinamo može ozbiljno nauditi. Uostalom, ako su ih iz Kupa izbacili drugoligaši, onda ih bez pardona može dobiti i ovakav Dinamo. I moje su se prognoze sada pokazale točnima" rekao je Ivan Tomečak , pa dodao:

    "Nisam gledao utakmicu, ali sam odmah poslije nje pogledao sažetke, vidio koliko je Dinamo bio uvjerljiv. Ovaj Dinamo stvarno izgleda dobro, hrabro i odlučno na terenu, to je ipak najvažnije. Mene je oduševila ona akcija za drugi gol, prvo lijepa dijagonala Stojanovića, pa dvije odigrane pete, a onda i sjajan udarac Gojaka s 25 metara, svaka im čast, sve je napravljeno školski."

    Ivan Tomečak također je jedan od onih koji vjeruje u ovu generaciju...
    "Samo neka dečki tako nastave, svi mi želimo da Dinamo konačno prezimi u Europi. Sve nekako ide u tom smjeru, sada ih čeka dvoboj u Trnavi gdje će se igrati bez publike. A ako tu Dinamo bude pravi, na ovoj dosadašnjoj razini, te uhvati tri boda, onda je praktički sve riješeno. Teško mi je zamisliti da u posljednje tri utakmice ova momčad onda ne uzme niti bod, neka Dinamo konačno prezimi u Europi."

    Po čemu vas se najviše dojmio ovaj Dinamo ?
    "Drugačiji su, ova momčad stvarno ima pravi gard. Moćni su, dominantni i odlučni u svakom trenutku. Doista vjerujem da će ova momčad prezimiti u Europi, jako mi se sviđaju i izjave Nenada Bjelice koji sve to dobro kontrolira, koji zna da ništa još nije riješeno. I koji u svakom trenutku smiruje euforiju. Ali, ako Dinamo ovako nastavi, apsolutno sam siguran da će Dinamo dočekati proljeće u Europi. Samo idemo svi skupa - korak po korak."

    Vi ste jednom bili blizu tog cilja...
    "Da, bilo je to kada smo pod vodstvom Vahida Halilhodžića u zadnjem kolu Europske lige dočekali PAOK , tu smo ovisili samo o sebi. Bili smo jako blizu, ali taj smo odlučujući dvoboj igrali u neregularnim uvjetima, vani je bilo 'minus sto'. Sjećam se, pričalo se i o odgodi tog susreta, a mi smo dobili prilično naivan gol, nakon jedne kontre zabio nam je Salpingidis. Jako žalim za tom utakmicom, mogli smo to bolje odraditi, plasirati se u proljeće, bila je to šansa naše generacije. Vjerujem da će ovaj Dinamo otići dalje, a onda svake godine biti još bolji i kvalitetniji u Europi" završio je Tomečak .
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.