• dexter
    1
    ne shvacas ti nista. Gadljivo je to da pokraj Cibone se ide osnivat drugi klub u gradu. Nisam neki navijac ni rk zagreba ni mladosti ni medvescaka ali istog bih misljenja bio da se i pokraj tih klubova ide osnivat drugi klub u gradu. Jednostavno grad zagreb su dinamo, cibona, zagreb, mladost i medvescak. Kakvi bozji rudesi. I sada sa tim novim kk rudesom ce se nove balavce ucit na taj klub( kao sto se vecinu nas ucilo na cibose) umjesto da ih se odgaja u smjeru klutnih zg klubova i da se pomogne ciboni na taj nacin. Di su oni bbb iz 80 ih 90ih. Da se vratit u ta vremena kad se jednako navijalo za sve u gradu, a ne ovo dns
  • BlueVelvet
    336


    Eto ti povedi narod pa navijate za koga god hoćeš, skupi nekog oko sebe i odgaja djecu.
  • Kwedi
    3.8k
    ajde dexteru sjaši. imaš deset postova i svi su isključivo o ciboni na dinamovom forumu.
  • dexter
    1
    Budem. Cekam da zena dode s posla da jos kojeg doma muskog napravim za pocetak, pa da ga ucim malo ko je kaj u ovom u gradu
  • luftwaffe
    645
    Ko je vidio pored Uspinjače i Nacionala osnovati futsal dinamo
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Di su oni bbb iz 80 ih 90ih.dexter

    Ne znam di su svi, al jedan dio ih je u KK Rudeš. :smile:

    Da ne ulazim u navijački dio, jer BBB će dobit svoju temu posebnu za ovo, al puno je tu priče i mitomanije o nekakvoj velikoj ljubavi boysa i cibone.
    Isti ljudi koji su je pratili u 80-ima zbog Dražena i opće euforije, isti su je odjebali kasnije radi Novosela, Miličevića i ko zna koga.
    Ići tu kroz neku mitomaniju pravit od ovoga nekakav nož u leđa Ciboni koja nikada zapravo nije htjela nogometne navijače u košarkaškoj dvorani, to je debilana.

    Ići će na Cibonu ko je išao do sada. Ko će ić na "rudeš" ići će jer želi nešto drugačije od košarke i od sporta. Cibona će uvijek imat više publike i veću podršku, od amaterskog klubića dijela dinamovaca.
    Nije možda 10 ljudi znalo pravila malonogometna 2014. pa danas je druga priča.
    Ništa ovom rudešu ionako neće pomoć što se zove sad tako kako se zove, ako su zakurac.
  • Stihl
    3k
    Iskreno, nemam neki stav o ovome. Košarku ne pratim niti sam ikad bio na nekoj tekmi košarke. Cibona je tradicija i to sve ali da imam neke osjećaje i simaptije prema Ciboni, nemam. Tako da pozdravljam KK Dinamo čisto iz razloga ako će se iz toga stvorit neka lijepa priča kao kaj je futsal Dinamo, a koja će i na tom aspektu sporta spajat navijače Dinama i ojačat grupu. Još pogotovo ako je ovdje pronađen neki zajedniči interes kako @Tradicija bunta kaže "sportski i dinamovski" .
  • dexter
    1
    ti usporedujes nacional i uspinjacu sa europskik gigantima kao sto su cibona zagreb i mladost. Bravo.
  • Mr Blue
    3.3k
    Uspinjača je prvak Europe u futsalu. 1989.
  • XXVI-IV
    247
    Al su se zapjenili stari cibonaši, uf...Tradicija bunta

    U ovoj kratkoj rečenici se možda i krije sav paradoks ove rasprave.
    Pjene se stari Cibonaši jer mladi doslovno ne postoje u ozbiljnom broju. Sve što je tu napisano je "kak je bilo nekad" i slično kao što je napisao Guinness. Sljedeće govorim iz vlastitog iskustva. Ja sam osobno rođen u "postdraženovskoj eri" i čak sam kao klinac do 2011. slučajem okolnosti posjećivao Draženov dom i imao godišnju par sezona te je i tad kad je Cibona još igrala Euroligu i bila donekle ozbiljan klub to bila rijetkost u mojoj generaciji, a da ne kažem u kasnijim generacijama. Možemo se dotaknuti i generacije 80ih koji ili nisu bili rođeni ili su bili mala djeca u vrijeme zlatne generacije Cibone 80ih, a Dražena pamte kao pubertetlije ili učenici nižih razreda OŠ pa također ne pokazuju neki velik interes za klub, a na pragu su četrdesete. Danas Cibona je za većinu jedino lijepa priča zagrebačke športske povijesti. Mlađima od mene Cibona ne predstavlja apsolutno ništa osim eventualno klub iz očeve ili djedove priče iz davnih dana zato ne vidim gdje stari Cibonaši vide problem u postojanju košarkaškog Dinama jer podjele publike zasigurno neće biti. Realno, nije nemoguće očekivati ponovnu popularizaciju tog športa kao što se dogodila popularizacija futsala pojavom Dinama 2014. gdje je futsal postao najgledaniji dvoranski šport, a godinu ili dvije ranije nitko osim najzagriženijih ljubitelja tog športa vjerojatno nije ni znao da se igra organizirana nacionalna liga.
  • dexter
    1
    koja Cibona nie htjela nogometne navijace? To gamad u upravi je srala. Nie za to Cibona ko Cibona kriva.
  • Papastrumf
    9.3k

    Brani li ti itko da ideš na Cibonu i ne napraviš nešto po tom pitanju? Nije mi otac govorio i nametao za koga trebam navijati, još najbolje da ćeš ti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.