• Bosna86
    11.6k
    Onaj ko kaze da u Zagrebu ne postoji interes za kosarku, ili ne zivi ovdje, ili ne prati taj sport uopce niti ga je ikad pratio. Ili i jedno i drugo.

    I
    Tradicija bunta

    Sta znaci interes za košarku, ajmo od tog početi.... Kada bi Cibona igrala u Euroligi i pobjeđivala vjerujem da bi bila puna dvorana, ali bi na sljedećoj običnoj došlo 700 ljudi. Danas u ZG postoji 4/5 košarkaških klubova koji svi zajedno nemaju 2 hiljade ljudi na utakmici... Postoji interes za jaki klub koji će pobjedjivati, ali sad koliko je to interes a koliko pomodarstvo nek svatko odluci

    Za ozbiljan KK netko treba iskeširati bar milju za ABA-u svake godine, a o nečemu vise da ne pričamo...Gledanost Nekog KK Dinamo u 1 ligi Hrvatske će ovisiti od BBB i hoće li oni raditi marketing za pojedine utakmice, a ne od košarkaškog interesa
  • Tradicija bunta
    5.7k
    ovako će se još vise dogoditi disperzija navijačaBosna86

    Naravno da hoce. Vec sam napisao na koji nacin. Netko danas ide na FD, nekome to nije Dinamo, a netko ni "ne zna" da taj klub postoji. Disperzije je bilo i prije, Boysi su pratili i Cibonu i Zagreb, pod utjecajem ovih i onih faktora, a ponajvise radi njihove popularnosti u tom vremenu.

    Ne pratim taj klub vise pa ni ne znam koliko se to ljudi u Ciboni izmijenilo od Boze Milicevica do danas.
    Niti jedan nikada nije poveo pricu o jacanju i udruzivanju zagrebackih klubova i stvaranje jedinstvenog "brenda", da tako kazem, vec je svatko gledao sebe.

    A i spomenuti Gobac je toliko zagrijan za SD da mu je mrsko svaki drugi tjedan skinut podlogu za tekme FD recimo. Posao od sat vremena.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Sta znaci interes za košarku, ajmo od tog početi.Bosna86

    Znaci recimo to da taj spomenuti KK Rudes ima toliko djece u omladinskoj skoli da im nisu dosta ni dva kluba.
    Naravno da postoji interes, samo nikome se ne gleda menadzersku prciju Miska Raznatovica kako gazi nekadasnjeg prvaka Europe i najjaci HR klub s 20-30 razlike. Ili Zvezdinu B ekipu iz Zeleznika.

    Gledanost nekog KK Dinamo ce ovisiti prije svega kakav je to klub sportski, organizacijski i onda malo vise, da li taj klub odrazava nekakve sportske vrijednosti veceg broja ljudi.
  • brzizg
    3
    bar milju za ozbiljan klub u abi? to je kikiriki. Cibona sad ima budzet milju tak nes. Jedan Mornar iz Bara iz selendre ima proracun priblizan 5 milji eura, Zvezda ima blizu 10 milja itd
  • Papastrumf
    10.4k
    Najvece pitanje ostaje ABA liga. Ukoliko je projekt ozbiljan i klub ima ambicije postat jedan od vodecih, onda bi vjerojatno bila zelja i za izlaskom u Europu. Tu dolazimo onda do rampe. U Europu se moze iskljucivo preko ABA lige, a svi znamo da je ona kao takva neprihvatljiva za bbb.
  • Bosna86
    11.6k
    Gledanost nekog KK Dinamo ce ovisiti prije svega kakav je to klub sportski, organizacijski i onda malo vise, da li taj klub odrazava nekakve sportske vrijednosti veceg broja ljudi.Tradicija bunta

    Okej po ovim mjerilima ako se složimo da Futsal Dinamo stremi ka tituli, da je organizacijski solidno posložen,ima i marketing i sve sto si nabrojao, koliko ljudi ide na utakmici jer je dio grupe a koliko zato sto ih zanima hoće li neki Kanjuh dati gol ili dva.? Da BBB prestanu ići kao grupa na futsal, koliko bi ljudi gledalo te utakmice, a isto tako postoji tradicija keglica, kutije i čega sve ne ? .. Isto tako je i za košarku, koliko ljudi će ići gledati taj klub zbog grupe, a koliko zbog tog sto neki klinac ima lijep skok šut? To je za mene definicija interesa
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Okej po ovim mjerilima ako se složimo da Futsal Dinamo stremi ka tituli, da je organizacijski solidno posložen,ima i marketing i sve sto si nabrojao, koliko ljudi ide na utakmici jer je dio grupe a koliko zato sto ih zanima hoće li neki Kanjuh dati gol ili dva.? Da BBB prestanu ići kao grupa na futsal, koliko bi ljudi gledalo te utakmice, a isto tako postoji tradicija keglica, kutije i čega sve ne ? .. Isto tako je i za košarku, koliko ljudi će ići gledati taj klub zbog grupe, a koliko zbog tog sto neki klinac ima lijep skok šut? To je za mene definicija interesaBosna86

    Jako bi se iznenadio ako mislis da FD ne bi bio pracen da se Boysi maknu. Sigurno da bi izostala atmosfera ali mislim da sam na temi kluba bas pisao o tome kako je taj klub ima svoju publiku neovisno o grupi.
    Svatko ko dolazi na tekme FD to vidi, ja bi cak rekao da je puno vise tih "simpatizera" nego Boysa u dvorani, na manjim tekmama se to pogotovo vidi.

    I dalje se pojednostavljuje i banalizira. Boysi su velika grupa, i utjecajem i brojkama. Male i slabasne grupe bez jakog i izgradenog identiteta ne prezivljavaju desetljece navijanja za klub de facto "bez kluba".
    Isto tako grupa nikada nece doci ni blizu, ma ni na 10% svog potencijala bez izgradene "dinamovstine", kulta navijanja i pracenja kluba.

    Netko je napisao o tome da ne postoji dovoljan broj ljudi za pracenje 3 kluba. To je totalno kriva pretpostavka. Jer ako je odlazak na utakmicu svakog od ta tri (hipotetski, da bude taj kosarkaski klub jel) gust i uzivancija, to je kao da za vikend umjesto na jedan, odes na tri jebacka koncerta ili partya. Za nekoga ko voli i uziva u sportu.

    Spomenuo je covjek grke. Puno bi se dalo od njih nauciti iako oko vecine stvari nisu nasa razina. Petak euroliga puna dvorana, subota nogomet derbi, nedjelja ujutro after zenska kosarka i navecer laganica uz musku kosarku domace lige. Kultura ljubavi prema klubu, pracenje sporta radi sporta i cisto uzivanje, a ne pozeraj i forsiranje.

    Kod nas je nekima tesko da s futsala odu na nogomet zato jer vjerojatno jednostavno to ne vole i dolaze na utakmice vise radi nekih drugih stvari. Kod njih je skroz normalno da se petak i subotu navecer isprate dva najveca kluba u SD, pa u nedjelju skoknu pogledat kako im napreduju zenska kosarkaska sekcija ili kako ce proc vaterpolo s crvenima.

    Naravno, to je sto godina tradicije, golem rivalitet i masu drugih faktora koji tome doprinose, ali poanta je valjda jasna.
  • deda
    29k
    Svaka ideja ima šansu za uspjeh ako je ljudi osjete svojom. Zato kod nas brojni klubovi u raznim sportovima propadaju, jer su izgubili identitet, bazu, a prije svega povezanost sa zajednicom.
  • Bosna86
    11.6k
    Puno bi se dalo od njih nauciti iako oko vecine stvari nisu nasa razina. Petak euroliga puna dvorana, subota nogomet derbi, nedjelja ujutro after zenska kosarka i navecer laganica uz musku kosarku domace lige. Kultura ljubavi prema klubu, pracenje sporta radi sporta i cisto uzivanje, a ne pozeraj i forsiranje.Tradicija bunta

    Ovdje otvaraš puno dublja pitanja oko toga zašto ljudi uopće idu na utakmice . Sto to danas sprečava jednog prosječnog zaljubljenika u sport u Zagrebu da tijekom vikenda ne posjeti 5 različitih sportskih borilišta? Ne mogu se identificirati sa klubom iz svog grada zato sto se ne zove Dinamo ili ih boli neka stvar za ženskom košarkom ili bilo kojim drugim sportom? Ako se ne mogu trenutno identificirati sa KK Rudesom, zašto bi se identificirao onda kada promijeni ime u Dinamo? Pa to je definicija svega protiv čega se borimo na tribinama svih ovih godina i zbog čega smo opstali do dana današnjeg
  • NORTE
    9.7k
    Ima mi smisla da Zagreb ima jaki košarkaški klub, koji se zove Dinamo. Kad je već Cibona dotakla samo dno. Imati drugačiji klub, sportskiji jer to je i cilj, imati uspješan KK u Zagrebu. Cibona je jako velik brend, srozan do dna, košarkaški derbi također ima smisla. Potencijal KK Dinamo koji igra u Draženovoj dvorani itekako postoji! Možda nismo ni svjesni tog potencijala. Košarka je uostalom itekako popularna. KK Rudeš ima u grbu plavu boju i buldoga, gle čuda. Međutim...

    1. Velik broj navijača Dinama i BBB-a su ujedno i navijači Cibone, kakva god ona bila. Čak i ako ne idu na većinu domaćih tekmi Cibone, jer je stanje zadnjih 10-15 godina tako kako je, prate zbivanja i rezultate Cibone jer osjećaju pripadnost čekajući bolja vremena.

    2. Zašto bi se BBB i Zagreb uspoređivali s praćenjem svih sportova kao Panathinaikos? Oni neka idu na žensku košarku jer mrze crvene, nas zagrepčane boli k za nekakav ženski OK Dinamo. Općenito to praćenje 5 sportova stvara opravdan dojam da se nešto radi na silu, jer eto toga ima i u Ateni i drugdje.

    3. Što kad KK Dinamo počne igrat regionalnu ligu sa srpskim klubovima?! Dinamo, ne Cibona.

    4. Osnovati potpuno novi klub iz nule bi vjerujem bio puno puno teži zadatak? Umjesto KK Rudeš za kojeg sam već naveo da u grbu ima boju grada i simbol Boysa.

    Da BBB prestanu pratit futsal klub bi kroz koju godinu vrlo vrlo vjerojatno propao i ugasio se.

    Sjetimo se i da je 2013. postojala priča da će BBB počet pratit Cibonu zbog Mamića i crnih lista, ali je brzo odbačeno i uskoro predstavljen futsal.
  • Papastrumf
    10.4k
    2. Zašto bi se BBB i Zagreb uspoređivali s praćenjem svih sportova kao Panathinaikos? Oni neka idu na žensku košarku jer mrze crvene, nas zagrepčane boli k za nekakav ženski OK Dinamo. Općenito to praćenje 5 sportova stvara opravdan dojam da se nešto radi na silu, jer eto toga ima i u Ateni i drugdje.NORTE

    Ima puno ljudi kod nas koji su oduvijek maštali o SD dinamo. Isto tako, ne bi vjerovao, ali ima puno ljudi koji općenito vole sport i prate ga. Ja npr. sam znao otići na utakmice lokalnog košarkaškog ili rukometnog kluba, a kako onda ne bi na nešto što smatram svojim i s čime se poistovjećujem!?

    3. Što kad KK Dinamo počne igrat regionalnu ligu sa srpskim klubovima?! Dinamo, ne CibonaNORTE

    Ovo sam već spomenuo i po meni jedno od važnijih pitanja u svemu ovome. Svakome je težnja izaći na europsku scenu, a to se kod nas može samo preko ABA lige.

    Sjetimo se i da je 2013. postojala priča da će BBB počet pratit Cibonu zbog Mamića i crnih lista, ali je brzo odbačeno i uskoro predstavljen futsal.NORTE

    Ovo nikada nije bila neka ozbiljna priča.
  • Kwedi
    3.8k
    je li preduvjet za pripadnost nekom sportskom društvu ime kluba? može li postojati iznimka?

    u sportskom smislu cibona je barem jednak sportski brend kao dinamo, a u košarkaškom kontekstu ime cibona ogromnu težinu za svakog pratitelja košarke.

    ovdje govorimo naravno u kontekstu iste publike i navijača koji prate i košarku i nogomet te su 98,2% navijači i dinama i cibone
  • Papastrumf
    10.4k
    je li preduvjet za pripadnost nekom sportskom društvu ime kluba? može li postojati iznimka?Kwedi

    Možda tebi nije bitno, ja sam uvijek maštao o tome da se Cibona i rk Zagreb zovu dinamo, dok sam prije 15-ak godina išao i na njihove utakmice.

    u sportskom smislu cibona je barem jednak sportski brend kao dinamo, a u košarkaškom kontekstu ime cibona ogromnu težinu za svakog pratitelja košarke.Kwedi

    U kojem smislu je cibona jednaki sportski brend kao dinamo? Ne kažem da nije veliki brend, ali teško da košarkaški klub uopće može u istu rečenicu s nogometnim, bar kod nas.
  • NORTE
    9.7k
    Ima puno ljudi kod nas koji su oduvijek maštali o SD dinamo. Isto tako, ne bi vjerovao, ali ima puno ljudi koji općenito vole sport i prate ga. Ja npr. sam znao otići na utakmice lokalnog košarkaškog ili rukometnog kluba, a kako onda ne bi na nešto što smatram svojim i s čime se poistovjećujem!?Papastrumf

    Svi smo maštali o sportskom društvu Dinamo. Odlazak pojedin(a)ca na tekme kvartovskog KK/RK su uglavnom jer žive blizu dvorane ili je besplatan ulaz ili slični razlozi. Zašto danas pričati o poistovjećivanju s KK Rudeš jer će se sutra preimenovat u Dinamo?

    U kojem smislu je cibona jednaki sportski brend kao dinamo? Ne kažem da nije veliki brend, ali teško da košarkaški klub uopće može u istu rečenicu s nogometnim, bar kod nas.Papastrumf

    Cibona je dva puta za redom bila PRVAK EUROPE i to u vrijeme kad su BBB tek nastajali tj. nisu još imali ni ime i kad su redovno išli na Cibonu, čak i u Atenu.
  • Papastrumf
    10.4k
    Cibona je dva puta bila PRVAK EUROPE i to u vrijeme kad su BBB tek nastajali tj. nisu još imali ni ime i kad su redovno išli na Cibonu, čak i u Atenu.NORTE

    Pitao sam u kojem smislu je sportski brend kao dinamo jer mi nije jasno. Je, bila je prvak Europe dva puta u osamdesetima.
    I FC Nürnberg ima najviše titula u Njemačkoj nakon Bayerna pa je li zbog toga jednak brend kao Borussia ili Schalke?
    Ako danas zaustaviš na cesti 10 ljudi u Zagrebu, ja se kladim da ih 9 sigurno, a možda i svih 10 neće znati nabrojati niti jednog igrača Cibone.
    Je, vjerojatno su svi čuli za cibonu, kao što su čuli i za Fc Nürnberg.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.