• Mlađi referent
    10.7k
    Zatvorit te rupe na stranama iza naših krilnih bekova nekako moramo, od tu će dolazit debelo najveća opasnost

    Ne mislim da ćemo se vratit četvorci nazad, ali očekujem defanzivne krilne bekove. RPG lijevo umjesto Vidovića, 90% sam siguran
  • Dinamosaur
    977
    Zatvorit te rupe na stranama iza naših krilnih bekova nekako moramo, od tu će dolazit debelo najveća opasnosMlađi referent
    Zašto misliš da naši neće pokrit te "krilne bekove"?
  • NitkoBitan
    12.3k
    I ja dosta vrtim po glavi vise igrace nego postavu jer sam uvjeren da Sergej nece dirat pobjednicku 3-5-2.

    Kao trojicu iza bi stavio Rileta, KTCa i Perkovica. Izostavio bih Maxa jer mislim da ovo nije utakmica za njega, slab je u skok igri i duelu te dosta slampav, odnosno sklon barem jednom teskom kiksu po utakmici sto momcad kao Rijeka kaznjava (bilo nespretno stopanje ili nesto slicno).

    Mislim da ne postoji neki konsenzus oko wing bekova. Osobno bi ostavio Spikica desno jer je defanzivno odgovoran i solidan u kontrama, pa ako razocara lako se kasnije ubaci Kaneka koji ce bit odmorniji za ostatak utakmice. Lijevo bih stavio Hoxhu jer je isto defanzivno odgovoran i trkacki mocan za kontre te je vec Rijeci stvarao probleme kad je igrao za SB. Dodatan plus Hoxhi je taj sto je dobar u skok igri, a ona ce nam bit potrebna jer Rijeka ima dosta visokih igraca i igra na kartu prekida/ubacivanja.

    Ostalo se vise manje zna. I da, RPGa ne bih stavio od pocetka jer je u procesu povratka, par tjedana je izbivao zbog ozljede. Kad Rile energetski padne i bude na rubu 2. zutog kartona onda ce bit pravi moment za ubacivanje nase crne zviri.
  • Mlađi referent
    10.7k
    Zašto misliš da naši neće pokrit te "krilne bekove"?Dinamosaur

    Ne razumijem pitanje iskreno, ne kužim tko su naši koji trebaju pokrivat krilne bekove

    Ali ako razumijem smjer u kojem pitanje ide onda - Vidovića pate i puno slabija krila od Pašalića, ne prati dovoljno igru, a naravno ni u 1 na 1 situacijama nema tu kaj tražit, mislim da bi ovaj imao ravno 0 problema da se zavlači iza njega i tu dolazi do prostora za kreaciju i stvaranja viška. Na drugoj strani, Špika je bolji obrambeno, ali i ide na Pjacu, kaj je opet razina više. Njega bi nekako očekivao, jer je najbalansiraniji za tu WB poziciju. Ali da mislim da će bit divota to gledat i da će bit ozbiljnijih problema za Pjacu u tom duelu, iskreno ne
  • Dinamosaur
    977
    Zatvorit te rupe na stranama iza naših krilnih bekovaMlađi referent


    ?
  • Mlađi referent
    10.7k


    Naši su krilni bekovi, ne trebaju naši naše pokrivat. Naši krilni bekovi moraju pokrivat njihova krila

    Svakako, odgovor je u postu iznad, ovo je samo manji nesporazum
  • Mlađi referent
    10.7k


    Nije mi baš jasnonkaj želiš da ti kažem i kaj te točno nadrkalo, mislim, mogu ti shematski skicirat ako te toliko zanima

    WB je pozicija koja zahtjeva ofenzivnije postavljanje na terenu od običnog beka i traži više dolazaka naprijed. To ostavlja više prostora krilima za ulaske u prostor među LCB i LWB. Za dva klasna igrača kao kaj su Pjaca i Pašalić, to je dobar scenarij u kojem bi se oni mogli ugodno osjećati. Dva defanzivna krilna beka, bi tu situaciju njima otežali, RPG vjerujem da može ispratit svakog od konkurentskih krila, dok mi je desno ta nedoumica.

    te je vec Rijeci stvarao probleme kad je igrao za SBNitkoBitan

    Hoxha ponovi onu tekmu protiv Rijeke krajem prošle polusezone, i nekako ćemo oprostit 1.5 milki :rofl:
  • Dinamosaur
    977
    Naši su krilni bekovi, ne trebaju naši naše pokrivat. Naši krilni bekovi moraju pokrivat njihova krilaMlađi referent
    Naša krila moraju napadat prostor, a ne branit. U fazi obrane povlačenje..
    Stvarno mi nije jasno o cem pricas
  • Mlađi referent
    10.7k


    Formacija 3-5-2 uopće nema krila ima WB, na kojima je i defanzivna zadaća uz onu napadačku.

    Naravno da ćeš se povlačiti u fazi obrane, ali osnovna postavka je da će WB opet bit više uz teren. Ogromna defanzivna opterećenost će ti rezultirat nedostatkom širine gore, a potrošnja igrača je velika.
    Po svakoj izgubljenoj lopti, brzom napadu, opet ti ostaje gomila prostora iza.

    Kažem, čini mi se da Pjaca i Pašalić nisu dobar par krila za testirati koliko ofenzivno možemo ići. Nama centralni vezni koji bi trebali pomoći u tim scenarijima stoje opet previsoko gore (sem Mišića na kojeg smo zato nakačili sve druge obveze) i tu neku pomoć ne vjerujem da će dobit. Mislim, nekako i Jakir mi djeluje kao takav tip, da će se ipak odlučiti za defanzivno odgovorniju varijantu.

    Sopić bi inače mogao ukrast par nacrta od Varaždinaca, oni su najbolje blokirali naš izlazak kroz linije otkad igramo s trojicom
  • Dinamosaur
    977
    bravo. Ziher ce ti se na terenu u zivo bas tako poklopit.
    Nogomet, ajmoooo :starstruck:

    Prijedlog: - bacimo okladu? Odigramo tekmu?
  • Zagi
    5.1k
    Sopić bi inače mogao ukrast par nacrta od Varaždinaca, oni su najbolje blokirali naš izlazak kroz linije otkad igramo s trojicomMlađi referent

    Varaždinici su isto tako u drugoj tekmi prešli na 3 iza. U prvoj su igrali 433 i sve je puštalo.

    Nije pitanje hoćemo li mi igrati sa 4 iza, nećemo. Već hoće li se Sopić adaptirati i ima li uopće kadar za tako nešto.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Špika je bolji obrambeno, ali i ide na Pjacu, kaj je opet razina više.Mlađi referent

    Pjaca je bio nevidljiv protiv Lokse (niti jedan dribling), pokrio ga je Bartolec. Sa druge strane Pasalic koji ima uzasan ucinak u posljednje vrijeme. Vise se bojim Radeljica u nasih 16m nego njihovih krila, ili recimo Fruka koji moze nesto iskemijat kroz sredinu (znali smo ostavit Varazdinu prazan prostor u sredini).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.