• OsamŠest
    2.5k
    Zbog najava novih ljudi, nisam siguran da je Marko Marić dugoročno rješenje.

    Međutim, apsolutna podrška u odabiru zbog podloge koju ima. Upravo takav tip osobe/čovjeka vrlo kvalitetno može odrađivati taj posao.

    100% je u nogometu, fantastično poznaje tržište, aktivan je na njemu. Također, odlično prepoznaje i potencijal i kvalitetu.

    Mislim da će Marko pozitivno iznenaditi i nemam ništa protiv da se krene u tom smjeru. Dugoročno!
  • Crle
    350
    https://gnkdinamo.hr/hr/vijesti/clanak/marko-maric-nas-je-temeljni-zadatak-razvijati-igrace-za-moderni-nogomet

    Ja se uopće ne bi čudio da on jednog dana postane vrhunski sd. Ok jedno je priča a drugo rezultat. No čini mi se da zna što radi i da ima puno potencijala za napredak.
  • IstokKa96
    556
    @NitkoBitan Niste me razumijeli, moj komentar se odnosio na uvažene forumaše koji su počeli (in)direktno prozivati novoizabrane ljude prvenstveno zbog nesmjenjivanja trenera.
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Gle, meni nije problem čekati. Problem je to što s trenerom ne možemo čekati. Ne znam kako drugi, ali meni nije nimalo svejedno riskirati titulu, kup i čak možda i to da budemo završili treći jer se ne želi mijenjati trener iz nekih razloga... Što te onda dovodi i do toga da onda nagodinu ideš preko kvala za konferencijsku ligu u europu di ti je jedan poraz/ispadanje kobno. Naši dečki i dalje imaju moju podršku (makar mrzim što to moram uopće naglašavati), ali da sam nervozan oko trentunte situacije, jesam.
  • austrijanac
    2.6k
    Generalno, privremeno, sasvim ok za Marića. Ako se pokaže, neka ga. Zazivamo Salzburg kao uzor, a oni daju samo ljudi iznutra koji pokazuju potencijal i volju. Pa eto, sretno bilo.


    Za Jakira skroz suprotno, nakon 5 komada se moralo raspravljat. Pa makar tih 5 od PSGa bilo. Tješim se da je razlog što trenutno nema trenera na vidiku.
  • Klenx
    4.1k
    Što duže čitam Zonu, mogu zaključiti samo jedno.
    Prosječni Dinamov navijač je jednak prosječnom tovaru, samo što kao bonus boluje od stockholmskog sindroma. Čak mislim da bi uz drukčije okolnosti bio i gori od tovara.
    Isti je nerealni kmečavac, koji samo silom prilika nije imao prilike kmečati jer se igrom slučaja rodio kao Dinamovac (sa velikim d), a ne kao tovar.

    Za početak, jeste li vi svjesni da su u zadnjih 20 godina Dinama samo dvije osobe od a do ž upućene u sve dijelove kluba (a ponajviše financije i ugovore).
    To su Zdravko Mamić, i silom prilika pod novo - Vlatka Peras.

    Ljudi koji su ušli u klub pojma nemaju u kakvoj se situaciji klub nalazi. Tko ima kakav ugovor, ima li dugovanja, kakvi su krediti, ima li potraživanja i potencijalne kakve nove zarade, koliki je prihod od koje grane funkcioniranja kluba. Probajte svoj kućni budžet povjeriti ženi na 2 godine, i nakon 2 godine neka vas netko pita o računima, hoćete li imati pojma gdje i što je uplaćivano? Naravno da ne budete.

    Klub nema sportski sektor, pola momčadi je odron, članovi uprave su odron, stadion je odron.
    U vašim glavama je rješenje drugi dan sve pomesti, isplatiti par milijuna eura odštete za koje niste sigurni imate li ih i što onda?
    Zar nije logičan potez ovo što se napravilo, ograničiti djelovanje Vlatke Peras i ostalih članova uprave, ustabiliti sportski sektor sa VRŠITELJEM DUŽNOSTI, te pokušati dobiti uvid u stvarnu situaciju kluba.
    Koje je rješenje vama u glavama, dovesti sportskog direktora, a ne znaš jel mu možeš dati 100 000 eura plaću ili milijun? Milju eura za transfere ili 5?

    Ja sam osobno jedan od najvećih hejtera Sergeja Jakirovića, kao osoba koja ga očima ne može vidjeti na Dinamovoj klupi prvi bi mu stisnuo otkaz.
    Međutim koga dovesti? Nemamo sportski sektor, realno jedino se može postaviti neki VD iz unutarnjih resursa i nadati da će to ispasti dobro. Ili na horuk dovesti nekoga, i što onda s njim na ljeto? Ima li netko tko garantira naslov prvaka u idućih 9 kola, a da se ne zove Pep Guardiola ili Jurgen Klopp?

    Svjesni su ljudi da nisu doveli nikoga od osoba u klubu, ali i da su odgovorni kako će to ispasti do kraja. Skroz razumijem igru koju su zaigrali, nadaju se da će nas sreća pomaziti i da ćemo uspjeti izgurati do ljeta, snimiti stanje i napraviti prave poteze za Dinamovu budućnost.
    3 mjeseca je malo, ali 3 mjeseca je i pun kurac vremena. Zašto je 3 mjeseca? Možemo zahvaliti metuzalemima u klubu koji su čekali sa statutom i izborima i doveli klub u situaciju u kojoj je.

    Nije bajno, nije lijepo, pun kurac je teško i do ljeta će biti zajebano. I umjesto da serete po ljudima koji su svoj poslovni i privatni život žrtvovali i izložili u svrhu ostvarenja boljeg, demokratičnijeg i velikog Dinama pomaknite svoju lijenu kmečavu dupad, dođite na stadion, budite pozitivni i pružite podršku Dinamu.
    Pružite podršku ljudima koji stavljaju jaja na panj u ovoj situaciji za Dinamo.

    Budite podrška, jer biti Dinamovac je uvijek bilo izazovno.
    Nemojte biti kmečavi tovari koji očekuju da će se 20 godina sranja ispraviti u 7 dana od izbora.

    I za promjenu malo, vjerujte. I ne serite bespotrebno po nečemu što je vaše.
  • Crusades1986
    9.5k
    Ovo par puta pročitati za domaću zadaću prije spavanja. :clap:
  • Praskaton
    1.8k

    Ovo je forum,mjesto gdje se diskutira o svemu i svačemu,ne vidim problem izražavanja sumnje u odluke pa tko god da ih je donio.

    Naravno da imaju povjerenje,kao što su imali i glas mene i mojih bližnjih na koje mogu utjecat.

    Ne trebas bit previše "unutra" da vidis da ovo ne ide,igra nije nista bolja iz utakmice u utakmicu.Svi smo svjesni situacije da je teško dovesti nekoga tko ce garantirat naslov.
    Al ovo se mora presjeci.Ako se mogao postavit Maric kao v.d onda se moglo i naci trenera do kraja sezone.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Predsjednik i izvršni odbor koji smo izabrali radi ravno osam dana. Ovo su im prve odluke i već ih se kritizira jer nisu donijeli neku populističku kao što je smjena trenera. Ne znam kak su neki zamišljali demokraciju u klubu? Da će novo vodstvo ispunjavat želje svakom mikimausu sa zapada ili zone? Ako su odlučili da Jakir ostaje i da je Marić SD, trebamo podržati njihovu odluku. Uostalom, oni stoje iza nje i odgovarati će za nju. A sigurno su kompetentniji od forum struke i imaju bolji uvid u stanje.
  • ZGWest
    525
    @Klenx je u komentaru iznas sve rekao.

    Jedno je iskazati drugacije misljenje i krenuti u konstruktovnu diskusiju, a drugo je sve ovo sto se desava na forumu zadnjih dana.
  • Sixthway
    241
    Novi ljudi imaju svoj mandat , ajmo im sudit za 4 godine ,taman prije novih izbora. Dajmo ljudima vremena da sve poslože kako si oni zamišljaju. Nećemo rezultate vidjet sutra ili za mjesec dana. Ovo je dug put. Nismo mali klub pa da možemo preko noći od nule krenuti I dopustit si posrtanja.
  • Do kraja2023
    123
    Kolega @Klenx sve objasnio!
    Svaka cast!
  • Mr Anderson
    5.3k
    Dok dam ja tipkao i kolega Klenx je napisao slično, samo opširnije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.