• Mihaljević
    8.2k
    GBeC5lbWwAEXu43?format=jpg&name=medium
    :starstruck:
  • mali M
    3.5k
    Možda smo navikli na jedan tip igre kad sam ja na travnjaku i razumijem napadače koji su igrali kad me nije bilo.Krizy

    Jel sad barem svima jasno da je Jakir zabrijao.. sam Petko ti kaže da smo navikli na drukčiji tip igre kad je on na terenu. Znači da je na treneru da izgradi i prilagodi igru u novonastaloj situaciji... Al neću dalje jer je kriva tema, al sam to primjetio u Petkovom intervjuu
  • jedan u nizu
    6.2k

    apsolutno. Zato sam i misljenje da igraci nisu odusevljeni Jakirovim pristupom igri, i da im ta igra zapravo umanjuje njihov doprinos igri. I vjerovatno svjesno/nesvjesno se manje trude i zalazu kada im ne pase igra.
    Trener treba prilagoditi igru raspolozivm igracima i pozicijama. Moze i obrnuto, ali u ova 4 mjeseca je svima jasno da to nije uspio. Pokazuje svoje ogromno trenersko ne znanje kada ne moze nista promijeniti u nasoj igri na bolje.
  • Zagi
    5.2k
    Zanimljiva interpretacija.

    Znači Gvardiola dok je bazirao cijelu igru na Messiju, u slučaju Messijevog odustva je samo trebao izmisliti nešto novo u par tjedana?
  • jedan u nizu
    6.2k

    Igra barcelone se nije bazirala na Messiju na kraju njegovog perioda u Barceloni. Makar je to i dalje bio Messi, nije to bio one man club. Zapravo nikad nije bio to.

    Dinamo previse ovisi o Petkovicu. I njegov utjecaj je puno drugaciji od Messijevog.
    Messi je playmaker, igrac odluke i poteza. On je uz sebe i ispred sebe imao druge pojedince koji su takoder mogli rijesiti utakmicu, a i napadaci su bili ti koji su bili 'hranjeni' njegovim loptama i progravanjima.
    Ako tamo nije bio Messi, tu ulogu je radio neki drugi playmaker. Mozda slabije od njega, ali svejedno je igra mogla biti nastavljena.

    Kod nas je Petko specifican napadac, koji proigrava druge ljude oko sebe. Najcesce igra sam u napadu, pa on proigrava krila ili desetku (Baturina/Olmo). Kada nemas takvog napadaca, drugi igrac ne moze njega zamijeniti, jer je u svijetu malo takvih napdaca, a kamoli u dinamu. Jedan Drmic, Emreli, Kulenovic ne mogu igrati kao Petkovic, Ne mogu igrati jer nemaju takav vic u nogama, nemaju takvu fizikaliju da navuku igrace na sebe i da se hrvaju sa trojicom istovremeno, i nemaju takvu inteligenciju da proigraju druge igrace.
    u nedostatku takvog igraca, drugi igrac mora to preuzeti, a nama to nitko nije u mogucnosti napraviti. Baturina nije, ili nije na toj razini, nije takav tip igraca. Nije napadac vec desetka.
    U tom nedostatku ili mijenjas taktiku, formaciju, baziras igru na drugim igracima, a ne cekas da Kulenovic i Emreli preuzmu njegovu ulogu
  • Zagi
    5.2k
    4 godine momčad uigravana s jednim, specifičnim napadačem ali ajmo mi to razj u par tjedana i trenirat nešto novo umjesto da progutaš govno i nek Kule simulira koliko može dok se Petko ne vrati.
  • mali M
    3.5k
    progutaš govno i nek Kule simulira koliko može dok se Petko ne vrati.Zagi

    I? Kaj veliš, kak nam je to uspjevalo? Pa ja nemrem vjerovati kak su neki kontraši samo da budu, bez obzira što ih sve demantira
    Da nadopunim. Zato kao svaki normalan trener imaš uigrano bar dve taktike pa nemoraš "progutat govno" nego prilagodiš onome što imaš
  • Džudžan86
    242
    Upravo je za potpisani dres najboljeg igraca Hnla na aukciji povodom humanitarne akcije podcasta UPU netko dao 2100 eura, sto je i ujedno najveca svota za koju je neki dres otisao :jak:
  • Petar86
    592
    bome on i Misic nisu nikom ostali duzni hahaha
  • Efes Pilsen
    6.9k
    To je stav kapetana, Ademi ga je dobro odgojio.:grin:
  • Nousername
    615
    Koliko su samo mnogi sumnjali u njegove liderske sposobnosti.Covjek iz utakmice u utakmicu pokazuje kako se ponasa kapetan i najbolji igrac momcadi
  • marcio amoroso
    32.5k
    Kopirano sa indexa.


    NAPADAČ zagrebačkog Dinama Bruno Petković najbolji je nogometaš godine u izboru "Kapetani biraju" koji je tportal proveo među nogometnim kapetanima 21. godinu zaredom.

    Danas već tradicionalnu anketu tportal.hr je proveo među kapetanima klubova SuperSport HNL-a, a najbolji igrač odabran je temeljem zbroja njihovih glasova. Svaki kapetan izabrao je pet igrača za koje smatra da su pokazali najviše na terenu u 2023. Prvom, odnosno najboljem, dodjeljivali su po deset, a petom po dva boda. Zbrajanjem bodova najbolji igrač lige postao je napadač Dinama, koji je od mogućih 100 osvojio 92 boda.

    Petković je ponio naslov sa 28 bodova više od drugoplasiranog napadača Hajduka Marka Livaje, koji je slavio zadnje dvije godine. Treće mjesto zauzeo je Martin Baturina (Dinamo) sa 24 boda, Toni Fruk (Rijeka) je osvojio 14, a Ramon Mierez (Osijek), Josip Mišić (Dinamo) i Lindon Selahi (Rijeka) po 12 bodova.

    ''Ovo je veliko priznanje''

    "Želim se zahvaliti svima koji su glasali za mene. Ovo je veliko priznanje s obzirom na to da su upravo kapetani svih HNL klubova birali najboljeg igrača. Ovo je nagrada za moj trud i motivacija za dalje. Isto tako želim zahvaliti i svojim suigračima bez kojih sigurno ne bi dobio ovo priznanje," izjavio je Petković kojem je ovo druga nagrada tportala nakon što je bio najbolji i 2019.

    "Mislim da sam uvijek pokazivao respekt prema suparnicima, pokušat ću nastaviti sa što boljim igrama. Što se tiče moje sezone, gledam je kroz klub i sigurno je moglo bolje. Imao sam i ozljedu, no to su neke stvari na koje ne možeš utjecati. Sezona je bila pozitivna i mislim da će iduća biti još bolja," dodao je.

    Petković je istaknuo kako igranje u Dinamo uvijek donosi pritisak.

    "Igranje u Dinamo uvijek donosi pritisak, velika su očekivanja i kada se dogodi sezona u kojoj nisi na vrhu ljestvice, sigurno da je teško. Pritisak je i kada pobjeđuješ, ali ne igraš na način kako bi trebao. No, u zadnjih šest sezona smo četiri puta "prezimili" u Europi nakon 50 godina čekanja. To je veliki uspjeh. Bilo je situacija gdje smo svi mogli bolje, ali nadam se kako ćemo u nastavku sezone dovesti Dinamo tamo gdje pripada."

    ''Livaja, Labrović, Mierez i neki moji suigrači su odlični''

    Petkovića su pitali za koga bi on glasao.

    ''Zatekli ste me malo, nisam razmišljao o tome. Imam jako dobrih suigrača u Baturini, Mišiću, Ristovskom, imam jako dobrih protivnika u Livaji, Mierezu, Labroviću. Liga je jako dobra i podiže se kvaliteta HNL-a iz godine u godinu. Europski rezultati to ne prate, ali fali nam možda jedan iskorak u infrastrukturi, školi i svemu i da drugi naprave iskorak u Europi. To je sve proces i mislim da će hrvatski nogomet rasti bez obzira na ovaj period u kojem liga stagnira.''

    ''Neću dozvoliti da tako ljudi tuku mene ili moje suigrače''

    Derbi je bio siromašan i bez golova, a Petković je pokazao veliku dozu agresije.

    ''Hajduk? Nisam bio na nivou, mogao sam puno bolje. Žao mi je što se piše da je najbolji akter utakmice bio sudac, ja sam prvi u više navrata zaslužio žuti karton, kao i drugi igrači koji su napravili ratničku atmosferu. Imao sam previše grubih poteza, iako sam dobar s Uremovićem i Šarlijom, stisnuli smo si ruke kasnije. Volio bih da se utakmica pamtila po potezima. Bio to Petković, Ademi, Livaja ili Pukštas. Volio bih da je bio zapamćen derbi po tome. Tri boda bila su prioritet i ako se stvori ta jedna ratnička atmosfera, ne mogu dozvoliti da tako ljudi tuku mene ili moje suigrače. To je nešto što se ne smije događati, na agresiju se uvijek mora odgovarati agresijom u nogometu.''

    Petković je velik dio jeseni propustio zbog ozljede.

    ''Moja ozljeda? Nažalost, oštetio sam Dinamo i reprezentaciju, žao mi je zbog toga. Sada nosim drugačiju odgovornost nego prije, ali znam da sam htio najbolje iako nije tako ispalo. Volio bih biti još pametniji sljedeće godine, pomoći svojim momčadima da ostvarimo sve što želimo.''
  • Krizy
    36.6k
    Evo i slika
  • Krizy
    36.6k
    Dominiraju naši komentari
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.