• Eduardo
    17.6k
    Da zabilježimo iako je dio već postavljen.
    ordfxf2aa06rvkfs.jpg
    nos7i0e2b96ubxgu.jpg
  • The Undertaker
    4.1k
    Što sam pogrešno shvatio?
  • serbus
    3.6k
    Kaj je sa Stojanom, kaj se tu čeka di je njegovo izbacivanje.... Ne smije past u zaborav da se izvuče Mamići van iz dinama taman sa Rožičem nek osnuje svoj...
  • criticus
    1.3k
    Ja bi radije demokratski i članski Dinamo u drugoj ligi nego privatni na krovu Europe. To je samo moje mišljenje, vjerujem da se svi tu razlikujemo barem u nijansama. Al upravo to i je bit demokratskog uređenja, ajmo vidit sta vecina kaze i ucit na tomu da dođemo do najboljeg rješenja.

    Zašto članski Dinamo? Zato što želim da bude NAŠ, sviju nas, njegovih članova i navijača. Zato što želim da se poistovjeti sa zajednicom u kojoj djeluje. Da se "tučemo" ko će doć do godišnje karte jer ce se rasprodat, jer igra naš Dinamo a ne liga prvaka. Mišljenja sam da do tog možemo doć samo ako klub saživi sa svojim navijačima, članovima, zajednicom. Mislim da takav put ne vodi u drugu ligu nego u ligu prvaka.

    Zašto ne privatni Dinamo? Argument koji sam čuo puno puta je pa koliko je Mamić donio Dinamu šta ima veze ako je uzeo malo. Pa nije njegov klub i njegovi movci. A šta da je bio vlasnik? Bi li takav klub saživio sa svojim navijačima? Čiji je to onda Dinamo, njegov ili naš? Shvaćam da je ovo scenarij kojim se plaše protivnici privatizacije jer to nemora bit tako. Ko je to u Hrvatskoj uspješan privatni klub? Dinamo je van ranga hrv klubova, ok. Ali koliko je vlasnika Inter Milan promijenio u zadnjih 10ak godina? Koliko je još takvih primjera? Još jedan scenarij za plašenje je, kad je neko vlasnik nečega on radi s tim šta hoće ( Dinamo i on će sve platiti :)). Može ga opustošit, može ga obogatit, ali može ga i odves u Englesku jer će tamo igrat Superligu 2043. godine sa klubom europskog ranga Dinama.

    I sve ovo gore napisano je subjektivno. I sve to je totalno nebitno jer trenutno nije bitno što ni ti ni ja mislimo, jer mo možemo obisit mačku o rep. I baš zato demokratski Dinamo. I ako nam treba za tu odluku da donesemo, zašto pobogu ne i za sve ostale.

    "Svi stavovi iznešeni u postu su moji :D"
  • Neutralna zona
    33
    Oprosti, sve te priče djeluju mi na način, ajmo biti što lošiji pa da navijači i članovi spašavaju klub. Dečki, pričamo o Dinamu a ne o Maksimiru s Oboja. Ponekad imam osjećaj da neki nisu svjesni veličine Dinama i da sve ove rezultate koje Dinamo ima i radi nadilazi stanje svijesti našeg naroda.
  • mniokl
    254
    Vidim još uvijek postoje mamićevci,sjela uplata iz Hercegovine?Pa se raspištoljili dečki i seru li ga seru.Pozivam razumne forumaše da ih jednostavno ignoriraju.
  • criticus
    1.3k
    Oprosti, sve te priče djeluju mi na način, ajmo biti što lošiji pa da navijači i članovi spašavaju klub.Neutralna zona

    Ovo nije baš ideal što svaki navijač želi od kluba. Tako da ti ovo ne stoji.

    Ponekad imam osjećaj da neki nisu svjesni veličine Dinama i da sve ove rezultate koje Dinamo ima i radi nadilazi stanje svijesti našeg naroda.Neutralna zona

    Ovo nikako ne kužim. Šta znači veličina Dinama? Nama je on svima najveći klub koji postoji, nije floskula, to je tako. A kako rezultat tvog kluba nadilazi svijest tvog naroda? Koji stranac je vodio Dinamo pa da eto naši ne kuže? Ovo omalovažavanje sebe i svog naroda je ispod razine diskusije po meni. I ko da je Dinamo tek sad nešto napravio. Rezultati se interpretiraju u kontekstu vremena u kojem su ostvareni. Tako da četvrtfinale Europa lige sada, drugo mjesto u grupi LP 99. ili kup vg 67. možeš poredati po uspjehu kako želiš. Ali tvrdnja da je sad neki bauk u odnosu na Dinamo u povijesti ne stoji.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Dinamo je puno veci nego sto mislimo,zato njime i trebaju manevrirati iskljucivo intelektualci i akademici poput Zige, Stojana, Tomurada, Zovka, Bogdanica, Poldrugaca i ostale drustvene, sportske i politicke kreme Dinamovog navijackog korpusa.
  • Neutralna zona
    33
    Meni je skroz normalno da netko bude članom/navijačem kluba, ide na utakmice, vodi djecu i obitelj, kupi poneki suvenir i stvara jednu kulturu oko nadogradnje osobnog života. Isto tako da sudjeluje u izborima, ako ih ima, i daje podršku svojem kandidatu. Kandidat iz te priče je moćan igrač, sa financijskim i stručnim zaleđem. Ovaj način pojavljivanja kandidata iz novina, guranjem politike a da oni sami ne zadovoljavaju prije navedene kriterije meni osobno nisu nikakav gušt već muka. Ukratko, ne hranim oko sebe narativ kako su članovi stalno u nekim dramatičnim situacijama i stanjima a na ovakav način budemo stalno.
    Priča oko veličine? Pa evo vrlo jednostavno objašnjenje. Prvaci smo godinama, igramo Europu, među 30 smo na rang listi...šta to ne valja? Mamić? Ok. A vidiš, čim se spomene kako je Dinamo velik i uspješan, ispadneš "mamićevac". To su zablude kakvu je imao i Mojsije. Vodio je svoj narod godinama kroz pustinju i bio je usmjeren na preživljavanje. Nije mu dano da vodi narod dok je došao da Obećane zemlje. Mogli bi i neki članovi razmisliti da li je borba protiv Mamića ujedno i legitimacija da se vodi i klub...ili se traži nešto doista bolje i uspješnije.
  • Bosna86
    11.6k
    Majko moja mila
  • criticus
    1.3k
    Kandidat iz te priče je moćan igrač, sa financijskim i stručnim zaleđem.Neutralna zona

    Kad budu izbori svak može izabrati kriterij po kojem će birat kandidata. Ove karakteristike koje spominješ su vrlo primamljive. I ako se pokaže da su dobre bit će opet izabran, ako ne imat ćemo ga mogućnost maknuti.

    Ovaj način pojavljivanja kandidata iz novina, guranjem politike a da oni sami ne zadovoljavaju prije navedene kriterije meni osobno nisu nikakav gušt već muka.Neutralna zona

    Ja stvarno nisam od nikog shvatio da čekaju Mesiju Šimića, već da vide da bi on zaista mogao otvorit vrata kluba da navijači biraju skupštinare/izvrsni/predsjednika/nadzorni, koji god model odabrali. Nisu ljudi ovdje tako zeleni da se ne sjećaju kad je Canjuga maknut da je doša mladi nadobudni prodavač stiropora. Pa sam siguran da neće dati ni bianco potpis prodavaču kave, već da su uvjereni da će napraviti ono što sam već spomenuo.

    Priča oko veličine? Pa evo vrlo jednostavno objašnjenje. Prvaci smo godinama, igramo Europu, među 30 smo na rang listi...šta to ne valja?Neutralna zona

    Ja nisam rekao da ne valja, već da te rezultate uzmeš relativno. 67. nije bilo rang liste a osvojili smo euro trofej. 82. je yu liga bila top 5 u europi, pa jel taj trofej značajniji ili ne od ovih iz HNL? Na euro rang listi smo iznad puno bogatijih klubova, apsolutno uspjeh. I normalno je da svi želimo da vude još bolji. Kad su napravljeni napokon uspjesi pod ovim managementom? Kad se maaalo klima oko klubu promijenila, ne u klubu. Kad su navijači došli samo malo bliže i dali podršku koja treba. Ja dam mišljenja ako uspijemo zajahat na tom valu i potpuno ljude približimo klubu da se svi mogu identificirat s njim da ćemo bit još uspješniji i uspješniji. Nikako ne čipat klub iz nekakvog ponora koji niko nije spomenuo.
  • LovroZG
    1.3k
    Ova cijela rasprava o Šimiću se svodi na to da je bolje niš ne mijenjat i zadržat ovaj cirkus quo koji sad imamo jer klub očito može samo u ruke nekom ko se dokazo u pobjedniku Lige prvaka jer svi ostali niš ne vrijede.
    Ideja je doć do kluba koji poštuje zakone i iz kojeg pojedinci ne izvlače pare kak im se sprdne. Ak Šimić nije taj - mi izgubili nismo ništa jer sve šta se sad događa u klubu definitivno nije plodno tlo za uspjeh. Eventualno je za krađu i uništenje.
  • The Undertaker
    4.1k
    Probao sam kolegi objasniti da čitava ova priča sa Šimićem nema veze sa izborima jer Šimića nitko neće birati, barem za sada, ali džabe.
  • plavi72
    720
    Blaženi Alojz Stepinac je govorio da Hrvatima treba na vlasti prvo "pošteni",a i sposobni,nažalost i dan danas isto poštenih,jako,jako malo.
    Mislim da je Šimić poštena osoba!
  • OBIGB
    528


    Ja sam ranije naveo zašto DŠ, kao prijelazno rješenje. On nije politički kandidat, ali politika želi zajahat na njegovim leđima jer je neokaljan, a postojeći ljudi su teret za skupljanje političkih poena- projekt stadion. Normalno da se politika želi gurat tu, ali ajmo istrest tu političku kesu do kraja.

    Politika je i stvorila ovakav nakaradni model, politika ove kriminalce održava na životu i glavni je uzročnik svega lošeg do sada. Ti se ovdje postavljaš kao da se tek sada počela politika mješat u rad kluba, i sad ako netko iz politike da podršku ( mediji, ali vjerujem da tu ima istine) DŠ je problem.

    Kriteriji? Kakve gluposti ti pričaš? Di su tu kriteriji za ljude koji su do sada vodili klub? Cvjećarka, nosačica torbi, pandurčina, politički preketači, HUP isprdak, legenda Belupa… da li si ti normalan?

    Kakve kriterije je imao ZM kada je uletio u klub?

    To s kriterijima je podložno interpretaciji, ali ponavljam, DŠ nije pao s Marsa, a mediji ga ne guraju već ga spominju kao zainteresiranu stranu što vjerujem da je istina.

    Postojeći način upravljanja ne poznaje kriterije kao varijablu. Postoji sisa za sisanje (klub) i poslušnost koja služi kako bi se dobilo mlijeko.

    DA. Vjerujem da DŠ je spreman mjenjati klub, POSTAVITI KRITERIJE i žao mi je što službeno nije izašao s planom i programom pa neka grmi sve i da vidimo kako se diše.

    Svatko muda na panj i obraz na test. Dosadašnja klika u klubu je pokazala da muda nema a obraz im
    je džon od opanaka.

    Trenutno na poziciju u klubu možeš doći kroz postojeći nakaradni sustav i dekretom. Nikako drugačije, kakvi mrtvi kriteriji. Ako se uspijemo usuglasiti oko kriterija, ja sam uvjeren da je DŠ televizor u boji za sve u klubu. Vjerujem da u nekim segmentima ima ljudi boljih od DŠ, ali to dolazimo do voljnog momenta za borbu. Tu svi drugi kandidati padaju na ispitu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.