• Eduardo
    17k
    Branko Kunst | Grlica
  • Eduardo
    17k
    Petar Bručić | Perek

    Ivan Jazbinšek | Oskar

    Jazbinšek je toliko točan i impresivan igrajući tog libera da ispada kako je nadimak Oskar bio posljedica njegovih poteza na terenu. I taj mu je nadimak ostao do kraja života. Kažu da ga je za izvedbe zaslužio svake godine. Iako je nadimak dobio u zgodi koja nije imala veze s nogometom.

    "Jednom smo zgodom bili u zoološkom vrtu u Beogradu, a nekako smo se dugo zadržali kraj jednog simpatičnog noja koji se zvao Oskar. Koliko je samo jeo, a mi smo ga hranili bombonima i perecima. Kad nam je nestalo dali bi mu i papir, šibice, a on bi sve to gutao. Toliko je bio zanimljiv da se nismo dali od njega. Na kraju dana su i mene prozvali Oskar, jer sam gutao sve suparnike na terenu slično kao i taj noj Oskar. Nije lopta mogla proći, a da je ja ne dohvatim."
  • Laugreano
    1.2k
    Bartol Franjic - Baklja
  • Eduardo
    17k
    Mladen Ramljak | Škombra & Hombre.

    U početku su ga suigrači od milja zvali „Škombra“, ali kad se pretvorio u jednoga od najčvršćih oslonaca momčadi, od „Škombre“ je postao – Hombre.
  • Eduardo
    17k
    Gordan Irović | Kamikaza

    Isticao se sjajnim refleksom, velikom hrabrošću prilikom intervencija, uspješnim istrčavanjima i bacanjem protivničkim napadačima u noge, zbog čega je dobio nadimak kamikaza.
  • Mali dioničar
    13.8k
    Gordan Irović | KamikazaEduardo

    Onaj vic “kaj će kamikazama kacige?”
  • Eduardo
    17k
    Vladimir Vasilj | Vlado & Vaske
  • Eduardo
    17k
    Gustav Remec | Miho

    Želimir Stinčić | Stina

    Ivica Horvat | Čamp
  • Eduardo
    17k
    Kako je Komnen Andrić dobio nadimak Baka;
    Kada sam došao u Dinamo, svima sam govorio gdje si brate, gdje si Baka. I tako, za par dana su me počeli zvati Baka. Nitko nikada Komnen ili Andro, samo Baka. I tako će i ostati. To je neki moj nadimak za Hrvatsku. — Komnen Andrić
  • Eduardo
    17k
    Mladen Munjaković | Munja

    Da spomenem i Bošnjaka [Spomenka] kojeg su Sportske novosti za vrijeme igranja u Dragovoljcu nazvale "Montero iz Sigeta".

    Također, novi momci u kadru;
    Josip Drmić | Drma
    Robert Ljubičić | Ljubo
    Boško Šutalo | Bole
    Marko Brkljača | Brki
    Gabrijel Rukavina | Ruki
  • Eduardo
    17k
    Mario Tokić | Toka

    Dejan Radonjić | Radonja
  • Eduardo
    17k
    Emil Ferković | Bonzo

    Kako je Zlatko Škorić dobio nadimak Žoga;
    "Bio sam član izviđača i bili smo na Severinu na Kupi. Bila su dva izviđačka logora na dvije livade. Jedni su bili slovenski, drugi naši. Igrali smo nogomet protiv njih. Ja sam igrao za zagrebačke izviđače i jednom sam ostao iza slovenske obrane. Oni su imali loptu, a ja sam rekao: 'Dodaj mi žogu' i ovaj mi je dao loptu i ja sam im zabio gol. I onda su mi rekli: 'Ti si pravi žoga, na svaki način'. Tako sam ostao Žoga..."
  • Eduardo
    17k
    Josip Šikić | Šika
    Mario Bonić | Bone
  • Eduardo
    17k
    Željko Matuš | Zagorec
    Samuel Okwaraji | Štef
    Enes Mešanović | Meša
    Miljenko Kovačić | Sin vjetra & Miljac
    Grzegorz Sandomierski | Greg
    Mario Bazina | Bazinica
    Zdenko Kobeščak | Kobe
    Marijan Buljat | Boki
    Oliver Zelenika | Zeleni
    Mladen Mladenović | Rambo & Čelik & Bombarder s Kvarnera
    Vilson Džoni | Vili
    Denijal Pirić | Pirija
    Božidar Senčar | Senko
    Krešimir Pukšec | Krešo
    Marijan Novak | Majek & Maus
    Turina Ivan | Joja
    Gregor Židan | Grega
    Kristijan Polovanec | Schnellinger
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.