• NORTE
    9.6k
    Iskreno, ne previše. Komunicira se to, ali ljudima je (razumijem ih čak na jedan način) to odbojno. Više se koncentriralo na pravne stvari i čekanje da se ispune uvjeti za pokretanje nekih procesa (pravomoćna, izvlačenje zapisnika i sl.). Osobno sam neki dan kad smo išli kupiti ulaznice natjerao trojicu da odu se učlaniti. I idući tjedan imam još dvojicu. Može se to....Pop corn
    Ljudi žele biti članovi dinama, ali dobro znaju da tim članstvom nemaju nikakvo pravo biranja ijednog funkcionera u tijelima kluba, a kako takvo stanje traje 10+ godina onda naravno da im nije više privlačno jer do sada nije polučilo nikakav uspjeh.

    Ako zbilja postoji želja omasoviti članstvo kluba koje želi promjene to se može napraviti jednim javnim pozivom u kojem mora sudjelovati i navijačka grupa. Uostalom, Mamići su za dinamo prošlost, dakle kad ako ne sad... a onda ni njegovi postavljeni pijuni neće moći koristiti tezu da "tu udrugu članova predstavlja 500 ljudi, a klub ima 8 tisuća članova".
  • Bosna86
    11.6k
    Dokad li će se prodavati magla i nekakve iluzije… Za DTSM nitko ni ne zna van grupe, a posebno van Zagreba… Navijač Dinama ako se učlanjuje u Dinamo, učlanjuje se jer mu je to čast ili zato sto će dobiti popust u shopu… Puca mu neka stvar za izbore sto pokazuje i dvocifrena brojka na futsal izborima… Da ne bude da pljujem po svojim, isto je i kod tovara gdje uz sav marketing koji imaju izađe na izbore dvije hiljade i onda im Torcida da papirić i pokaže za koga glasati… To je članski model u Hrvata…. Ne može Hrvat imati radne navike Japanca ma koliko god mu objašnjavao da je to super… Previše je nas narod gažen kroz stoljeća da bi imao osjećaj da ga se nešto pita
  • Pop corn
    5.6k
    Ljudi žele biti članovi dinama, ali dobro znaju da tim članstvom nemaju nikakvo pravo biranja ijednog funkcionera u tijelima kluba, a kako takvo stanje traje 10+ godina onda naravno da im nije više privlačno jer do sada nije polučilo nikakav uspjeh.

    Ako zbilja postoji želja omasoviti članstvo kluba koje želi promjene to se može napraviti jednim javnim pozivom u kojem mora sudjelovati i navijačka grupa. Uostalom, Mamići su za dinamo prošlost, dakle kad ako ne sad... a onda ni njegovi postavljeni pijuni neće moći koristiti tezu da "tu udrugu članova predstavlja 500 ljudi, a klub ima 8 tisuća članova".
    NORTE

    Sa 98 posto napisanog se ja slažem. A oko teza "hektike" jednog policajca: I da nas je 4, 7 ili 45 naša prava su narušena i imamo ih pravo tražiti pravnim putem. Da i jedan član nema pravo sudjelovanja u radu udruge statut je nelegalan. A kamoli kad 90-ak njih odlučuje za 9000 tisuća.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Kad je krenula priča o preoblikovanju, upravo sam iz toga razloga (micanja Mamića iz kluba) bio za preoblikovanje.

    Zbog toga jer se sam držim one američke “put your money where your mouth is” pa sam smatrao da bi svi članovi trebali kupiti dionice. A članovi imaju pravo kupiti klub ako on ide u dragovoljno preoblikovanje. Kod prisilnih preoblikovanja koje su kod nas jedino i provodjena, vlasnici su postali vjerovnici odnosno lokalna samouprava.

    Već smo imali rasprave (pogotovo Kwedi i ja) jer eto zašto bi članovi stavljali kapital u klub koji funkcionira i bez kapitala. To je istina kad gledaš financijsko stanje kluba, klub može funkcionirati i bez kapitala.

    Ali kad gledaš suštinu, da je klub bio d.d. na Skupštini 2009. bi svaki pojedini član kluba imao pravo pitati Mamića “stani, rekao si da je Modrićev transfer 21 milijun, a tu je 11. Di je ostatak?”

    Jasno mi je da bi za takvu akciju masovne kupnje dionica bila potrebna ultra mobilizacija, recimo akcija “Zagrebačka banka za zagrebački Dinamo” i kreditiranje kupnje dionica. Dinamo sad vrijedi više nego u to doba pa bi svaki član profitirao i financijski i već 4 godine bi kroz institucije d.d. upravljao klubom. Na ovaj način su Mamići dobili te 4 godine (samo lani 10 milja eura naknada posrednicima) i još su tu.

    Tragična je činjenica da se u ekipi 1č1g na zagovaranje ideje preoblikovanja u šdd gleda kao na mamićizam, ali ne dao Bog većeg zla.

    Sad imamo udrugu koja će se pravno rješavati još 10 godina.
  • Bosna86
    11.6k
    Tragična je činjenica da se u ekipi 1č1g na zagovaranje ideje preoblikovanja u šdd gleda kao na mamićizam, ali ne dao Bog većeg zla.Mali dioničar

    Problem je sektaštvo… Na izbore za članski Dinamo bi izašlo jedno 700 ljudi i to kad bi se neko iscimao pa mobilizirao ljude… Taj kandidat bi bio legitimno izabran ali pisam po takvom klubu i modelu upravljanja… Ne znam je li privatizacija dobar izbor, ali biranje kakvo bi mi imali bi bilo sramota

    Prosječanom BBB uključenom u priču se ne da otići i odraditi test na coronu iako zna da smo popušili još 2-3 generacije ljudi… Kako onda očekivati od Mate i Jure iz Djakova i Mostara da se učlanjuju i ruše ovu upravu
  • Mali dioničar
    14.7k
    Prosječanom BBB uključenom u priču se ne da otići i odraditi test na coronuBosna86

    Da, malo je šamar brojnost poljudskog sjevera prošli tjedan u odnosu na maksimirski. Samo nisam išao na sjever pa ne znam iz prve ruke, ali svakako su otežavajuća činjenica za grupu skandalozne mjere kluba koji su i veći problem od covid potvrda.

    Doduše opet se tu postavlja pitanje istoka Kranjčevićeve koju je Torcida fino napunila.
  • marcio amoroso
    33.1k
    Ma uopće ne treba spominjati koronu, testove itd. Možemo jednostavno gledati ono vrijeme prije korone kad nije bilo nikakvih mjera, a cijena godišnje je bila ravna cijeni slabijih patika. Kad nas tada nije bilo kad će nas biti?
    Iskreno ja mislim nikada.
  • Bosna86
    11.6k
    imam jedno pitanje za sve vas

    Ajmo hipotetski postaviti situaciju da kao Mamica nema zadnje 3 godine… Kreso, Amra i Vlatka vode klub još 5 godina i Dinamo ima slične ili jednake rezultate kao zadnje 3 godine… Mamica nema, ne krade se, rezultat je tu ali jbg, odnos s navijačima ostaje takav kakav je

    Koliko bi ljudi potpisalo taj scenarij?
  • Pop corn
    5.6k
    Kad je krenula priča o preoblikovanju, upravo sam iz toga razloga (micanja Mamića iz kluba) bio za preoblikovanje.Mali dioničar

    Tadašnje preoblikovanje bi bila legalizacija pljačke Dinama. Mamic bi novcem Dinama kupio klub i zaista postao vlasnik kluba i priča bi bila gotova. (@Kwedi je najviše tu pisao o "kreditu" na Malti koji je bio spreman da se iskoristi u 3. ili 4. krugu preoblikovanja).

    Zato se i ona zaustavila i da više nikad ništa DTSM ne napravi (a poslije toga je napravio puno toga) njegovo postojanje bi imalo svrhu.

    E sad kad bi se ova bagra iz kluba istjerala, napravila čista i detaljna revizija stanja i onda članovima dala mogućnost odabira na refendumu, o tome možemo pričati zašto je netko za, netko protiv i poštivati volju većine
  • Mali dioničar
    14.7k
    iskoristi u 3. ili 4. krugu preoblikovanja).Pop corn

    A drugi krug?

    Tko ima prvenstvo kupnje dionica?

    Članovi ili Mamić?
  • Mali dioničar
    14.7k
    Znači navijači imaju po jedno 300 eura za fensi gostovanje u Milanu protiv Atalante (prilično nebitna utakmica), isto toliko za gostovanje u Manchesteru, ali nemaju 750 eura za kupnju dionica na kredit.
  • Eduardo
    17.8k
    Prosječanom BBB uključenom u priču se ne da otići i odraditi test na coronu iako zna da smo popušili još 2-3 generacije ljudi… Kako onda očekivati od Mate i Jure iz Djakova i Mostara da se učlanjuju i ruše ovu upravuBosna86

    Naš problem je brojnost općenito, ne samo sjever. Iako, sjever je uvijek prvi na udaru. Dovoljno je pogledati komentare na Facebooku, pljuvačina na najjače - posebice sad u kontekstu te Kranjčevićeve, a onda i Tobola. Pitanje je koliko je tih pljuvača bilo na utakmici? Vjerojatno ih možeš nabrojati na prste jedne ruke.

    Ne znam što ljudi očekuju? Na stranu sad brojnost BBB-a na tribinama, ali nisu Boysi ti koji su glavni i jedini odgovorni za punjenje tribina. Što sa Matom i Jurom sa istoka i zapada? Ništa, 90% "dežurnih dušebrižnika" neće spomenuti ostale tribine već samo sjever.

    Određene promjene u funkcioniranju kluba, infrastrukturi, rezultatskim uspjesima (europskim posebice), neizvjesnosti HNL-a sigurno će polučiti određeni broj povećanja gledanosti tj. povratak gledatelja na tribine općenito. Ali, to će se osjetiti samo na jačim utakmicama koje direktno odlučuju o nečemu (prolazak skupine, KO faza, možda direktan okršaj sa Hajdukom ili Osijekom). To smo vidjeli i sad, kad postanemo konkurentni stadion se u takvim tekma puni, boli ljude k tko sjedi u upravi, tko sjedi u loži, pa nije problem ni čekati u redu za kartu. Lokomotivu, Istru, Dragovoljac... i dalje će gledati zanemariv i smiješan broj ljudi, to se neće značajno promijeniti u bližoj budućnosti.

    Problem je dublji od sjevera, dublji od micanja Mamića i krv će se propišati da Dinamo na tribine konstantno privuče broj gledatelja koji takav klub zaslužuje. A, prosječni navijač Dinama postao je izbirljiva, zahtjevna i dvolična pizda.
  • Pop corn
    5.6k
    A drugi krug?

    Tko ima prvenstvo kupnje dionica?

    Članovi ili Mamić?
    Mali dioničar

    Sad se ne sjećam svih detalja kako je to bilo, ali ukratko:

    članovi bi bili u drugom krugu, u prvom grad. ili obrnuto. nebitno.

    E i onda u tom trećem ili četvrtom krugu bi se svi dužnici mogli na te iznose upisati. I onda bi taj kredit koji je bio bolesno veliki od te firme na Malti postao cca 50 posto (mozda i više) vlasništva kluba. A da ne govorimo o ostalim "zaduženjima" tipa one "pozajmnice" Zdravkove kaj je on objavljival u svom ludiranju i sl.

    Tad se moralo zaustaviti preoblikovanje, i uspijelo se zbog drugog kruga i članova.

    Znači navijači imaju po jedno 300 eura za fensi gostovanje u Milanu protiv Atalante (prilično nebitna utakmica)Mali dioničar

    a) ne bih rekao da je Milano i Atalanta bila nebitna utakmica, naprotiv, da smo imali X ili dobili prezimili bi u Ligi prvaka. (Bila je ona greda kod 0:0 ili 1:0 kaj ne?)

    b) slažem se, ali za to bi se radila kampanja koju bi većina gledala sa sprdanjem. Većini je jebiga normalno da Mamić bez uložene kune vodi klub i uzima lovu od njega. Nažalost.
  • Bosna86
    11.6k
    Problem je dublji od sjevera, dublji od micanja Mamića i krv će se propišati da Dinamo na tribine konstantno privuče broj gledatelja koji takav klub zaslužuje. A, prosječni navijač Dinama postao je izbirljiva, zahtjevna i dvolična pizda.Eduardo

    Mislim da se oko ovoga mozemo svi sloziti… Moje je pitanje išlo u smjeru koji je onda smisao članskog modela i izbora ako je situacija takva, kakva je… Ako se momku sa sjevera ne ide, ako se Juri i Mati ne ide na istok i zapad, koji je onda smisao svega?
  • Mali dioničar
    14.7k
    Sad se ne sjećam svih detalja kako je to bilo, ali ukratko:

    članovi bi bili u drugom krugu, u prvom grad. ili obrnuto. nebitno.
    Pop corn

    Znam ja sve detalje.

    Prvi krug Grad koji bi se odrekao.

    Drugi krug svi članovi.

    Treći krug članovi koji koji su upisali u drugom krugu

    Četvrti krug vidi treći krug.

    Mamić, Abramović, Tajvanci, Kinezi ili Arapi i svi njihovi krediti na red dolaze samo i isključivo ako članovi ne iskoriste pravo prvokupa.

    Edit Zakon;

    (3) Sportski klub-udruga za natjecanje upućuje poziv na upis i uplatu dionica u četiri kruga:
    1. u prvom krugu poziv se upućuje jedinici lokalne samouprave u kojoj je sjedište sportskog kluba-udruge za natjecanje,
    2. ako se u prvom krugu ne upišu i uplate sve dionice u roku koji ne može biti kraći od osam dana niti dulji od petnaest dana, preostali neupisani dio dionica mogu uplatiti članovi sportskog kluba-udruge za natjecanje na koje otpada razmjerno jednak dio temeljnoga kapitala,
    3. ako se i nakon drugog kruga ne upišu i ne uplate sve dionice u roku koji ne može biti kraći od osam dana niti dulji od petnaest dana, preostali neupisani dio dionica mogu uplatiti članovi sportskog kluba-udruge za natjecanje, koji su upisali i uplatili dionice u drugom krugu razmjerno svojim uplatama u drugom krugu,
    4. za preostali neupisani dio dionica upućuje se poziv javnosti na upis i uplatu dionica, a u tom krugu, koji ne može biti kraći od petnaest dana niti dulji od mjesec dana, mogu sudjelovati i članovi sportskog kluba-udruge za natjecanje koji su već upisali i uplatili dionice u prethodna dva kruga, kao i oni koji to nisu učinili,
    5. ako i nakon četvrtog kruga nisu upisane i uplaćene sve dionice, Povjerenstvo iznimno može, vodeći računa o interesima sporta, dopustiti upućivanje poziva za upis i uplatu dionica u petom krugu, koji ne može biti kraći od petnaest dana niti dulji od mjesec dana, svim vjerovnicima sportskog kluba-udruge za natjecanje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.