• Nino Bule
    11.9k
    Pa real se brani protiv citya, a mi protiv rijeke hajduka i paoka, jebemu majku bar dvoje bi trebali izdominirat a s trecim egal bit a ne da ne mozemo 4 dodavanja spojit po 20-30 min
  • Dudu9
    533
    po tebi znaci Dinamo je igrački itd jako puno bolji od njih da bi mi dominirali, samo pogledati u prošlost kad je dinamo dominirao na Poljudu i to za vrijeme najboljih dinamo momčadi
  • Georg Koch
    3.9k
    Koliko ima smisla dati otkaz treneru nakon duple krune, pitanje je za struku koja je za to i placena.
    Dosao je u preteskim vremenima za klub, u rasulu sa svih strana, a bome i igrackom "rasulu" nakon prodaje glavnih vedeta, te dovodjenjem kvantitete > kvalitete.
    Da je imao kredita vise nego itko prije jest, ali bome valjda ih je dosta i opravdao s obzirom na duplu krunu.
    Bilo je blamova u Europi, bilo je katastrofalne i igre u HNL-u, bilo je srece i srece u dosta utakmica, ali opet tko te pita za srecu kad osvojis sve?
    Od pocetka sam njegov zagovaratelj bio, i ostao u dosta teskih utakmica i vremena.
    Mene brine nasa igra, napredak u igri je jako mali.
    Koliko on to moze jos unaprijediti, jos jedno pitanje za struku, cak iskreno i sam ne znam priblizan odgovor na to.
    Ne znam ni sto da mislim, jer u jednu, nakon ovake bitke na svim frontovima, valjda je zasluzio mir i sastavljanje ekipe uz prava pojacanja i uzlet na novu sezonu.
    A u drugu, i kroz proljece, igra nije bila bajna-bajna.
    Moze li je napraviti bajnom, tj onako kako Dinamo mora izgledati? Opet pitanje za struku ;)
    Sve u svemu vise sam misljenja da zasluzuje boost ekipe sa ostancima glavnih vedeta, i znatnim pojacavanjem, te samim time pohod na novu sezonu.
    A dodje li do toga da se smjeni, to mora biti samo i samo provjereno, top dokazano ime.
    Ne znam tko je nama uhvatljiv da je to, a opet realno da gledamo u nasem okruzenju.
    Meni pada na pamet samo Kek, kojeg bi se (valjda) moglo nagovoriti na dolazak sada kad je klima super, a evo i ulazak u sezonu dosta kasniji, s ogromnim potencijalom za uspjeh u europi.
    Struci vjerujemo, neka odrade najbolje kako znaju, sa nadamo se, bar malo manje stresnijom sezonom :cool:
  • Nino Bule
    11.9k
    Druze mi smo protiv rijeke na rujevici visili ko da igra rudeš a ne mi, ono je sramotna predstava bila sto se trenera i taktike tiče, i sva 3 jakirova ligaska derbija s hajdukom su bila uzasno pripremljena i odigrana, da govorimo o jednoj dvije utakmice pa hajde nego svaka jaca utakmica je čupanje na "dinamov mentalitet"
  • The Undertaker
    4.4k
    Džaba pisati kad je rezultat sve pokrio. Kad se ponovi PAOK onda će se isti pitati kako to .
    Opet kažem, ne krivim Jakira jer on zna koliko zna. Da se ne ponavljam, ako ćemo trpiti da se u LP/EL uči na i sa Dinamom onda je to klupski izbor i na to treba biti spreman.
  • sport
    2.4k
    Indikativno je da se novinari nakon što je Dinamo zasjeo na prvo mjesto (05.svibnja) natječu tko će više nahvaliti Jakirovića a do tada su o njemu pisali sa puno upitnika.
  • Dudu9
    533
    Samo pogledati kako dinamo im skor sa tim PAOK, pa se mozes i dalje čudit kako izgubimo, i po tvome koji je to trener koji će lagano dobijati utakmice u Europi?
  • Mlađi referent
    11.2k
    A ne mora Jakir dobit 5 ili 1 za svoj mandat, postoje između ocjene kako je ekipa s tribine to rekla.

    Još jedna stvar, mi “Rujevicu” nismo odigrali samo jednom i izvukli na mentalitet, mi smo našu “Rujevicu” odigrali i u Pragu i u Solunu i na Maksimiru protiv Lokomotive, pa ne da nismo dobili na mentalitet nego smo bili pregaženi.

    Razlika između tih utakmica i Rujevice je jednostavno realizacija.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Ne trebaa bit fan Jakira za odat mu priznanje za ovu sezonu. Na kraju se mrtvi broje, grupna faza KL je morala bolje, al jbg. Cestitke treneru, nadam se da je nesto naucio i da cemo iduce sezone brze, bolje, jace.
  • Nino Bule
    11.9k
    Ne postoji lagano, ali postoji da ne dozivljavamo debakle protiv ballkanija i paoka, da te viktorija plzen 2 put dobije bez da si zaprijetio posteno, da te nadigravaju osijek i rijeka, realno nista nije jakir pokazao na taktickom planu i planu uigravanja momcadi, ja ni nisam za njegov otkaz al sad isčuđavanja neka da je ovo ljudima losa igra nema nikakvog smisla.

    Po meni problem je vrlo jednostavan, covjek igra specifican tip nogometa svugdje di je ostvario rezultat i ekipa se tipski krojila: gorica, zrinjski, rijeka, svima koji su igrali je pasao taj njegov "liverpoolovski" okomit, tranzicijski nogomet, puno direktnosti puno brzine, agresije, a ovdje imas josipa misica i brunu petkovica kojima taj tip igre ne odgovara i moras im se prilagođavat jer su nositelji kvalitete, jakir to u dobrom dijelu nije uspio, uspio je prelaskom na 3 iza protiv slabijih protivnika di je dobio direktnost uvođenjem jos jednog napadaca, u svim ozbiljnijim utakmicama nije nasao rjesenje. Dakle nije nuzno ni problem u njegovom znanju nego jednostavno ne odgovara ko trener ovom kadru i tu sportski treba odlucit sta ce.
  • The Undertaker
    4.4k
    Kolega Nino Bule je fino objasnio i nemam tu ništa za dodati ni oduzeti. Jedino ovo da kao trener ne odgovara ovom kadru. Pa nije on Murinjo da sad mijenjamo 10 igrača da bi igrali kako je trener zamislio.
  • The Undertaker
    4.4k
    Prema Bjeličinin riječima, dok je on bio u klubu, nije bilo premija za prvenstvo. Eto kako se u Dinamu vrednuje osvajanje prvenstva. Ok, ove godine smo, iz opravdanih razloga, spustili kriterije ali ne vidim razloga da su i dalje niski. Dinamov trener se vrednuje po igrama u Europi a titula HNL prvaka je još jedan dan u uredu. Tako je bilo i tako treba biti i dalje.
  • Bosskovitz
    8.2k
    Imamo, slažem se, nakon 20 godina imamo potpunu ujedinjenost u vodstvu i smjeru u kojem idemo. Da damo otkaz Jakiru, misliš da se Dinamov puk ne bi podijelio? Da se svlačionica ne bi podijelila?Paggini

    Ne bi. Ako tako gledamo, Dinamov puk je i sada podijeljen: jedan dio želi da Jakir ostane, jedan dio da ga se zamijeni boljim. Ako nas ne uvede u LP bit će "trebalo je imati hrabrosti i dati mu otkaz još u svibnju", ak nas novi trener ne uvede u LP bit će "Nije se trebalo smjeniti Jakira nakon toliko pobjeda zaredom" - to je naprosto realnost.

    Ja naprosto mislim da je ovo njegov maksimum, da momčad s njim više ne može napredovati niti na jednom polju i da više od ovoga ne može izvući iz nje, a kvalitetniji trener može. Ako takvog kvalitetnog trenera možemo dovesti, Jakiru se treba zahvaliti. Ako ne možemo, onda neka ostane.
  • Nino Bule
    11.9k
    Jedino ovo da kao trener ne odgovara ovom kadru. Pa nije on Murinjo da sad mijenjamo 10 igračaThe Undertaker

    Naravno, tu je greska sportskog sektora i planiranja, moras imat viziju igre po kojoj sklapas kadar i trenera, i kad mjenjas trenera opet netko kompatibilan mora bit, kod nas je bio kaos pa se gledalo najbolju dostupnu opciju bez puno dugorocnijeg planiranja, neces mu ni ovo ljeto moc prilagodit kadar ako bruno ostane, pitanje je samo da li vjerujes da jakir moze ukomponirat neku igru (bilo da gura ovo sto je dosad igrao ili promjeni smjer), ili ne vjerujes, problem je sto odluka o treneru ne moze cekat da vidis hoce li bruno ostat ili ici nakon eura nego se to mora vrlo skoro znati.
  • Captain America
    14.8k
    Mnogi su ovdje pohvalili potez da se Mariću da prilika kao SD jer je pokazao nekim potezima i izjavama da je potencijal za tu poziciju. Kao argument su koristili da mnogi klubovi odgajaju SDa kroz vlastiti sustav.

    Taj isti Marić je Jakira lani u ovo vrijeme svrstao među top domaće trenere. Također je dao, pokazat će se, proročansku izjavu da igračima treba godinu dana da pohvataju konce kad dođu u Dinamo. Smatram da ista stvar vrijedi i za trenere. Jakir nije preskakao stepenice, krenuo je od niželigaških klubova do Gorice pa do osvajanja naslova u BiH (nemojmo potcjenjivati ligu gdje možda tražimo filijalu) pa do Rijeke, ali s ovakvim pritiskom i očekivanjima nikada nije bio suočen. Sad kad smo istrpili njegove dječje bolesti, kad je pohvatao konce i posljedično ostvario zacrtane ciljeve, koliko ima smisla opet sve graditi ispočetka, a pogotovo što nije nemoguće da svlačionica ne prihvati tog novog čovjeka?

    Spomenuo sam u ranijem postu kako svlačionica nakon maloumne smjene voljenog trenera Bjelice nije kliknula s Jovićevićem, a njegovi kasniji rezultati pokazuju kako se sigurno ne radi o lošem treneru. Čačić s kojim su se ovdje mnogi ismijavali nakon povratka je odmah kliknuo sa svlačionicom (igrači su spomenuli da ga je prebacilo nakon Chelseaja), osvojio naslov, ušo u LP i tamo uzeo 4 boda. Igrači tako sada slijede i Jakira i veliko je pitanje kako bi reagirali na njegovu smjenu.

    Svi se nadamo Bruninom ostanku, a neki bi mijenjali trenera s kojim je kliknuo od prvog dana, koji mu je dao traku i učinio ga vođom ekipe. S novim trenerom Bruno može imati plodonosnu suradnju kao s Bjelicom, Mamićem, Čačićem i Jakirom, a može biti i ne baš tako plodonosna kao s Jovićevićem, Krznarom, Kopićem, Bišćanom i Dalićem.

    Stavite se u Bruninu poziciju. Bi li ostali doma za ipak manji iznos gdje imate neizvjesnu budućnost s nepoznatim trenerom koji možda neće trpiti vaše mušice jer mu ime i prezime Bruno Petković ne predstavlja ništa u životu ili bi otišli van uzeti novce pa i ako požalite, utješite se s par milijuna više na računu.

    Jakir je na jesen i zimu pokazao da zajedno s Marićem i s ograničenim budgetom u nezgodnom zimskom prijelaznom roku može dovesti bitne igrače koji će okrenuti sezonu. Theo nam je spasio obranu. Hoxha i Brodić su svojim golovima srušili najvećeg konkurenta u borbi za naslov. Ogiwara je pokazao dosta zanimljivih stvari i možda je konačno rješenje kroničnog problema lijevog beka. Pierre se već pokazao kapitalcem.

    Trener je nakon ovakve sezone i rezultata zaslužio sudjelovati u slaganju novog stroja, povesti taj stroj na pripreme i u novi pohod na skupine nikad elitnije LP.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.