• Brusa
    715
    ne, ne, to svakako. Mislim, u načelu se ja slažem sa tvojim postom, samo sam napisao svoj dojam što sam imao priliku vidjeti. A u vezi ovih drugih, doktora i inženjera, to su sve već objasnile ida prester, jelena veljača i ta ekipa:joke:
  • Droljo
    5k
    neće se nepalci i filipinci vraćati, nego nakon muških dolaze žene i djecaBrusa
    Pa nek dođu kad već hrvati neće ovdje živjeti. Ne treba ova prekrasna zemlja zjapit prazna. Jbte nas ima 3.5 mil samo ljudi moji.
  • serbus
    3.6k
    A ovi naši isto 80 ih guraju u stanove , tamo u Osijeku gdje je buknuo požar ih je preko 100 bilo smješteno unutar postrojenja. To se hitno treba regulirati... normalno da im paše kikiriki plaća kad troškove dijele na 10, 20, 100...
  • Doktor Kunić
    2.5k
    zašto bi poslodavac našima dizao plaću kad ima mogućnost uvesti snagu za 600e
  • Droljo
    5k

    Ma ja to onako bez nekog pretjeranog razmišljanja blebnem. Nekako se to treba izregulirati. Iako je čudno da nepalac sa 600e ima dosta za platit stan, hranu, režije i još slati lovu doma. Ja sa toliko nemrem u svojoj kući preživjeti. Ne razmem
  • Doktor Kunić
    2.5k
    država im sve plaća osim hrane. Imaju čistu plaću za sebe. Cirkus, ovoj državi kao da je u cilju sve razjebat
  • Droljo
    5k

    To nije dobro onda. Morali bi imati iste uvjete kao i svi.
  • kinfa95
    488
    otkud to da im država plaća? Kod mene u kvartu ima ruševna kuća u kojoj godinama nikog nije bilo i sada su malo uredili i tamo živi sigurno 10ak Nepalaca, navodno je poslodavac to rentao za njih za sitnu lovu
  • Doktor Kunić
    2.5k
    A šta misliš da im poslodavac daje iz svog džepa? Kolkl znam, imaju oni te neke poticaje od države
  • Brusa
    715
    više manje svaki poslodavac dobije poticaje za novozaposlenog u deficitarnim zanimanjima. Al mislim da se to ne odnosi na strance,, jer radnik mora biti prije prijavljen na zavodu za zapošljavanje
    Edit: vidim ipak da ima. Tzv potpora za očuvanje radnih mjesta, može i za državljane 3. zemalja
    Edit edit: to je bilo samo za vrijeme korone, koliko sad vidim
  • Deleted User
    0
    ma da. glupo je davati poticaje konkretne poslodavcu za hrvatskog iseljenika kojeg zaposli i vrati u domovinu. ovo ima više smisla samo ne kuže svi igru pa sve to prolazi u tišini i miru. neki i prožive život da ništa ne kuže.
  • deda
    28k
    Ajmo stat na loptu. Ja nisam čuo da se dobivaju poticaji za strane radnike, jel to netko može verificirat da ne bude sad 10 strana o nečem neprovjerenom.
  • Doktor Kunić
    2.5k
    nezz sad točno al mislim da imaju sve omogućeno. Znam firmu gdje je zaposlio njih 10tak, napravio sobe ugurao ih sve i za to dobiva novac, od koga, pretpostavljam od države.
  • Deleted User
    0
    iskreno ne znam ali znam da su see dopuštene kvote uvoza strane radne snage, koje određuje vlada RH, višestruko podigle zadnjih 5 godina.
    ovdje je lijepo objašnjena procedura kako se dolazi do strane radne snage. https://faktograf.hr/2021/03/09/radne-dozvole-uvoz-stranih-radnika/
    ono što svi znamo i što se tu ne spominje i što je javna tajna, jedini problem i motiv hrvatskom radniku je plaća. poslodavci bi zadržali razinu plaća ili ju minimalno podigli i za te uvjete rada hrvati neće raditi jer imaju slobodu kretanja i rada u EU gdje mogu zaraditi više novca. ljudi iz nepala i šri lanke hoće i to je to.
  • Sad opet
    194
    Ne dobivaju poticaje već im matematika daje pravo za isplativost. Kreni od građevine. Iznajme kuću (cca1000 eura s režijama -okolica VG, Zaprešić,... ) I strpa njih 20 unutra ( a negdje i više) hrane ih podrigušom (ili slično) za sitne pare i placa 750 eura. Agencije i te poslodavce ukupan trošak rada s svim doprinosima i smještajem je cca 1500 eura. Čisto ( plaća, hrana i smještaj) cca 900 . Tko bi od nas radio na građevini 12 sati na dan za to. Oni hoće. Lopovluk na štetu tih Nepalca i Filipinaca, a rušenje cijena rada svih nas u korist manjine ( poslodavaca)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.