• Herñan Crespo
    79
    Svakako kopiraju dosta od nas pa cak i od torcide. Tako su napravili malu krpicu za ekipu pod nazivom „Kreteni“ i identicnom malom krpicom kao kod torcidinih „Klošara“ uz vec skoro isto ime.
  • luka modic
    609
    Isti grad,mislim da netko igra sa Lokomotivom i ne bi lagano šeto gradom 2 dana prije utakmice,navijo,provociro itd
  • NORTE
    9.3k
    Isti grad,mislim da netko igra sa Lokomotivom i ne bi lagano šeto gradom 2 dana prije utakmice,navijo,provociro itdluka modic
    To je Beč prije svega.
    Ne može se sve samo tako uspoređivati (s divljim ostatkom Europe).
    Mogao bi agram ako ima volje malo pojasniti stanje stvari tamo.
    Evo ni ne sjećam se da je u Beču bilo nekih napada domaćih na goste, osim Austrijinih na malu grupicu Boysa pred stadionom Austrije prije točno 10 godina.

    U pravilu goste napadaju navijači domaćeg kluba (ako postoje), a gradski rivali zapravo rijetko.
  • Herñan Crespo
    79
    Mislim da ta Austrija ne postoji na ulici.. a i Rapid je sigurno bolji u koreografijama i navijanju segment ulica im nije nesto bajna.. bar ja to mislim kolko upratim moguce da nisam upravu.. svakako mi dijeluje da u tim gradovima na zapadu gdje imas dvije navijacke grupe u jednom gradu, da je njima sasvim dovolnjo ako su broj 1 u gradu.Sto se desava izvan grada i sa grupama koji im nisu gradski rivali da ih to ne privlaci
  • Riot
    1.7k
    Sto se desava izvan grada i sa grupama koji im nisu gradski rivali da ih to ne privlaciHerñan Crespo

    Ovima su se gradski rivali ugasili ima par mjeseci.. ali dobro, svakako nakon ove šetnje leševa neće nikom bit napeto ponavljat isto, tako da nek ovi iz Beča nastave spavat
  • ksapi
    2.2k


    U kojem to 'pravilu' napada grupa kluba s kojom netko igra?
    To nema veze s huliganizmom, prave grupe na ulici ne biraju :)
    Postavi si stvari ovako: što misliš kako bi izgledalo da je Legia došla igrati s Lokomotivom neko pretkolo?
  • Nino Bule
    11.6k

    Nije bas stanje u zg usporedivo s becom, mozda sam potpuno u krivu jer mi takvu situaciju u hr nemamo, ali npr da neki eintrachtovci igraju sa zvezdom i traze delije po beogradu ne vidim kako bi mi to bio minus za grobare da ih "puste da se setaju", ili preslikaj na sarajevo i manijake/horde.
  • ksapi
    2.2k


    Ja mislim da ih grobari sigurno nebi ‘pustili da hodaju’, ali situacija svako nije ista jer su Rapidovci jedina ozbiljna grupa u Becu, posto su ovi od Austrije ugaseni. Ocito ih ulica bas i ne zanima, ne znam koje drugo objasnjenje postoji.
  • agramZ
    2.3k
    nije bec tamo neka mala vukojebina da ti konobar javi gdje ko seta, neka su se seljaci iz banja luke malo prosetali kroz glavni grad europske kulture..

    u becu je 90ih postojalo nekakvo desnicarsko udruzenje svih navijaca beckih klubova gdje se redovno napadalo gostujuce navijace svih mogucih klubova i reprezentacija, ali se to nakon nekih dogadjaja ranih 2000ih raspalo.

    bec ima 23. gradskih cetvrti, neki su velicine manjeg grada ili sela, nema tu sanse ista ozbiljno organizirati. becki derbi se sto se tice ulice uglavnom svede na sacekuse po tramvajskim stanicama, metro-u i parkovima.

    rapid je broj 1 po svim navijackim segmentima u austriji, ugasili su glavnu grupu austrije bec, sad tribinu vodi druga. nije to kao kod nas ili susjeda gdje imas jednu grupu i svi su dio nje ili nekakve podgrupe. sto se ulice tice, rapid ali i svi ostali po njemackom govornom podrucju imaju tkzv. "ciste" huliganske grupe koji se bave livadom i ulice opcenito.

    boli ih kurac sto se navijaci kluba koji igraju protiv gradskog rivala, kojem su zbog gasenja fanatics-a ozivili tribinu seta po nekim ulicicama ko zna gdje..
  • Herñan Crespo
    79
    Nije neka mala vukojebina al su imali fotosuting na glavnim mjestima u gradu. Lako ih se moze snimit, pogotovo neki mladji koj se moraju dokazat imali bi finog protivnika. Tebi su to sabani iz BL al ti isti sabani bi sigurno stali i Rapidu na megdan bar u svom Gradu ,da kojem slucaju odigraju utakmicu jedni protiv drugih
    . Al dobro, Austrija kao drzava ima mozda dvije ozbiljne grupe , Rapid i Sturm.. nema tu prostota za razvijanje neko na ulici.. mislim da su Svicarci naprimjer dosta ispred Austrijanaca
  • agramZ
    2.3k
    nisu ovo balkanski navijaci/gruppaof/hooliganscz pizdarije, rapid se nema sta dokazivati bilo kome. kao prva i najstarija ultra grupa na njemackom govornom podrucju imaju kult i postovanje od svih ostalih, pogotovo u svicarskoj i njemackoj. koliko sam fanzina njemackih grupa procitao punih divljenja rapidovoj navijackoj sceni.

    i tu se svijetovi razilaze, rapidova scena ne postoji na internetu tj. na drustvenim mrezama, imaju dvije webstranice, ultrasrapid.at i tornadosrapid.at . te fotosutinge zaboravi sa njihove strane, a to sto tamo neki seljaci se slikavaju za internet, kao sto sam rekao, boli ih kurac.
  • Papastrumf
    9.9k
    Ova tema se slobodno moze nazvati UR, buduci da je 80% postova o njima.

    Agrame, malo vise postovanja za balkanske grupe. I dalje je to drugi svijet za ove zapadnjake, koji su navijacki svijet upoznali zadnjih 10-15 godina. Ne mislim konkretno na Rapidovce nego opcenito.
  • Herñan Crespo
    79
    Tako je , nije ovo Balkanski navijaci / gruppa of nego forum dinamovih navijaca, pa valjda mozemo otvoreno komentirat ovdje druge grupe?
    Kao sto kazem rapid je po koreografijama sigurno vrh europe, no na ulici su daleko od nekog vrha. Kao sto si rekao i te livadice kolko sam upratio i tu ih samaraju dobro van Austrije. Naveo sam svicarce naprimjer, mozemo tu paralelu povuc jer su li la drzave po stanovnicima. Protiv Basela i Zuricha je Rapid dobio batine na livadama tako da, svaka cast na svenmu na tribini , no da na ulici nemoj sto kome dokazat je samo paravan za propust
  • über alles
    1.5k
    pa postaj ti nekaj drugo,nitko ti ne brani
  • agramZ
    2.3k
    nisam ja kriv sto sam izgleda jedini koji posta na ovoj temi. ne da mi se vise vrtiti u krug oko uvijek istih rasprava u vezi dinama pa postavljam ovo sto me zanima, nogometni stadioni, tribine i muzika.

    postujem balkanske grupe itekako, uglavnom sam se povezivao na onu smijesnu fb stranicu 'balkanski navijaci' a ne na scenu kao takvu. mada te grupe poput lesinara spadaju bas pod tu semu gruppaof/hooliganscz. slanje slika, videa i nekakvih informacija, skidanje zastava britancima itd.

    oni livade ne salju cesima i slovacima da ih objavljuju, tako da ono sto imas na internetu je skoro pa nista.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.