• Mali Zeus
    9.7k
    Pa životinjske vrste nestaju i nastaju od kad je vijeka i svijeta. Kroz povijest je nestalo i nekoliko vrsta čovjeka. Zašto više ne postoji sabljozubi tigar, špiljski medvjed, strahovuk ili vunasti mamut?db-izbjeglica

    Pa je li to normalno da nestaju tj. nestaju same od sebe ili čovjek ima nešto s tim?
    Ili recimo količine otpada i plastike u moru? To se isto događa ciklički?
    Al možemo ovo prebaciti u drugu temu. Ili ne moramo. :D
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Pa je li to normalno da nestaju tj. nestaju same od sebe ili čovjek ima nešto s tim?
    Ili recimo količine otpada i plastike u moru? To se isto događa ciklički?
    Al možemo ovo prebaciti u drugu temu. Ili ne moramo.
    Mali Zeus

    Normalno je da životinjske vrste nestaju i nastaju, to može biti zbog čitavog niza faktora, događalo se, događa se i događat će se. čovjek je postao jedan od tih faktora, koji uzrokuje da se neka vrsta ne može prilagoditi novim okolnostima. Ponavljam... ne kažem da ne treba raditi da se to smanji na najmanju moguću mjeru. Mislim, čak i ljudsku vrstu sa lica zemlje može izbrisati čitav niz faktora. Klima je jedan od njih...

    Ribolov je daleko veći zagađivač mora i oceana od plastike...
  • Tercel
    405


    Ovo sigurno nije razlog nego teorija zavjere. Prosječna temperatura Zemlje se danas mjeri iz više izvora uključujući velik broj satelita. Možda se nekad to oslanjalo samo na mjerne stanice, ali to što je netko isključio stanice u Sibiru sigurno nije diglo prosječnu temperaturu.
  • Stihl
    3k
    Pa dobro sad pričat o zivotinjskim vrstama koje nestaju ili nastaju je glupo,to je normalan proces evolucije gdje se neke životinje jednostavno ne prilagode na novu klimu ili kaj ja znam na "novi način života haha" pa neke izumiru,neke nove se pojave,a neke se izmjene evolucijom.Tako se i covjek mjenjal kroz godine,evolucijom se prilagođaval na prirodne promjene.
    Naravno da je na nestajanje nekih životinjskih vrsta utjecal covjek pretjeranim izlovom, al to je sad vec malo novija povijest. Sabljozubog tigra sigurno covjek nije izlovio hahah

    Ovo za plastiku se slažem, previše toga završi u prirodi. Čak i da nema nikakav utjecaj na okoliš i životinje (a vjerujem da ima) brate mili katastrofalno je to za gledat, pogotovo kad vidis količinu tog nerazgradivog smeća u morima nekih divljih zemalja i kad vidis kolika je bolikurčina tih ljudi za prirodu. Jadno...
  • Mali Zeus
    9.7k
    Ribolov je daleko veći zagađivač mora i oceana od plastike...db-izbjeglica

    Sve nabrojano je zagađivač mora i oceana, ali velim debelo smo offtopic.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Ovo za plastiku se slažem, previše toga završi u prirodi. Čak i da nema nikakav utjecaj na okoliš i životinje (a vjerujem da ima) brate mili katastrofalno je to za gledat, pogotovo kad vidis količinu tog nerazgradivog smeća u morima nekih divljih zemalja i kad vidis kolika je bolikurčina tih ljudi za prirodu. Jadno...Stihl

    ma kaj more, samo pogledaj po Zagrebu, Medvednici, divljnih deponija napretek, gdje god je kao neka šumica grm, uz cestu, otpada na bacanje.
  • Stihl
    3k
    Je. Istina, meni je to katastrofa...pod prirodu sam mislil na kompletnu prirodu,ne samo na more. Al sam se sjetio one scene mora kod onih divljih zemalja gdje tona tog otpada pliva pa sam to stavio ko neki primjer.
  • Patak
    2.2k
    Klimatske promjene pod utjecajem čovjeka i CO2 je debilana 100x gora od korona debilane. Nije čovjek problem po agendi jer baca smeće nego je čovjek problem jer diše i ispušta CO2. Prilagodba "klimtskim promjenama" je depopulacija, to je jedino što priznaju elite a ne košenje trave. Čovjek i ljudske aktivnosti utjeću minimalno na klimu, a sad kad je korona otišla mora se naći nova babaroga za plašenje ljudi. Očekujem klimatske katastrofičare svih mogućih "struka".
  • Mali Zeus
    9.7k
    Je. Istina, meni je to katastrofa...pod prirodu sam mislil na kompletnu prirodu,ne samo na more. Al sam se sjetio one scene mora kod onih divljih zemalja gdje tona tog otpada pliva pa sam to stavio ko neki primjer.Stihl

    Ma kužim, kad dođe iz Albanije i Crne Gore do Mljeta i Dubrovnika itd.
  • Stihl
    3k
    Pa da, ono je užas jebote
  • Patak
    2.2k
    Ta ista ekipa koja će sad mljet o klimatskim promjenama, prilagodbi i košenju trave će dat nagradu grada Zagreba tipu koji je zagovarao štetne plastične maske u koroni a sam ih nije nosio. A milijardi tih plastičnih maski je završilo u morima i zagađuju planetu.

    https://m.youtube.com/shorts/bzEMhZ3lxoE

    https://www.visualcapitalist.com/1-6-billion-disposable-masks-entered-our-oceans-in-2020/
  • deda
    28k
    Nažalost mnoge te formule za izračune su pogrešne, nedostaju im brojne varijable. Govorim o svemu globalnom. I utjecaju na klimu, razini mora, prosječnoj T. I onda se takve falične formule uzimaju zdravo za gotovo kao argument u postizanju ciljeva. Klimatske promjene postoje je nepobitno, a uzroci jednostavno nisu izračunjlivi. Svatko tko kaže da jesu je lažov.
  • The Undertaker
    4.1k
    Poanta mjera nije samo zaustaviti nego i usporiti brzinu promjena kako bi se ljudi, biljke i životinje stigli prilagoditi bez tektonskih poremećaja.
    Kako su glavni proizvođači CO2 ujedno i glavni zagađivači, jednim udarcem rješavamo dva problema. Ne vidim ozbiljne razloga da bi ljudi bili u startu protiv.
    Da li će to netko iskoristiti za osobno bogaćenje? Naravno da hoće, kao i u svakom drugom polju ljudske djelatnosti. Odabrali smo kapitalizam pa što se onda čudimo tomu.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Nažalost mnoge te formule za izračune su pogrešne, nedostaju im brojne varijable. Govorim o svemu globalnom. I utjecaju na klimu, razini mora, prosječnoj T. I onda se takve falične formule uzimaju zdravo za gotovo kao argument u postizanju ciljeva. Klimatske promjene postoje je nepobitno, a uzroci jednostavno nisu izračunjlivi. Svatko tko kaže da jesu je lažov.deda

    Upravo tako!

    Klima je jedan od najsloženijih procesa na zemlji i nitko živ nema točan model predviđanja. Meteorolozi ne mogu apsolutno točno predvidjeti kakvo će vrijeme biti za dva dana... a kamoli da netko gađa klimu za 100 ili 500 godina.
  • deda
    28k
    Mi recimo imamo vrlo zorne pokazatelje koje se države, institucije, poduzeća boje prezentirati jer bi ugrozilo funkcioniranje koorporativnog svijeta. Jedan od tih je broj alergija u ljudske vrste koji je skočio u posljednjih par desetljeća dramatično. Uzrok je vrlo jednostavan tu ne treba puno formula. Nekvaliteta hrane i korištenje kemikalija u njenoj proizvodnji. Također, neplodnost je više nego udeseterostručena u relativnom iznosu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.